yeni binamızda BT sınıfı olmayacakmış !

Kodla Büyü

mudamet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
mevcut okul binamız yetersiz olduğu için yaklaşık 4-5 yıl önce yeni bina inşaatımız başladı ve nihayet uzatmalı olarak bitti. 1-2 hafta içinde yeni binamıza taşınacağız. Eski okulumuzdaki bt sınıfında faz 1 bilgisayarlar var ve 10 civarı çalışan bilgisayarla bi şekilde idare edip ders yaparak bugüne kadar geldik, yeni binaya geçince rahat ederiz diye düşünerek. Geçen dönem sonunda inşaat bitmişti. İki sınıf da bt sınıfı için ayrılmıştı. Tesisatı döşenmişti, her sınıfa net bağlantısı yapıldı ve bunların routerları falan bt sınıfına döşendi. Sadece Bilgisayarların gelmesini bekliyorduk ki ve okula geçmeye de 2 hafta kala "il milli eğitim müdürü okul müdürümüze; bakanlığın artık bt sınıflarını dağıtacağını ve yeni bt sınıfı kurulmayacağını, dolayısıyla da yeni binamıza bt sınıfı yapılmayacağını söyledi". ben bt sınıfı olacağını düşünerek kendi okulumda formatörlük için başvurdum (onaylandı hatta) ve 12 saatte dersim var. Başka okula formatör olarak gitmek istedim ama görevlendirmelere başladı bu saatten sonra olmaz dedi il eğitici formatörü.
sonuç olarak önümüzdeki hafta bt sınıfı olmayan okulda 12 saat bil. tek dersi olan bir fomatör olacağım. allah sonumu hayretsin :)

ALLAH gerçekten sonumuzu hayretsin.. Değil bir sene sonrasını, yarınımı bile kestiremiyorum...

ya arkadaşlar benim anlamadığım bizi devlet kadrosundan mı atacaklar?

yani bu kadar yaptıysalar atmalılar bence. ne faydamız dokunacak ki bundan sonra. kendi adıma konuşayım yeni binaya geçince bt sınıfı yok, o olmayınca ders de yok, sınıflara koydukları (koyacaklar mı o da belli değil) birer bilgisayar için okulda öğretmen tutmak mantıksız bence

yeni yapılan okullara ya da binalara bt sınıfı yapılmayacakmış, Milli eğitim'in bir projesi de her sınıfa bir laptop ve bir projeksiyon makinesi koymakmış. bunun üzerine de benim okul müdürüm olan bt sınıfımı da elimden alıyor, bilgisayarları sınıflara dağıtacak, gerekçesi 1. kademede öğrenci çokluğundan dolayı bt sınıfını, 3. sınıf yapmak. ben dersi nasıl işleyeceğim diye sorduğumda da bana gösterirsiniz o bilgisayarlardan hocam diye cevap verdi.. nasılsa formatörmüşüm o projeksiyon ve laptoplarla ilgilenecekmişim.. 4 ve 5lerin derslerini de vermesini biliyorlar..

Ya arkadaşlar bilip bilmeden iş yapanların durumuna bakıp yazılı olmayan kurallar üzerinden iş yapan insanların peşinden gitmenin bir anlamı yok. Fatih projesi bakanlığın bir projesifir. Bu projenin içeriğinde ne bt sınıflarının parçalanması var ne de kurulacak projelerin iptali. Biri sap ise diğeri saman. Fatih projesi ile sınıflara da internet bağlantısı ile laptop projeksyon verilmesi var şu anda birçok merkezi okulda okul aile birliklerinin yaptığı gibi. Bt sınıfları ise Faz1 yenileme v.s bir çok projeyi içeriyor. bakanlıkda sanki bir proje varmış da biri başlayınca diğerleri iptal oluyormuş gibi düşünmek çok saçma olur. bu yazdıklaarıma bir kanıt da isterseniz bilgi edinmeye bir başvuru yapar (mesela faz1 lerin yenilenmesi) cevabı beklersiniz.

:!: Benim okulda Faz 1 BT sınıfı bu seneden kaldırılıyor. yerine anasınıfı yapılacak.. Bilişim dersi kesinlikle ilköğretimden kaldırılacak. Her sınıf teknoloji sınıfı olacak. Her sınıfa 1 bilgisayar ve projeksiyon.. Ve her okulda bir bilgisyar tamircisi...

vay halimize 1 haftadır 2004 ten kalan bilgisayarlarıo adam etmeye çalışıyorum bi ara müdür yardımcısı geldi
dedim hocam gördüğün gibi teknisyene döndük dedim o da formatörlük niye var dedi ben de sustum sustum sustum ne diyebilirim ki
yaptığımız işin eğitimle ilgisi yok sadece devletin parasını bilgisayarcılara kaptırmamak yani tamir format vah ki ne vah

nosTRa' Alıntı:
Ya arkadaşlar bilip bilmeden iş yapanların durumuna bakıp yazılı olmayan kurallar üzerinden iş yapan insanların peşinden gitmenin bir anlamı yok. Fatih projesi bakanlığın bir projesifir. Bu projenin içeriğinde ne bt sınıflarının parçalanması var ne de kurulacak projelerin iptali. Biri sap ise diğeri saman. Fatih projesi ile sınıflara da internet bağlantısı ile laptop projeksyon verilmesi var şu anda birçok merkezi okulda okul aile birliklerinin yaptığı gibi. Bt sınıfları ise Faz1 yenileme v.s bir çok projeyi içeriyor. bakanlıkda sanki bir proje varmış da biri başlayınca diğerleri iptal oluyormuş gibi düşünmek çok saçma olur. bu yazdıklaarıma bir kanıt da isterseniz bilgi edinmeye bir başvuru yapar (mesela faz1 lerin yenilenmesi) cevabı beklersiniz.

biyerimizden uydurmuyoruz hocam laboratuarların dağıtılması olayını. yaşadığımız olayları anlatıyoruz. bu siniriniz neyedir anlamadım. inandırıcı gelmediysem eğer sizi bir hafta sonra yeni binamızdaki boş bilg. odasını görmen için okuluma davet ediyorum. inşallah siz haklısınızdır. valla 2 haftadır yaşadığım moral bozukluğu bana yeter zaten. ayrıca meb bilgi edinmeye de yazdım. ordan gelen sonucu da paylaşacam burda.

değerli arkadaşlarım sayın arkadaşlarım ya;
arkadaşlar okul müdürümüz bt sınıfını dağıtıyor sınıflara vericekmiş pcleri
bana formatör ol dedi iyi de ben olmak istemiyorum..ayrıca hiç derse girmeyecekmişim..
çünkü bilişim teknolojileri dersini tümüyle ilköğretimden kaldırıcaz demez mi..ya arkadaşlar bu ne hal..iki haftadır sıkıntıdan stresten bunaldım kaldım ya

regulus11' Alıntı:
:!: Benim okulda Faz 1 BT sınıfı bu seneden kaldırılıyor. yerine anasınıfı yapılacak.. Bilişim dersi kesinlikle ilköğretimden kaldırılacak. Her sınıf teknoloji sınıfı olacak. Her sınıfa 1 bilgisayar ve projeksiyon.. Ve her okulda bir bilgisyar tamircisi...
bu da biz oluruz herhalde... kadrolusundan

ben halk eğitimde kalorifer ateşlemeciliği kursuna yazılıp okulun kaloriferlerini yakmayı planlıyorum..nasılsa hizmetlilerin bi iş yaptığı da yok.. :verymad:

Ya biz bunun eğitimini almadık ki. Arkadaşlar üniversitede hangimiz format atmayı öğrendik, kaçımız ram yenilemeyi öğrendik,kaçımız akıllı tahta gördük Allah aşkına..Bunları yapmak zorunda bırakıyolar bizi, yapamayınca da "bi halttan anlamayan tipler" oluyoruz..

**melike**' Alıntı:
ben halk eğitimde kalorifer ateşlemeciliği kursuna yazılıp okulun kaloriferlerini yakmayı planlıyorum..nasılsa hizmetlilerin bi iş yaptığı da yok.. :verymad:

hizmetlilerin maaşı sordunuz mu hocam hiç. Kalorifer ücretlerini de ayrıyeten aldıklarında benim maaşı geçiyor bizim okuldakiler!

bilseydim bu bölümü hiç okumazdım tamamen meslekten soğudum.bötelileri meslek liselerinde de derse girdirmiyolar formatör olmak zorunda kalıyoruz. o da bari kadrolu formatörlük olsa...görevlendirme olana kadar sürün hocam.ne bu ya okulda fazlalık olmaktan bıktım ben.rehber öğretmen olmak varmış

beni bir de 3 ders saati için yakındaki başka bir okula da görevlendirdiler. amaç 3 saatin kalan kısmında akşama kadar o okulun bilgisayarlarını da adam etmek. Dilekçe yazdım görevlendirmenin iptalini istedim bakalım ne olacak. Ben bu vakitten sonra her şey bekliyorum mem den

arkadaşlar hiçbir müdür üst makamlardan fısıltı almadan böyle kendi başına uygulama uydurmaz.. durum ortada bu yeni meb felsefesi; nasıl bir anda lab yaptılar bir anda da dağıtabilirler.. Allah sonumuzu hayr etsin..

mudamet' Alıntı:
nosTRa' Alıntı:

biyerimizden uydurmuyoruz hocam laboratuarların dağıtılması olayını. yaşadığımız olayları anlatıyoruz. bu siniriniz neyedir anlamadım. inandırıcı gelmediysem eğer sizi bir hafta sonra yeni binamızdaki boş bilg. odasını görmen için okuluma davet ediyorum. inşallah siz haklısınızdır. valla 2 haftadır yaşadığım moral bozukluğu bana yeter zaten. ayrıca meb bilgi edinmeye de yazdım. ordan gelen sonucu da paylaşacam burda.

Yazdıklarımın hangi cümlesinden sana yalan söylediğini söylediğimi zerre kadar anlamış değilim. Eğer benim dediğimi kendi kafası ile iş yapan idarecilere bunu neye göre yaptıklarını sormanız. yazılı bir kural var mı? yok yaptıklarının yasal olmaması sırf yaptılar diye yasal hale getirmez. yoksa ne ilimde ne de türkiyede bt sınıfı dağıtılan tek kişi değilsiniz.

Mudamet kardeş yinede sen şanslısın 12 saat dersi olan bir formatörsün benim olduğum yerde formatörlük görevlendirmelerini yaptıkları için 3 okula geziyorum yine yetmiyor :)

Biliyorum yine bazı arkadaşlar kızacaklar ama geçen yıl il formatörümüz bize bu durumun yaşanacağını söylemişti, BT Sınıflarının dağıtılıp BT derslerinin kaldırılacağını. Tabi bu rumda bizim halimiz ne olacak kimsenin bi fikri yok. Benim gibi sözleşmeli arkadaşların hali daha da bi yaş görünüyo :(

Geri