Yeni aldığım aracı çizmşler!

Kodla Büyü
sayın hocam bu dünyada, ülkemizde güzel insanlar hep zarar görüyor, bu devir it kopukların, ciğeri beş para etmezlerin devri olmuş, kimin yaptığını bulsan da karşılığını alacağını zannetmiyorum, Allah' a havale ediyoruz

ben de ilk aldığımda boydan boya çizmişlerdi. boyatmadım 4 senedir öyle duruyor. bir daha çizen olmadı. zaten çizik diye çizmiyorlar sanırım :mrgreen:
1 sene boyunca o çizikleri gördükçe beddua ettim

Hocam geçmiş olsun.Toplumumuzda öyle bireyler var ki başkasının mutluluğunu,başarısını,varlığını vb . çekemiyor.
Her şeyden daha önemli olan sizin sağlığınız ve huzurunuz.
Çizik konusunda bir süre sonra hassasiyetiniz azalacaktır.Maalesef o kadar çok kendini bilmez insan var ki hangisine ne yapacaksınız.
Bu sebeple üzülmeyin ve sahip olduklarınızla mutlu olma yoluna gidin.

Yeni aracınız tekrar hayırlı olsun, Allah kaza bela göstermesin,güle güle kullanın inşallah.

Hocam mutlaka üzülüp kızıyordunuz ama Allah kaza bela vermesin. Üzülecek o kadar şey varken ufak bi çizik bizi bu kadar etkilemesin. Birde bi kaç güne kafanizdan çıkacaktır emin olun. Geçmiş olsun

tşk. arkadaşlar yapacak bir şey yok artık. Yapan küçük çocuksa hiç sorun değil bilmeden yapmış derim, ama bunu bir yetişkin yaptıysa bilerek, hakkımı helal etmiyorum..
kamera olayını biraz araştırayım

Araç içine sürekli çalışan kamera takıyorlar. Hem ön tarafı hem de arkayı görecek şekilde. Özellikle sürüş halindeyken olabilecek kazalarda da işe yarıyor. Araç içine monte edilecek şarj olabilen bataryalarla sürekli hareket sensörlü kayıt imkanlarını da kullanıyorlar...

Geçmiş olsun hocam. Benim de mart ayında aldığım passatıma evin önünde tamponun sol tarafından başlamışlar sol arka çamurluk, sol arka kapı, sol ön kapı ikili çizik atmışlar. Pasta ile bir kısmını çıkardım. Fakat Kapılarda ve tamponda çizikler kaldı. Yapanı Allah görüyor. Bu dünyada olmasa bile ahirette elbet hesabı sorulur. Elbette insan üzülüyor ama yapacak bir şey yok. Kanı bozuk insan ülkemizde çok.

Elleri ayakları kurusun, bu dünyada gün yüzü görmesinler, teneşire ters çıksınlar, elek astıkları duvarlar yıkılsın :+1:

Bu beddua toptan elalemin arabalarına dadanan mahlukatlara gelsin. Benim arabayı biz zaten sürte sürte bi hale yola koyduk. Kimse dokunmuyor :puhaha:

ben de yeni arabamın başına gelenleri yazayım. Aracı 2,5 ay önce sıfır aldım. 20 gün sonra kırmızı işıkta beklerken arkdan birisi çarptı. aracı servise verdim bir hafta sonra çıktı. olur böyle şeyler dedik devam ettik. 4 gün sonra yolda giderken trafik biraz yavaşladı tabi bende yavaşladım ve güüm yine arkadan birisi çarptı bu kez hasar daha büyüktü. tekrar servisin yolunu tuttum servistekiler ne diyeceğini şaşırdı. neyse bir 10 gün daha geçti aracı servisten çıkardım ve bir hafta sonra kırmızı ışıkta dururken yeşil yandı hareket ettim öküzün biri aradan önüme geçmek istedi ve dreksiyonu önüme kırdı ve tekrar bir kaza daha. bunca yıllık şoförüm böyle bir şeyler hiç yaşamadım. Araç mı uğursuz geldi. birilerinin gözü mü kaldı anlamadım. bu kadar talihsizliği üstüstte yaşayınca artık trafikte paronayak oldum.

misina' Alıntı:
ben de yeni arabamın başına gelenleri yazayım. Aracı 2,5 ay önce sıfır aldım. 20 gün sonra kırmızı işıkta beklerken arkdan birisi çarptı. aracı servise verdim bir hafta sonra çıktı. olur böyle şeyler dedik devam ettik. 4 gün sonra yolda giderken trafik biraz yavaşladı tabi bende yavaşladım ve güüm yine arkadan birisi çarptı bu kez hasar daha büyüktü. tekrar servisin yolunu tuttum servistekiler ne diyeceğini şaşırdı. neyse bir 10 gün daha geçti aracı servisten çıkardım ve bir hafta sonra kırmızı ışıkta dururken yeşil yandı hareket ettim öküzün biri aradan önüme geçmek istedi ve dreksiyonu önüme kırdı ve tekrar bir kaza daha. bunca yıllık şoförüm böyle bir şeyler hiç yaşamadım. Araç mı uğursuz geldi. birilerinin gözü mü kaldı anlamadım. bu kadar talihsizliği üstüstte yaşayınca artık trafikte paronayak oldum.

Hocam nazar denen olay gerçekten var....

Bende geçen sene ilk arabamı aldım. SAtışı yaptık eve geldim... Sadaka olarak küçük bi mebla bi yerlere bağışladık aynı gün.

Neyse Aracı evin önüne çektim. Aynı günün gecesinde müthiş bir fırtına çıktı...

30 yıldır tek kiremit düşmeyen evin çatısından bir kiremit uçtu ve arabanın sağ aynasını kırdı.

10 cm sola gelse tavana düşecek, az ileri gelse ön camı patlatacaktı...

Rabbim kem gözden korusun. Adamı öldürür kem göz.

Aynen öyle nazar var tabi. Allah beterinden korusun korusun. Tabi verilen sadakalar olmasa belkide cana gelecek.

Geri