Yeni Bakan

Kodla Büyü
zamanında 4+4, 66 aylık bebeklerin ilkokula başlaması, dershanelerin kağıt üstünde kapatılması vb gibi uygulamaların metazori gerçekleştirilmesi için müsteşar yapılmış yine kağıt üstünde prof ünvanı verilip öğrencisi olmayan kağıt üstündeki bir üniversiteye rektör yapılmış şahsiyet

konu yeni bakan
ama ben eski bakanı değerlendirmek istiyorum.
Mahmut Özer, eğitime çağ atlatacağım, şunu yapacağım, bunu yapacağım gibi sloganlarla yeni yeni maceralara girmedi, -büyük çoğunlukla- eğitimi eğitimcilere bıraktı. bu nedenle benim son yıllarda en memnun olduğum milli eğitim bakanıydı.

"yusuf tekin’in, sadece rektörlüğe değil, profesörlüğe atanması dahi kişiye özel bir uygulama örneği olabilir. şöyle: doç. dr. yusuf tekin’in millî eğitim bakanlığı müsteşarlığı görevi 24 temmuz 2019 tarihinde sona ermiştir. üç gün sonra, 27 temmuz 2018 tarihli resmî gazete'de, kendisi için ankara yıldırım beyazıt üniversitesi siyasal bilgiler fakültesi'nde profesörlük kadrosu ilânı yapılmıştır. ilâna son başvuru tarihi 13 ağustos 2018’dir. yusuf tekin’in rektörlüğe atanma tarihi ise 14 eylül 2018’dir.

dolayısıyla yusuf tekin, 13 ağustos 2018 tarihinden itibaren bir ay içinde, 14 eylül 2019 tarihine kadar, profesörlüğe atanmış olmalıdır. bu nedenle ankara yıldırım beyazıt üniversitesi rektörlüğü muhtemelen bir iki gün içinde beş jüri üyesi seçmiş, beş jüri üyesi de muhtemelen bir iki hafta veya belki sadece birkaç gün içinde raporlarını vermiş, olumlu gelen raporlar üzerine ankara yıldırım beyazıt üniversitesi yönetim kurulu, bir iki gün içinde toplanıp yusuf tekin’in profesör olarak atanmasını teklif etmiş, ankara yıldırım beyazıt üniversitesi rektörü de yine bir iki gün içinde yusuf tekin’i profesör olarak atamış olmalıdır.

ne var ki sayın yusuf tekin’in rektörlük yolunda aşması gereken bir engel daha vardır. zira 3 sayılı cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 3’üncü maddesinin beşinci fıkrası, rektörlük için en az üç yıl profesör olma şartını aramaktadır ve bu şarta da yusuf tekin sahip değildir. mesele değil. 13 eylül 2018 tarih ve 30534 sayılı resmî gazetede yayımlanan 17 sayılı cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 3 üncü maddesinin b bendiyle bu şart kaldırılmış ve böylece yusuf tekin rektörlüğe bir adım daha yaklaşmıştır. söz konusu şartın kaldırılmasını izleyen gün, cumhurbaşkanı, 14 eylül 2018 tarih ve 2018/181 sayılı kararıyla prof. dr. yusuf tekin’i ankara hacı bayram üniversitesi rektörlüğüne atamıştır.

sayın yusuf tekin’in müsteşarlık görevinin sona ermesi, kendisi için profesörlük kadrosu ilân edilmesi, kadroya başvurması, jüri üyelerinin seçimi, jüri üyelerinin raporlarını vermesi, üniversite yönetim kurulunun teklif etmesi, rektörün yusuf tekin’i profesörlüğe ataması, rektörlük için üç yıl profesörlük şartının kaldırılması ve yusuf tekin’in rektörlüğe atanması, bunların hepsi, ama hepsi, bir buçuk ayda tamamlanmıştır!"

konu yeni bakan
ama ben eski bakanı değerlendirmek istiyorum.
Mahmut Özer, eğitime çağ atlatacağım, şunu yapacağım, bunu yapacağım gibi sloganlarla yeni yeni maceralara girmedi, -büyük çoğunlukla- eğitimi eğitimcilere bıraktı. bu nedenle benim son yıllarda en memnun olduğum milli eğitim bakanıydı.
Kesinlikle katılıyorum. En sevdiğim bakandı. İlla kusurları vardı ama öğretmenlere genel de yardımcı oldu.

Geçmiş olsun öncelikle bu göreve layık görülen kişi ne yazık ki bakan değil tam manasıyla ülkemizin köhne sisteminin bir yansıması. Umarım müsteşarlık dönemi gibi görev ifa etmez

Öğretmeni şikayet hattının mucidi, veli ögretmene not verecek, öğrenciler öğretmenlere not verecek sistemini getirmeye kalkmıştı. Hatta öğrenciler artık şöyle demeye başlamıştı: "Ayağını denk al hoca, yoksa sana düşük not veririm."

Eyvah, öyle ise her şey tepetaklak olacak; baş ayağa, ayaklar başa geçecek... Artık bundan sonra; öğrenciler, öğretmenlere not vermeye başlayacaklar...!
Çok garabet bir durumlar, bizi bekliyor desene...

Onların hepsi projeydi.. Denendi geçti. Artık keseye bakıp koltuğunu koruyor herkes.Mahmutun yerini zatan kimse dolduramaz

Öğretmenler halinden memnun. Çünkü hala yetkili sendika memur sen. O yüzden gelen bakan ne yaparsa yapsın öğretmen milleti sesini çıkaramaz.

2015 de öğretmenlerden Milli Eğitime kariyer uzmanı alınacağı zamanı, başında olduğu mülakatına alanımda birinci sıradan girmiştim Yds puanı ile. 33 dakikalık nasıl bir insan olmamam gerekir konulu bir ders alıp çıkmıştım mülakattan.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Her ayın ilk cumartesisi, pazarı olabilir öğretmenlerle buluşma günü yapalım istiyorum.

https://www.iha.com.tr/ankara-haber...lerle-bulusma-gunu-yapalim-istiyorum-4380450/

Öğretmen odası buluşmaları bu cumartesi günü başlıyor. MEBBİS üzerinden randevu linki oluşturuldu, katılmak isteyenler ekteki linki kullanabilirler. Salon kapasitesi açısından başvuru sırasına göre ilk 250 kişi bu hafta Bakanlıkta misafir edilecek:

http://ogretmenlerodasi.meb.gov.tr

Ekli dosyalar

• IMG_4056.jpeg
    IMG_4056.jpeg
    76.2 KB · Görüntüleme: 28
“11- Öğretmenlerin, meslekî temsil ve öğrencilere rol model olma bakımından önlük giymeyi tercih etmeleri teşvik edilecektir.”

Ziya Selçuk’un hazırlattığı önlükler geldi mi?

“2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılına
İlişkin İş ve İşlemler” konulu Genelge (2023/28)

Ekli dosyalar

• 2023-2024-eg774itim-ve-o776g774retim-yilina-i775lis807kin-i775s807-ve-i775s807lemler.pdf
    105 KB · Görüntüleme: 83
“11- Öğretmenlerin, meslekî temsil ve öğrencilere rol model olma bakımından önlük giymeyi tercih etmeleri teşvik edilecektir.”

Ziya Selçuk’un hazırlattığı önlükler geldi mi?

“2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılına
İlişkin İş ve İşlemler” konulu Genelge (2023/28)
İstanbul'da çalışırken pilot uygulamada beden istemişlerdi. 3xl 2xl filan geçtim tüm okula M beden gelmişti önlükler. Sadece bayanlara oluyordu gelen miniş önlükler. Bayanlar çifter mifter aldılar :)
İşçilere nasıl kıyafet veriliyor, yardımı veriliyor bize de yaptırsın önlük yollasın işveren. Gelirse giyeriz. Para verip alamam ben.

Bence önlük, telefon, sınıfta kalma ilk etapta mantıklı adımlar gibi görünüyor.
Bence önlükte teşvik edilmeli ,bazı meslektaşlar sivil kıyafet olayının dozunu kaçırdılar, bende takım elbise sevmem ama haziran ayına kadar gömleksiz 1 gün bile öğrencinin karşısına çıkmadim bugüne kadar.keza telefon da yasaklansa yeridir.

Benim dediğim dönem en az 3 sene öncesi hocam. Bizden de istekler alındıktan 1 sene kadar sonra gelmişti sanırım.

Bende aynısını söylüyorum

Sizin okul şu haberekilerden biri miydi yoksa:

• Beğen
Tepkiler: omd
Geri