YENI DACIA DUSTER 4X4

Kodla Büyü

mefete

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Dacia ortalığı baya karıştıracak gibi görünüyor...
4x2 ve 4x4 seçeneği sunan dacia dusterde
3 motor seçeneği olacakmış..
1) 1.6 Benzinli 110 Bg
2) 1.5 Dci 85 bg
3) 1.5 Dci 105 bg
Nisan ayı sonunda satışa çıkacak ve 30.000 TL başlayan fiyatlarla...
Bence ortalık baya karışacak...

Ekli dosyalar

• Dacia_Duster-2.jpg
    Dacia_Duster-2.jpg
    346.1 KB · Görüntüleme: 10,260
  • Dacia_Duster-5.jpg
    Dacia_Duster-5.jpg
    386.2 KB · Görüntüleme: 10,261
Hocam özellikle 2 ele düştüğünde bu arçların fiyatları daha da düşecektir.
Dacia çok kaliteli bir marka olmasa da rekabet iyidir.
Ayrıca 30bin TL verip Chery alcağına Dacia daha iyidir.

Kesinlikle....
Birde şu açıdan bakalım...

Memur adam bile artık 4x4 arabaya binebilir...Nerede 100.000 TL nerede 30.000

4*4 isteyenler için subaru imprezanın 1.5 seçeneği var. 40 bin civarında. chery alana kadar dacia alınır demiş hocamız, kesinlikle...

Çok güzel haberler bunlar :)
motoru reno ve renonun 1.5 dci motorları oldukça iyi, ekonomikliği, vergisinin düşüklüğü bu araçları çekici kılacaktır.
Yıllarca tenekeye bindirdi bizi TOFAŞ, ona rağmen yerli malı diyip satın aldı milletimiz! Ne var sanki güzel bi arge kursan, türk tasarımcılarını işe alsan kendi arabanı kendin tasarlayıp gururla satsan? şimdi kendine ait bir modeli bile yok :verymad:

hocam iyi güzel de bunun vergisi algısı nedir. her yıl 2-3 bin lira vergi çıkarsa kim ödeyip binecek.

Dacia yı artık yabana atamazsınız arkasında renault markası var bilinen bir gerçek motoru yürüyen aksamı ranault ürünleri sadece isim farklılarştırması ile piyasada bence alınır gerçi ben sandero düşünüyorum ama

fatihpc' Alıntı:
Dacia yı artık yabana atamazsınız arkasında renault markası var bilinen bir gerçek motoru yürüyen aksamı ranault ürünleri sadece isim farklılarştırması ile piyasada bence alınır gerçi ben sandero düşünüyorum ama

imzandaki şiire bayıldım hocam.

stbolen' Alıntı:
hocam iyi güzel de bunun vergisi algısı nedir. her yıl 2-3 bin lira vergi çıkarsa kim ödeyip binecek.

Hocam vergisi motoruna göre belirlenir...Yani 1.5 megana ne kadar ödüyorsan o kadar...

Deneme sürüşü yaptım.Süper bir jeep.35'e komple güvenlik paketi falanı filanı olan modeli alınabiliyor.Ev aldığım için alamayacağım ama harikaydı.Bu gece rüyamda sürerim bol bol :D

SUV katagorisindeki araçlar lüks sınıfa girdiğinden vergiler binek otolar gibi değil epey tuzlu diye biliyorum

Canlı olarak görme şansım oldu..İçine bindim ama süresim gelmedi :(

İçi aynı babamın sanderosu gibi...Çok kalitesiz malzeme kullanılmış.
Dış görünüşe, motora sözüm yok ama insan biraz daha özenir.

Bu arada bence arazi aracı diyince dizel olmalı.
Dizelininin 110 bg yani full+full alınca 45.000 liralara çıkıyor oda biraz fazla gibi geldi bana.
Bunu alacağıma ikinci el Qashqai alırım..

Geri