Yeni aldığım aracı çizmşler!

Kodla Büyü

Caterpillar

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Daha dün hayalim olan büyük hevesle aldığım Golf ü çekemeyen birisi kapıyı 10-15 cm sert bi cisimle çizmiş.. Çocuk işi değil belli. Bir insan niye bu kadar kansız olur :verymad: moralim çok bozuldu..

Dışarıya karşı aracınızı nasıl koruyorsunuz arkadaşlar? boya koruma mı yaptırsam seyyar çadır mı alsam bilemedim.
Bir de bu derin çizik boya yaptırmadan giderilebilir mi?

öyle kalsın
çizen görüp görüp sevinsin günahı büyüsün bi daha çizmez
boyatırsan bi daha çizer
geçmiş olsun

Boya koruma çizilmeye karşı engel oluşturmaz ki.

Kuş pisliği, güneş ışınları, kir pislik bunlara karşı bir önlem olur.

Ayrıca çiziğe yukarıda hocamın da dediği gibi tırnak giriyorsa ben de olsam çok üzülürdüm. Geçmiş olsun

sağolun arkadaşlar , çizik evet biraz derin, biraz araştırdım boyamadan rutuşla falan kapatan ustalar varmış bilmiyorum ne kadar doğru

rutus boyası var ondan bahsettiniz sanırım yine sonucta cok az da olsa boya olur amaan hocam cok takmayın millet sıfır aracı perte cıkarıyor 10 cm çizik dediğiniz nedirki

Benim siyah arabamın sol iki kapı boydan boya dediğin gibi derin çizik hocam. Boyasız olmuyor galiba. Türkiyede de boya yapılan arabaya hurda gözüyle baktıkları için öylece duruyor napalım.

bi parça ise bence boyattır gördükçe sinirlerin gerilmesin. ama yok alısırım dersen boyatma
uzun süreli kullanırım dersen boyat

bizim millet boyalıya takık bi millettir geri satarken.

geçmiş olsun Hocam.. Okul bahçesinde kameralrın görebildiği bir yere, mahalle/sokakta da aynı şekilde kameranız varsa(sitede oturuyorsanız) uygun bir yere koymaya çalışın. ben sırf bu sebeplerden dolayı gidip 50-60 binlik araba alamadım. Aldığım araç 22 bin lira.. Sabah dar sokağımıza koca çöp kamyonu giriyor, alt komşunun arabaya sürttü.. Onlar da haklı komşu da .. yapacak yok: bahçeniz, kapalı garajınız yoksa çizilmeye hazırlıklı olun..

çocuk yapsa yanlışlıkla bir şey demem ama yetişkin birinin yaptığı çok açık.
araç daha yeni ve hiç biyerin boya yok o yüzden boyatma taraftarı değilim.. bu şekilde dursun. Benim korkum bu kişinin aracının diğr taraflarınıda çizebilmesi.. :verymad:

2007de sıfır aldığım aracı 3.gününde çizmişlerdi yaklaşık 1,5 metre o gün uyuyamadım üzüntüden :D boyatmadım öyle bindim 3 sene sonra da sattım..elimden bir sürü araç geçti..alışıyor insan boşver hocam takma kafana canın sağolsun.. ayrıca boyatma lokal falan dinlemez millet malum burası Türkiye, insanlara fotosunu göstersen de anlatamazsın derdini.öyle kullan gitsin

birde kapı açmayı bilmeyen adamlar var
ben çok dikkat ederim kapıyı açarken yandaki raba çarptırmam hiç
adamlar! çat kapıyı yamultan bile var.
avmlerin otoparkları çok dipdibe çizik kaçıyorlar milletin arabasını

eemree' Alıntı:
birde kapı açmayı bilmeyen adamlar var
ben çok dikkat ederim kapıyı açarken yandaki raba çarptırmam hiç
adamlar! çat kapıyı yamultan bile var.
avmlerin otoparkları çok dipdibe çizik kaçıyorlar milletin arabasını
Yan çıtalar bu yüzden bence çok önemli ama yeni araçlara yan çıta yapmıyorlar.

Sürekli acaba çizecekler mi endişesini taşımaktansa (varsa) sürekli kayıt yapan bir kamera sistemi taktırın aracınıza. Bence değer.

Bizim millette çekememezlik çok benimde başıma çok geldi kendime söylediğim şey; bir daha asla pahalı araba almayacağım yeni alan arkadaşlara da söylüyorum sıfır almayın pahalı da almayın yazık. Geçmiş olsun kamera tek çözüm diğer çözümler nafile.

hasari' Alıntı:
Bizim millette çekememezlik çok benimde başıma çok geldi kendime söylediğim şey; bir daha asla pahalı araba almayacağım yeni alan arkadaşlara da söylüyorum sıfır almayın pahalı da almayın yazık. Geçmiş olsun kamera tek çözüm diğer çözümler nafile.
kamerayı nerden nasıl taktıracaz hocam aceba? nasıl bir kamera yanları arkayı gösterip kayıt alacak mı? maliyeti nedir aceba?

aynenbadi' Alıntı:
hasari' Alıntı:
kamerayı nerden nasıl taktıracaz hocam aceba? nasıl bir kamera yanları arkayı gösterip kayıt alacak mı? maliyeti nedir aceba?
Dış kamera olsa daha iyi olur genelde park ettiğin yere bakacak diğer türlü sadece aynaya takabilirsin buda pek verimli olmaz çünkü aküyü tüketir bu sefer araç çalışmaz.

Gerçekten bazen yaratılanların en aşağısı oluyoruz, ne karaktersiz insanlar var, Allah çocuklarımızı bu insanlardan korusun...

benimde çiziksiz arabam okulda her tarafı çizik oldu kaydırak yapıp kaymışlar şeref...ler Allaha havale ediyorum öbür dünyaya götürecem hepsini

bunu yapan insanlar gerçekten çok küçük insanlar
hocam siz genede pasta cila deneyin bendede vardı tam olarak gitmedi ama baya azalmıştı

Öncelikle geçmiş olsun. Ben şimdi kafaya takmayın diyeceğim ama kızacaksınız :)
Sokakta duran şey bu. Bin bir türlü de insan var, hayırlısı hayırsızı... Sizi taşıyan şey kaporta değil. Yarın öbür gün birisi gelir o çizilen kapıya vurur, sacını değiştirmeniz gerekir, bugün üzüldüğünüzle kalırsınız. Ben sıfır araba aldım, senesini doldurmadan itin biri kırmızı ışıkta geçip arabayı neredeyse pert etti (hava yastıkları açıldı) sonra da yeşilde geçtim dedi. Ne yapacaksınız, oluyor bunlar? İlginç bir şekilde de sakınan göze çöp batıyor. Eşe dosta Golfümle hava atacağım ya da kendim bakarken beni rahatsız etmesin diyorsanız boyatın tabi ama Türkiye koşullarında "boyasız" denilince eziğine-çiziğine bakmadan bayıla bayıla alıyorlar bilginiz olsun.
Tekrar geçmiş olsun.

Geçmiş olsun ilacı zaman. Sıfır aldığım aracın tamponu iki santim çizildi diye üzülürdüm şimdi 7 yaşında meganım var kafam rahat ışıkta çarpıyorlar, bisikletle çarpıyorlar, aynalara vuruyorlar zamanla görmezden geliyorsun. Boya mevzu sizin nasıl kullanmak istediğinizle alakalı görmem kalsın da diyebilirsiniz yok böyle çizik gezilir mi deyip rötuş boyası da yaptırabilirsiniz.

Geri