Yeni çifte mobilya önerisi?

Kodla Büyü

DotCom

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Merhaba Arkadaşlar ,

Yeni evlenecek bir çifte mobilya olarak önerilerinizi alabilir miyim?

Yatak odası
Yemek odası
Oturma grubu düşünüyoruz ilk etapta , öğretmen bir çifte uygun , uzun süre kullanılabilecek. Öğretmenin sürekli yer değiştirdiğini düşünürsek dayanıklı olan mobilyalar ve varsa fiyatları hakkında bilgilendirirseniz sevinirm.

Hocam marka veremem ama taşınacağınızı göz önünde tutarak hareket edin.
En kaliteli mobilyalar bile taşınmada zarar görüyor.

Biz taşınma hizmeti verenler aracılığı ile il içinde taşınmamıza rağmen eşyalardan bazıları zarar gördü.
Tahminen 2-3 taşınmada eşyalar ömrünü dolduruyor.

Bu nedenle görünümü güzel fakat pahalı olmayan modelleri tavsiye ederim.

Bursa İnegöle yakınsanız inegöle gelmenizi tavsiye ederim. adımınızı attığınız yer mobilya mağazası. en pahalı koltuk takımlarını bile uygun fiyatlara imalatçısına yaptırabilirsiniz. ayrıca türkiyenin her yerine aldığınız takımı teslim ediyorlar. gelince bide inegöl köftesi yersiniz en lezzetlisinden:)
iyi reklam yaptım. :) neyse size hayırlı olsun.

bursa inegöle yakınım hocam , ortalama ne kadar gelir acaba. istikbalde 3000 civarinda koltuk takımlar

ben fiyetı uygun olur düşüncesiyle izmir-karabağlardan aldım mobilyalarımı. fiyatı çokta uygun olmadığı gibi kaliteside beş para etmez. kesinlikle bilinen markaların dışında almayın. belki 1000 TL fazla verirsiniz ama kafanız rahat olur. dolapların çekmecelerin tutamaçları falan kırıldı. izmire gitme ihtimalim hiç yok, bu yüzden temin edemiyorum. eğer marka almış olsaydım her yerden parçalarınıda bulabilirdim. ben istikbalden almadığıma çok pişman oldum. sizde aynı hatayı yapmayın, marka alın. ben şimdi en basitinden sandalye bile alsam marka alıyorum.

ben çok memnunum

Ekli dosyalar

• viyana.jpg
    viyana.jpg
    112.9 KB · Görüntüleme: 4,186
arkadaşım ben de inegöldeyim bak. istikbalden alma da nerden alırsan al derim sana. ben yatak odasına bu şerrefsizlerden aldım bin pişman oldum.

neyse inegöle gel mobilyacılar çarşısında dolaş bir güzel. modeli belirle kafanda ve iyi pazarlık et fiyat yarı yarıya düşebilir. ona göre istediğin ürünü alabilirsin.

arkadaşımın eklediği resimdeki viyana modelli takımı biz beğenerek aldık. salonda oturuyoruz sürekli kullanıyoruz sırt yastıklarının şekli bozuldu eskiden divanlar olurdu hatırlarmısınız bilmem hergün düzeltilirdi. bende bunları her gün düzeltiyorum biraz kalıplı çok yumuşak olmayan koltuklar alın derim.

bu takım çok büyük dar bir salonda tıkış tıkış olur eşyalarınızı alırken boyutuna çok dikkat edin.

hocam 7 ay önce evlendim ve eşyalarımı alalı 18 ay oldu. Ben salon, yemek odası ve yatak odasını Kelebek'ten aldım. Sağlamlık, kullanışlık açısından çok iyi, bir sorun olduğunda kesinlikle seni madur etmiyorlar. Ben Niğde'deyim ve ürünler Kayseri'deki firmadan geldi ve monte edildi. Şu ana kadar ürünlerden gayet memnunum. Zaten bana da yıllardan beni Kelebek kullanan teyzem ve dayım tavsiye etti. Zaten modüler olmasından dolayı sökme-takma işi daha çabuk oluyor (tabi ki uzman ellerde). Fiyat dersen; aldığım zaman istikbal veya bellonadaki fiyatlarla arasında fark yoktu hatta biz iyi bir pazarlıkla daha ucuza aldık. Eğer çok taşınmam dersen biraz paraya kıyıp sağlam mal alırsın ama yok ben sık sık taşınırım diyorsan o zaman ucuzundan işini görecek kadar mobilya alırsın. Zaten o mobilyalar o kadar taşınmaya katlanamayacak ve kullanılmayacak duruma geldiğinde paraya kıyıp iyisini alacaksın :)

kardeş bursa inegöl,kayseri,ankara siteler,istanbul modoko vb yerler var
sakın marka olsun diye işe yaramaz kalitesiz sunta parçacıklarına boşuna paranı verme.
söylediğim bu yerlere git bütçene göre fiyat/kalite oranında sağlam kaliteli ürünlere ulaşabilirsin.
ne kadar kaliteli ve sağlam da olsa taşınma esnasında illa ki deforme oluyor.bir de üstüne çocuk olunca da kendi kendini imha ediyor:)

işin o kadar zor ki anlatamam:) biz eşimle ankara sitelerde 7 gün gezmiştik.

allah kolaylık versin

saygılar

hocam bunu bize değil yengeye sor çünkü biz hangisi iyi desekte yenge sevmedikçe olmazzzzzzz,belkide bizim tavsiyelerimzin zıtttı olan bir ürün begenecek
zor virajdan geçiyosun allah yardımcın olsun :cry:

Kesinlikle marka almayın derim daha doğrusu özellikle İstikbalden almayın ki bu marka gerçekten işini eskisi gibi iyi yapmıyorlar
bariz beli oluyor zaten malların dayanıksızlığı..
biz oturma grubunu İpek den aldık ki gayet memnunum ve acaip sağlam ve çok da uyguna almıştık.2 kanepe 2 koltuk 1400tl idi.rengi kullanışıda çok iyi
İpek mobilyaya bi bakın derim.onun dışında diğer ürünleri de ankara sitelerden aldık ve diğer markalardan daha kaliteli ve uygun..
ama işiniz cidden zor:)) biz o kadar mobilyacılar dolaştıkki artık mobilyacının önünden geçerken midem kalkıyo resmen :D
Allah kolaylık versin..

İstikbal ve bellona hakkında bu kdar kötü yorum almak beni şaşırttı doğrusu. Tek kötü yanı fiyatı olarak düşünürken şimdi işin içine memnuniyetsizlik de girdi. Teknoloji konusu olsa anlardım , teknoloji şans işi sonuçta.

Marka takıntımız yok çok şükür , o yönden rahatım. Hatta yol kenarında 700 e satılan takımlara bile bakabiliyoruz.

Kelebek ve İpek markalarını inceleyeceğim.

Bursadayım zaten , inegöle yol göründü galiba ama o taraflara hiç gitmedim yolumuza ters düşüyor biraz. Orası hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Web sayfaları falan varsa çok iyi olur model/fiyat öğrenebilmek açısından.

İstikbal markası hakkında iki zıt görüş olduğunu gördüm. Bütçe zorlanarak tabiki alınabilir ama işte gerekliliği ve deyip deymeyeceği önemli.

Hanımın allahtan şu marka olsun bu marka olsun diye bir takıntısı yok.

hocam gelin ankara sitelere babama durumunuzu anlatın kesenize göre istediğiniz kalitede birşeyler ayarlasın ;)
çok arkadaşım aynı yolu izledi memnun kaldı :) ama marka olsun diyosanız siz bilirsiniz ;)

bas_kan hocam marka olsun diye bir isteğimiz yok. sağlam ve kaliteli olsun istiyoruz , babanızın yaptığı ürünlere ait resim varsa görmek isterim. fiyatlar da önemli

Ankarada Öğretmenler Mobilya varmı. Baya güzel diyorlar. Biz de onlardan almayı düşünüyoruz. İstediğin modeli yapıyorlarmış aynı zamanda :)

İşinize yarayacağı düşüncesiyle Evlilik Maliyet Tablosunu ekliyorum. Görünce moralleriniz bozulabilir :(

Ekli dosyalar

• evlilik.rar
    7 KB · Görüntüleme: 153
hocam inegölün heryeri mobilyacı. bursa tarafınadan girişte yol kenarlarında epey mağaza var. bir de inegölün ankara tarafında henüz inegölden çıkmadan sağ tarafta mobilya sanayisi var. orada sizin istemediğinz kadar mağaza var...

alim hocam ,

tablo gerçekten ürkütücü olmuş. o kadar yüksek maliyet çıkar mı ki , gerçi bütün kalemleri alt alta yazınca bu kadar çıkar. benim kabaca hesabım şöyle

koltuk - 2500
yemek odası - 2000
yatak odası - 2500
halı perde - 1500

nişan 2000 tl
düğün masrafı 3000
balayı tatili 1500 tl

kabaca toplamda 20 bin civarında olsa gerek.

(tv,buzdolabı ve çamaşır makinesi sıfır olarak mevcut)

hocam fiyatlar konusunda kendı alt üst sınırlarınıza ve ihtiyaclarınıza göre yeniden düzenleyebilirsiniz ancak gözardı edilen küçük harcamalar bile üst üste gelince yekün tutabiliyor.

Ayrıca dosyanın 2 çalışma sayfasından oluştu gözden kaçmamalı.

Gerçekten hocam ilk sayfaya takılıp kalmıştım ben. 2. sayfayı da inceledim.

Öğretmenin hali ortada zaten , kendine yetecek kadar olsa yere. Kiralık evlerden bir sene bir yerde diğer sene başka bir yerde gelip geçecek bir yaşam...

Gerçekten kalemleri üst üste ekleyince epey bir meblağ ediyor doğrusu.

Hocam bende aynı dertteyim.. Beyaz eşyayı hallettim sıra mobilya da :) İstanbul da modoko yo uğrayacağım fikrim olsun diye. .. İnsan dolaştıkça aklı bulanıyo.. Güvenebileceğin bir yer bulduktan sonra 100 lira fazla olmuş çok önemli değil yeter ki sana doğruları söyleyen bir yer bulabilesin.. Güven çok önemli..

Allah yardımcımız olsun ..

Geri