yeni arabaya antifiriz konur mu?

Kodla Büyü

agazi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaş mayıs ayında sıfır araba aldım. şimdi kış geldi havalar sogumaya başladı. ben arabama antifiriz koymama gerek varmı? yoksa zaten içinde varmıdır. fazla antifiriz konursa zararı olur mu? yardım eden olursa sevinirim.

kaputu aç, su kabının kabağını aç, içindeki suya serçe parmağını dokun, ıslanan parmağını diline değdir, tatlı şekerli bir tad bırakırsa ağzında antifrizlidir. tatsız veya acıysa saf sudur.

Ayrca sıfır araca antifriz koymak pek akıl işi olmaz, ama aracı kış şartları zorlu bi yerde kullanıyorsan, koydurmanda fayda var. Araç antifrizi bi kere yedim mi bir daha hep koymalısın 1,5 yıl arayla unutma, koymazsan borular kireçlenme yapabilir.

FALAN FİLAN...

(Lisedeyken tamircinin yanında çıraklık yapmanın faydaları :) )

antifiriz donmayı önlediği gibi motorunda çabuk ısınmasını sağlar. her zaman faydalıdır. sıfır arabalar zaten antifiriz ile geliyor.

izmitlii' Alıntı:
kireçlenme yaparsa içine porçöz atsak açılır mı peki?

her ne kadar komik görünse de borularda antifrizler yüzünden delinmeler olabilir...

(Ya da ben yanlış biliyorum. Hiç görmedim bu tip bi arıza ancak duydum.)

sanayiye gidilir, antifirizin kaç dereceye kadar dayanıklı olduğu ölçülür. yaşanan il şartlarına göre konabilir...

her sene kış aylarının başında tüm eski antifirizi boşaltır, sonra yerine full susuz antifiriz doldururum. 20 TL. Hiç bir zaman da iki defa marşa basmam+hararet+performans sorunu da hiç yaşamadım. tavsiye ederim.

aracınız yeni ise servisinize danışın derim sayın hocam. genelde yeni nesil araçların maşallahı var, eğer yaşadığınız yer aşırı soğuk veya aşırı sıcak değil ise bu kışı sorunsuz geçirirsiniz.

kazasız+belasız+cezasız+masrafsız sürüşler ve günler dilerim.

hürmetler

antifirizi ölçtüler -22 çıktı eskişehir için bu değer yeterlimidir acaba? yoksa antifirizi yenilemem mi gerekir?

arabam 2000 model accent, alalı 3 yıl oldu. her kış başlangıcında ölçtürüyorum antifirizi, hep iyi diyolar, çalışmasında da hiç sorun yok. bende 3 yıldır koydurmuyorum. umarım yanlış yapmıyorumdur değiştirmemekle..

Geri