Yeni araca lpg taktırma

Kodla Büyü

serkanholep

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar 2. el Reno clio 1.4 extreme aldım hayırlısıyla

şimdi bir kaç sorum olcak

aracı daha üzerime almadım

cuma günü noterden satışı alcam

1-o günden sonra ruhsat değişimi sigorta vs kaç gün içinde olmalı
2-noter satışından sonraki hafta (daha ruhsat değişmeden) lpg taktırıp hem ruhsata lpg yi işetip hemde ruhsatı değiştirebilirmiyim. yani 2 ayrı masrafı teke indirme şansı var
3-noter satış belgesi ile trafiğe yakalansan ( ruhsat değişmemiş sigorta yapılmamış) bir şey olurmu.

bildigim kadarıyla sigorta süren dolduysa sigortayı hemen yaptırmalasın.Sigorta kendi adına yaptırılıyor. 2. madden cok mantıklı lpg taktırtıktan sonra lpg projen 1 ay gecerlı aksı halde projeyı yenıletmen gerekir. 3 u bilmiyorum ama heralde olur

Hocam Hayırlı Olsun aracın.
Bendede 2004 model Symbol var. Bende yeni LPG taktırdım Çok ekonomik bir araç oldu.
1. Noter satışı yapıldıktan 1 ay içierisinde arabanı üzerine almalısın.
2. Rusatları değiştirmeden LPG taktırırsan Ruhsatların değişiyorken LPG yi işletirsin böylece (nasıl olsa ruhsat lar değişecek) kara gerçersin
3. Trafiğe yakalanırsan. LPG taktırmadan yakalanırsan bir şey olmaz çünkü noter satışı var. LPG taktırdıktan sonrada bir şey olmaz LPG işletme belgelerin olacak onları gösterirsin ( LPG taktırdıktan sonrada 1 ay süren var ruhsata işletmen için) Yani Sen 1 ay içinde hem LPG taktırtıp hem işleteceksin 1 ay geçerse sıkıntı olur.

Asıl önemli olan Tırafik sigortası. sen noter satışı yaptıktan sonra araç artık sigortasız oluyor.(araçın eski sahibi satış belgesiyle gidip sigortasını iptal edebilir veya kendi arabasına aktarabilir) Çünkü Sigorta Kişiye yapılır sen arabanı alır almaz gidip sigortanı yaptır Plaka değişecekse geçici plakayla halledilebiliyor.sigortanı hemen yaptırmazsan Trafik sigortasız gezdiğin için ceza yazabilir daha kötüsü bir kaza anında zor duruma düşebilirsin...
Saygılar

serkanholep' Alıntı:
Arkadaşlar 2. el Reno clio 1.4 extreme aldım hayırlısıyla

şimdi bir kaç sorum olcak

aracı daha üzerime almadım

cuma günü noterden satışı alcam

1-o günden sonra ruhsat değişimi sigorta vs kaç gün içinde olmalı
2-noter satışından sonraki hafta (daha ruhsat değişmeden) lpg taktırıp hem ruhsata lpg yi işetip hemde ruhsatı değiştirebilirmiyim. yani 2 ayrı masrafı teke indirme şansı var
3-noter satış belgesi ile trafiğe yakalansan ( ruhsat değişmemiş sigorta yapılmamış) bir şey olurmu.

arkadaşlar teşekkür ederim

çok açıklayıcı oldu

lpg taktırınca fenni muayene de şertmış

aracın fenni muayene tarihine göre lpg taktırıp taktırmayacağıma karar vereceğim

eğer 6-8 ay gibi bir süre varsa taktırcam

sizce mantıklımı

çok açıklayıcı oldu

aracın fenni muayene tarihine göre lpg taktırıp taktırmayacağıma karar vereceğim

sizce mantıklımı

Fenni muayeneden kastın ne hocam Sızdırmazlık mı?
sızdırmazlık için 6-8 ay çok değil mi?
serkanholep' Alıntı:

çok açıklayıcı oldu

sizce mantıklımı

sırasıyla: noter satışını al, tüpü taktır, sızdırmazlık raporunu al, ruhsatı çıkarttır, tarfik sigortasını yaptır, araç muayenesine git.
3. noter satışından sonra 1 ay içerinde ruhsat çıkartmanız gerekir. 1 ay içerisinde trafiğe yakalanırsanız noter satışını gösterebilirsiniz

Geri