Yeni dağıtılan tabletler ve V-sinif projesi?

Kodla Büyü

harun erdem

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Bu konular hakkında birkaç sorum olacak.

Btr yaptığım okulda yeni tabletler dağıtılmış. Fakat tabletler V-sinif kapsamında sınıflara takılan modemlere bağlanmıyor böyle bir sıkıntı yaşayan oldu mu?

İkincisi de bu modemleri nasıl kontrol edebiliriz.

Hocam bildiğim kadarı ile şu an il ve ilçe Mem de görevli Fatih Eğiticileri bu eğitime alınıyor, artık onlar geldiğinde bizlere bu işin ayrıntıları hakkında bilgi verirler....
Hocam yönetim yazılımi EBA' da paylaşılmis;
www.eba.gov.tr/haber/1441374414

Arkadaşlar V-sinif hakkında bilgi verecek kimse varmı ? Sır gibi saklanan bir program kullanamıyorsun inşallah güzel bir şeydir

v sınıf eba ders ve eokul ile entegre çalışan bir etkileşimli sınıf yazılımı...eba ders i baya aktif hale getirmeye çalışıyor yegitek...tablet ile ders işleme konusunda yardımcı olacak netsupport tarzı bir program...hala geliştiriliyor lise öğretmenleri şuan için kullanabilirler tabi tabketleri dağıtılmışsa.

takip

deneyen var mı arkadaşlar programı. ona göre bizde yükleyelim okula tabletler bir işe yarasın bari.

Tabletimizi dün aldık. Tahtalarda henüz internet gelmedi. Ben bir tahtaya USB kablosuz alıcı bağlayıp, ağa dahil edeceğim ardından tableti aynı ağa bağlayıp, v sınıf uygulamasını bir deneyeceğim. Tek isteğim, tabletin görüntüsünü tahtaya aktarabilmek ya da tahtanın görüntüsünü tablete aktarabilmek. Bakalım olacak mı?

V sınıf uygulaması etkileşimli sınıf yönetimi de diyebiliriz sayın hocam net supportta ne yapabiliyorsan bundada o tıp seyler yapabiliyorsun hatta en superi diyebilirim.
ogrencilere anında sorular dagıtıp testler dagıtıp anında analiz almak , öğrenciye ödevini bitirmeden tableti kullandırmamak video izletmek aga cıkmak yada tahtaya entegreli çalışmak hepsini yapabiliyorsun zaten v sınıf uygulamasında suan tahtabır ogrenci tableti olarak algılanıyor ve tahtanın goruntusunu tabletlere tabletın goruntusunu tahtaya atabılıyorsun ama suan gelıstırılmekte bize rizede egitimi verildi gercekten basarılı bir uygulama
sınıfı secıyorsun derse baglıyorsun tablet ve tahtaları

bence basarılı bir uygulama ve calısma olur umarım bır an once hayata gecer

Tab 4 ler için yeni bir güncelleme gelecek bu güncelleme ile birlikte kurumsal cihaz yönetimi ve vsınıf gibi uygulamalar mdm tarafından otomatik olarak yüklenecek

EBA Vsınıf epey emek verilmiş bir uygulamaya benziyor. Umarım kullanışlı bişeydir de tabletler bir işe yarar artık

Hocalarım ben denedim, oldu. Ekran görüntüsünü alabildim. Çalıştığını gördüm. V-Sınıf windows programını ebadan indirip etkileşimli tahtaya yükledim. Tabletten ders başlatıp tahtayı da derse dahil ettim.

Geri