Yeni Auris Test Sürüşü İzlenimlerim

Kodla Büyü

Merhoom

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bugün Gaziantep Muhuttioğlu'nda yeni Auris ile test sürüşü yaptım. Tabi bu konuda otorite değilim sadece gözlemlerimi ve fikirlerimi paylaşmak istedim. Arabaya gelirsek test ettiğim araç 1.6 benzinli multidrive s premium donanım yani en üst donanım paketli olanıydı. Arabanın iç veya dış dizayn ile ilgili herhangi birşey söylemeyeceğim sitesinde tonla görseli var. Ama malzeme kalitesinden kısaca bahsedersek 2005-2006 model bir toyotanın malzeme kalitesi daha iyi bence. Çok hoşuma gitmedi malzeme kalitesi. Ön konsolda dokunmatik ve oldukça başarılı bir ekran koymuşlar. geri görüş kamerasıda var. Arabanın iç mekanı oldukça ferah 1.83 boyundayım benim için oldukça genişti. Arka yolcu mekanınada aynı şekilde yeterli genişliğe sahip. Yalnız bagaj kapasitesi çok az geldi bana zira arabanın yedek lastik havuzu gömülü değil resmen dışarda gibi çok yüksek ve bu yüzden bagaj çok küçük kalmış. sürüş deneyimlerine gelirsek otomatik şanzuman gayet iyi vites geçişleri çok az hissediliyor. Otomatik viteste eco ve sport modu var eco modda arabanın gaz tepkileri resmen ölü ama sizi sakin ve ekonomik kullanma yönlendiriyor o açıdan gayet güzel. Anlık tüketimde eco modda şehiriçi 5,5 - 6,5 litre arasında gezdi. Tabi şehiriçi dediysem çok trafikli bir yol değildi çevreyolunda fazla dur kalk olmaksızın. sport modunda ise 132 beygirlik motor hakkını vermeye başlıyor. Vites geçişleri yüksek devirlerde oluyor ve gaz tepkileri çok farkediler şekilde artıyor. performans açısından gayet tatmin edici bir motoru var arabanın ve gördüğüm kadarıyla çokta ekonomik bir araba. Ses yalıtımına gelirsek benim kulaklar çok iyi duymuyor ama bana biraz motor sesini fazla alıyor gibi geldi. sport modda içeri ses gelmesini anlarım ama eco modda ikende motor sesi az biraz fazla geliyor. Son olarak fiyatlar 46900 tl den başlıyor. Bu paralar verilir mi derseniz ben vermem :)

Ben zaten 50000 tl yi çantaya koyup sokağa bırakmıyacağım gibi, arabaya verip te sokağa bırakmam. Ama eşim verebilir :lol:

edersoy' Alıntı:
Ben zaten 50000 tl yi çantaya koyup sokağa bırakmıyacağım gibi, arabaya verip te sokağa bırakmam. Ama eşim verebilir :lol:
Bende sokağa bırakırım ama başka bir araba alarak bırakırım :D

İçini ve bagajını görünce test sürüşü yapmaya gerek bile görmedim, parasının hakkını vermiyor.
-İçi kalitesiz
-İçi hiç ferah değil, özellikle arka koltuklar ve bagaj çok dar
-Tasarım zevk meselesi, bence arka tasarım berbat

bizim bir öğretmen arkadaş aldı.55000 lira.bence de hb bir araç için çok çok fazla...

Geri