Yeni Astra mı Yeni Focus mu?

Kodla Büyü

ahmetismet

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar opel bayiye gittim. Opels Astra Classic III için gitmişken yeni astraya baktım, hata ettiğimi anladım, vazgeçtim klasikten.
Yeni astra HB 1.4 turbo 140 hp active select (otm) sport paketi on numara araç inesim gelmedi. Ancak bayi fiyatta çok inmiyor. Son fiyat 50700TL + mtv internet fiyatı zaten 51050 ine ine 350 indi hediye mediyede yook. bende çok beklersin deyip çıktım, şahsi fikrim sıcak parayı görürlerse 50000'e inerler.

Yolumun üzeri birde forda gireyim dedim. Yeni Focus HB 1.6 125hp powershift oda on numara 48000'e bıraktı enson beyaz rengini artı bide park sensörü falan hediye dedi, bende daha pazarlık yapmadım ama 3-5 daha iner gibi.

Astraya vuruldum şekil olarak, sanırsam ford daha çok yakıyormuş.

Sizce ne yapayım, Astra mı Focus mu?

Civar şehirlerdeki bayilerle de görüşün mutlaka. Bayiler arasında farklar olabiliyor.

Bence Focus. Zevkler ve renkler meselesi.

Focus'un yanında Astra mı?düşünemem...
Focus'un asaleti var... :)

Hocam Astra turbo beslemeli motora sahip ford ise atmosferik motor, performanas olarak arada resmen dağlar kadar fark olur inan bana. Forda binip kıyaslamayı kendin daha iyi yaparsın. Ama kişisel tercihim opel olurdu.

Yazık o paraya benzinli araç almayın,dizel alın. Ama illaki benzinli alacaksanız, vw alın. Beklerseniz, temmuz ağustos gibi yeni corolla gelecek.

Ekli dosyalar

• vw.jpg
    vw.jpg
    239.7 KB · Görüntüleme: 10,909
50000 tl'ye çıktıysan ve benzinli olacaksa, 2012 sıfır 1.4tsi passat 54000 tl al şeklin olsun baktığın arabalardan 10 gömlek üstün...

yırtınsam son fiyat 50 çıkar, hatta o bile biraz zorlayacak... Birde eşimde kullanacağından aracın otomatik olması şart.

Yukarıda yazdığım fiyat focusun titanyum modelidir bu arada...

Opel in tipi çok güzel ama opel in bendeki algısı çok kötü malesef, Opel almanların tofaş ıdır diye bir laf ta var.. Focus daha kaliteli araç hissiyatı uyandırıyor bende, detaylı incelemedim, bendeki algısını söylüyorum - opel kullanan arakdaşlar savunmaya geçmesinler hemen yani.

2005 fordum var, yeni araba alırken 2011 focus u denedim, benim araçtan bi farkı yoktu, konfor ses aynı. kardeşimin 2009 astrası var, kullandım; valla kapıları filan hayvani sağlam görünüyor, ses yalıtımı iyi, daha konforlu ve binince kendi arabamdan daha modelli araca bindiğimi anladım. Sonuçta focus almadım ve astra aldım. Konfor istiyorsan, daha az para daha çok özellik diyorsan astra, ama yol sesi motor sesi benim için önemli değil, arka camlar manuel açılsın, sıkıntı olmaz, bence önemli olan performans dersen, focus.

2 aracıda kullandım. Astra malzeme kalitesi olarak kesinlikle c segmentteki en iyi araba.(fluence, megane, jetta,yeni focus,eski focus hepsini denedim ayrıca aracım fluence) Ama motor olarakta çok fazla yakıyo ve 1.6 standart motoru çok hantal 1.4 motor daha iyi . Tüp meselesi sorun ,standart motorda bile pistondu yanılmıyosam değişimi gerekiyo oda baya bir para. Arkaşım 1.6 olan modelini yeni aldı.Yakıttan dolayı binemiyo desem yalan olmaz pistonlardan dolayı tüpde taktıramıyo. Benim aracın 16 tl yaktığı yerde 40 tl yakıyo.(gerçi aracım dizel ama). Tercih senin. Focus iç malzeme kalitesi olarak opelin yanına yaklaşamaz.

azaz' Alıntı:
50000 tl'ye çıktıysan ve benzinli olacaksa, 2012 sıfır 1.4tsi passat 54000 tl al şeklin olsun baktığın arabalardan 10 gömlek üstün...
bende focus var memnunum ses var biraz ama o paraya passat alırım katılıyorum size hocam

50 ye otomatik passatı verseler bende alırım...Ancak ne kadar ekmek o kadar köfte...

focus tipten kaybediyor. focusun en çirkin kasası bence bu son kasa. astrayı tercih ederim. eğer düşüncenizde hb araç varsa yeni golfü de bir inceleyin derim.

focus 2011 sw titanyum otm. sahibiyim arabama gaz taktırdım. 22-23 kr yakıyor ortalama 25-26 kr. arabam 1450 kg astraya göre daha güvenli iç malzemesi daha kaliteli. yol sesi camı açmazsan fazla almaz. motor sesi hiç almaz. karlı yolda tecrübem oldu mükemmel yol tutuşu var. gazlı olmasına rağmen rampa yukarı gaza basdın mı arkana yaslar. isteyen gelsin deneyelim. yorum yazan arkadaşlara şaşırıyorum kulaktan dolma bilgiler yazmışlar. bir kere focus titanyum çok konforlu bir araçtırrrrr.

Kesinlikle yazdıklarım kulaktan dolma değil bizzat denemişliğim vardır arabaları. Çünkü 2011 eylülde kendim araba aldım. Hepsini tek tek inceledim. Alıcak arkadaşa tavsiyem hepsini dene kendin gör. Çünkü millete göre en iyi araba kendi arabası. Ben kendim renault fluence kullanmama rağmen benim arabamın malzeme kalitesi opel astranın iç malzeme kalitesine yaklaşamaz.

hayber' Alıntı:
focus 2011 sw titanyum otm. sahibiyim arabama gaz taktırdım. 22-23 kr yakıyor ortalama 25-26 kr. arabam 1450 kg astraya göre daha güvenli iç malzemesi daha kaliteli. yol sesi camı açmazsan fazla almaz. motor sesi hiç almaz. karlı yolda tecrübem oldu mükemmel yol tutuşu var. gazlı olmasına rağmen rampa yukarı gaza basdın mı arkana yaslar. isteyen gelsin deneyelim. yorum yazan arkadaşlara şaşırıyorum kulaktan dolma bilgiler yazmışlar. bir kere focus titanyum çok konforlu bir araçtırrrrr.

kulaktan dolma olur mu hiç, fordun yol sesi uzun yolda adamı mahveder, kronik ford sorunu. sizin araçta benzinli araba farkı var, ben dizel araç için yazdım, motor sesi çok gelir ford dizellerde. performans da ford öne çıkar bu açık zaten. ama o fiyata opel daha özellikli ve makul oluyor (dizel, sedan araçlar için), onun dışında mesela volkswagen bunlarla kıyaslanmaz bile, her kulvarda öne çıkar.(performans, konfor, güvenlik).

Ben de araç almadan önce mutlaka deneyin diyenlerdenim, hem de farklı araçlar deneyin farkı görürsünüz.

hocam araba testlerini inceleyin kesin iki model karşılaştırılmıştır. bu konuda uzman olmuş kişilerin yorumlarını da okuyun mutlaka

bu arkadaş dizel değil benzinliye bakıyor. Dizele baksa ben de fokusu tavsiye etmem. yakıttan korkuyorsan a sınıfı araca bin yada dizele. iyi at arpayı biraz fazla yir.

Eğer turbo benzinli araç bakıyorsan focus ecoboost 1.0 125 bg veya 1.6 180 bg olanlara bakabilirsin. Opel arıza verme olasılığı yüksek bir araç benim gözümde.

tmy83' Alıntı:
Kesinlikle yazdıklarım kulaktan dolma değil bizzat denemişliğim vardır arabaları. Çünkü 2011 eylülde kendim araba aldım. Hepsini tek tek inceledim. Alıcak arkadaşa tavsiyem hepsini dene kendin gör. Çünkü millete göre en iyi araba kendi arabası. Ben kendim renault fluence kullanmama rağmen benim arabamın malzeme kalitesi opel astranın iç malzeme kalitesine yaklaşamaz.
sana göre yeni jetta'nın da malzeme kalitesi eminim çok kötüdür:))))))))
seni renocu seniiiii :D

önceki arabam astra idi şimdi focus. Hocam iki arabayı karşılaştırırsan Focus ağır basar bence. Focus daha konforlu daha büyük daha gösterişli. İkiside benzinde çok yakar hocam, tüp taktırcaksın..

Geri