yeni atandığım okulda formatörlük durumum

Kodla Büyü

katamaran

Üye
son atamada atandım ancak şu anda o okulda ocağa kadar görevlendirmeli başka bir branşın hocası formatör olarak görev yapıyor. ben bilişimciyim acaba ne zaman formatör olabilirim?

BİTEFO ÖĞRETMENLERİNİN GÖREVLENDİRİLMESİ İLE İLGİLİ DUYURU

İLGİ :
a) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 02.07.2009 Tarih ve B.08.0.ETG.O.65.04.00-774 – 12271 Sayılı Yazısı
b) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 16.03.2009 Tarih ve B.08.0.ETG.O.65.04.00-904 – 4707 Sayılı Yazısı
c) Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğünün 18.12.2008 Tarih ve B.08.0.ETG.O.21.01.00-209.0 – 22168 Sayılı Yazısı
d) Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının 119 Sayılı Kararı

I. OKUL MÜDÜRLÜĞÜNCE YAPILACAK İŞLEMLER:

A) İlköğretim Okullarında;
1. Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri stajyer olsalar dahi zorunlu olarak görevlendirmeleri yapılacaktır.
2. Okulda birden fazla Bilişim Teknolojileri Öğretmeni varsa;
· Her ikisi de BİTEFO Öğretmeni olmak için istekli iseler kıdemli olan öğretmene görev verilecektir.
· Her ikisi de BİTEFO Öğretmeni olmak için isteksiz iseler kıdemsiz olan öğretmene görev verilecektir.
3. Okulda Bilişim Teknolojileri Öğretmeni yoksa BİTEFO Belgesi olan öğretmenlere isteğe bağlı olarak görev verilecektir. İstekli öğretmenin Görev Talep Formu ve BİTEFO Belgesi İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilecektir. (Daha önce görev almış ise BİTEFO Belgesi gönderilmesine gerek yoktur.)
4. 03 Ocak 2011 – 11 Şubat 2011 Tarihleri arasındaki BİTEFO Yetiştirme Kursuna devam etmekte olan kursiyer adaylarının da belge göndermesine gerek yoktur. Bu öğretmenlerimiz de Görev Talep Formu doldurarak görev için müracaat edebileceklerdir. Kursta başarısız olmaları durumunda görev onayları daha sonra iptal edilecektir.

B) Liselerde;
1. Görevlendirmeler isteğe bağlı olarak yukarıdaki önceliğe göre yapılacaktır.
2. Bünyesinde Bilgisayar Bölümü bulunan Meslek Liselerinde görevlendirme yapılmayacaktır.
C) BİTEFO Öğretmen teklifleri 21 Ocak 2011 Tarihine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde bulunacak şekilde gönderilecektir. İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri 28 Ocak 2011 Tarihine kadar dilekçeleri toplu olarak İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderecektir.

II. ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR:
1. Görevlendirmeler 14 Şubat 2011 – 30 Haziran 2011 Tarihleri Arasında yapılacaktır.
2. Okul Yönetimleri görevlendirilecek öğretmenlerin derslerinin boş geçmemesine gerekli özeni gösterecek.
3. Okula Bilişim Teknolojileri Öğretmeni atanması durumunda BİTEFO Belgesi olan öğretmenlerin onayları iptal edilerek Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerine yeni onay alınması için okul müdürlükleri teklifte bulunacaktır.
4. Görevlendirilecek öğretmen, en az 6, en fazla maaş karşılığı derse girmek zorunda olduğu kadar derse girecek.
5. Üzerinde asaleten, vekaleten ya da geçici görevlendirme ile yöneticilik görevi olanlara görev verilmeyecek.
6. Sözleşmeli öğretmenlere görev verilmeyecek.
7. BT Sınıfı bulunmayan okullarda görevlendirme yapılmayacak; Bilgisayar Laboratuar sayısı kaç olursa olsun birden fazla görevlendirme yapılmayacak.
8. BİTEFO Öğretmenleri, kendilerinden sorumlu idarecilerin çalışma saatlerine uymaları esastır.
9. BİTEFO Öğretmenleri çalışmalarında 2378 Sayılı Tebliğler Dergisinde belirtilen görevleri yerine getirmek, Eğitici BİTEFO Öğretmeni rehberliğinde;
a. BT alanındaki gelişmeleri ve yeni uygulamaları takip etmek, özümsemek ve uygulamaya yansıtmak,
b. Her bir öğretmenin BT sınıfı veya ekipmanını dönüşümlü olarak kullanarak ders işlemelerine yönelik planlama ve yönlendirmede bulunmak, takip etmek,
c. BT Sınıfı veya ekipmanlarının eğitim öğretimde aktif kullanılması için yapılması gerekenleri (Öğretmenlerin eğitimi, rehberliği vb.) belirleyip uygulamak,
d. Okulların web sayfalarını hazırlamak, sürekli güncelleyip yayında tutmak,
e. Okul yönetimine bu alanda gerekli desteği sağlamak,
f. Eğitim-Öğretimi aksatmayacak şekilde BT sınıfı ve ekipmanlarını ders harici vakitlerde öğrenci ve çevre halkının BT alanında eğitim ve internet erişimi amaçlı olarak kullanılmasına imkan vermek
Ve benzeri görevleri birlikte yürütecektir.
10. BİTEFO Öğretmenlerine kendi formatörlük görevi dışında nöbet görevi de dahil hiçbir görev verilmeyecektir.

TRABZON İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

hocam şöyle bir yazı gördüm ben de trabzona atandım zaten
okula bilişim öğretmeni atanırsa diğerinin onayı iptal edilir diyor ama

arkadaşlar okulda lab. yoksa formatör olunabiliyor mu? 15 saat dersim var ve lab. yok...formatör olmak için başka bir okul seçebilirmiyim?

tcoalngsau' Alıntı:
arkadaşlar okulda lab. yoksa formatör olunabiliyor mu? 15 saat dersim var ve lab. yok...formatör olmak için başka bir okul seçebilirmiyim?
15+1 lab olması şartı var. Başka bir okul seçebilirsin.

serkanozen1' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

Hocam ben köye yeni atandım, köyde 6 saat deersim var. Bilgisayar labımız 9+1 Stajerken formatörlük vermezlerde, stajerlikten sonrada sizin yazdığınıza göre formatör olamam. Bu durumda ilçe merkezine mi görevlendirmem olur size?

akdenizkanki' Alıntı:
serkanozen1' Alıntı:
tcoalngsau' Alıntı:

Hocam ben köye yeni atandım, köyde 6 saat deersim var. Bilgisayar labımız 9+1 Stajerken formatörlük vermezlerde, stajerlikten sonrada sizin yazdığınıza göre formatör olamam. Bu durumda ilçe merkezine mi görevlendirmem olur size?
Valllahi başka arkadaşlar daha iyi bilir ama. Bu işler il il de değişebiliyor. Benim bildiğim başka okulda da görev verebiliyorlar ama tamamaen il.e milli eğitim ve ,l m,lli eğitime kalmış durumda.

katamaran' Alıntı:
hocam idareye bu yazıyı gösterirsem. idarenin yazıya rağmen onayı iptal etmeme gibi bir durumu olabilir mi acaba?

GÖrevlendirmeyi verdikleri kişiyle aralarında samimiyet varsa iptal etmek için başvurmak istemeyebilirler. Gerekirse ısrarcı olun, yada evinize daha yakın bir okul varsa orada formatör öğretmenlik isteyin :)

Hocam ek görevlendirme olması için bildiğim kadarıyla 10 dan fazla kişi olursa yapılıyordu (illa yapılacak diye de birşey yok).
Şu an ilk dönem görevlendirme onayları çıkmış bundan geri dönüş olacağını sanmıyorum, idarenin valilik onayını iptal ettirme gibi bir şansı yok hocam, ama buna yönelik çözüm varsa trabzon mem bunu yapar hocam, bu konularda trabzon mem işini düzgün ve zamanında yapan türkiyede sayılı yerlerden biridir.

Birde samimiyet filan olayından filan iptal etmeme gibi birşey yok hocam, ya özür ile gelen herkesin işi hallolur ya da herkes 2 yarıyıla kalır. Trabzon böyle çalışır.

Direk eğitici arkadaşlardan özür ile gelenlere yönelik nasıl bir yol izlenecek bilgi almanı tavsiye ederim.

Geri