[ YENİ KONU ] BT Windows 10 Developer Edition 64 Bit Ver.3-2024

Kodla Büyü

gglemas

Seçkin Üye
Seçkin Üye

( versiyon 2 : eski konu başlığı)

Windows 10 Developer Edition 64 Bit Ver.3-2024 Hakkında Bilgi

Bu özel Windows 10 sürümü hakkında deneyimlerinizi ve görüşlerinizi paylaşmanızı bekliyorum. Öncelikle, bu sürümün indirilip imajı deneyenlerden özellikle yorumlarını bekliyorum. Her türlü olumlu ya da olumsuz geri bildiriminiz bizim için önemlidir.

Lütfen unutmayın, bu sürüm hem UEFI hemde BIOS kurulumlarına uygundur fakat ihtiyacınıza göre ayrı ayrı uygun sürüm indirilmelidir. İndirdiğiniz sürüme göre Ventoy yapılandırılmalıdır.

Sistem Özellikleri

Bu özel Windows sürümü, bir dizi özellikle birlikte gelir:
  • YouTube ve birçok web sitesi engellenmiştir. Google güvenli arama etkinleştirilmiştir ve her iki tarayıcıda misafir modu açılacak şekilde ayarlanmıştır.​
  • +18 içerikler, görsel arama dahil, engellenmiştir.​
  • Net Support School 14 kurulmuş ve "Lab" olarak tanımlanan bir oda oluşturulmuştur.​
  • Herhangi bir sistem kullanıcısı tanımlanmamıştır.​
  • MEB sertifika kurulumu yapılmıştır.​
  • Bilişim teknolojileri alanı ders kitapları eklenmiştir.​
  • Masaüstü duvar kağıdı değişimi engellenmiştir.​
  • Diğer değişiklikler ileride detaylı olarak anlatılacaktır.​
  • Bu imaj hem grafik ve tasarım hem de bilişim teknolojileri alanına uygundur.​
  • Macrium Reftlect ile imaj yedeği alınmıştır.​
  • Shadow Defender kurulmuştur ancak henüz etkinleştirilmemiştir. Ayarlardan parola ekleyip etkinleştirmeyi unutmayın.​
Önemli Notlar
  • Öğrenci bilgisayarlarında "Masaüstündeki "Admin Folder " adlı klasörü silmeyi unutmayın. Atölye öğretmenleri bu kısıtlamaları bu klasör içindeki script ile sıfırlayabilir. Klasör içinde nasıl yapacağınıza dair açıklama bulunmaktadır.​
  • Ayrıca Bu klasör içinde "Admin Folder " Adobe Photoshop için isteğe bağlı bir yapay zeka eklentisi bulunmaktadır.​
  • Kurulum sonrası sistem, yaklaşık 35 GB disk alanı kaplayacaktır.​
  • Blender ekleyecektim sanırım unutmuşum. Muhtemelen diğer versiyonda ekleyeceğim​
Windows aktivasyon aracı : https://github.com/massgravel/Microsoft-Activation-Scripts/archive/refs/heads/master.zip

Not: Bu sürümün lite versiyondur. Eğer zaman olursa daha fazla program içeren bir sürüm yapılacaktır.

USB Bootable hazırlamak için Ventoy indir :

MacriumReftlect Bootable Windows İmajı - SADECE UEFİ (GPT) UYUMLU
PART 1: https://drive.google.com/file/d/1fCMT_ZeVxC8not0sd5lJIQKCMJBIrCkh/view?usp=sharing
PART 2: https://drive.google.com/file/d/19JNddjpAyNWWcSGVZIvt6STBsjSMhK8Q/view?usp=sharing
TOPLAM 24 GB

Not: ventoy disk yapısı UEFI- GBT- NTFS yada exfat olmalıdır.

MacriumReftlect Bootable Windows İmajı - SADECE BİOS (MBR) UYUMLU
PART 1: https://pixeldrain.com/u/ZCTW2kDX
PART 2: https://pixeldrain.com/u/nZzJjGLG
TOPLAM 24 GB

Not: ventoy disk yapısı BIOS- MBR- NTFS yada exfat olmalıdır.

Macrium Refletct iso Winpe v8.1.7675 - 9 Ekim 2023 ( Not : sadece yedekleme ve geri yükleme uygulaması vardır. imaj yedeği entegre değildir )
https://pixeldrain.com/u/ffroZZe7

Windows 11 ve 10 Sistemler için; Gereksiz Servisler - Gizlilik - Telemetry ve Performansa Yönelik Regedit Ayarları

::: ÖNEMLİ :::

Aşağıda verdiğim regedit dosyalarını çalıştırmadan önce; reg dosyasına sağ tık yapıp düzenle diyerek içeriğini kontrol edin, her bir reg komutunun ne işe yaradığı ile ilgili açıklamalar mevcuttur, sizin için uygun olmayan reg kaydı bölümünü sildikten sonra kaydedip o şekilde uygulayın. Ben uyguladıktan sonra sistemin kullandığı ram miktarı 400 mb azaldı.

Windows 10 x64-2023-10-29-02-31-34.png

Windows 10 x64-2023-10-22-21-13-33.png
Windows 10 x64-2023-10-22-22-08-38.png
Windows 10 x64-2023-10-22-22-09-00.png
Windows 10 x64-2023-10-22-22-09-11.png

Ekli dosyalar

• Windows 10 x64-2023-10-22-21-15-07.png
    Windows 10 x64-2023-10-22-21-15-07.png
    101.7 KB · Görüntüleme: 645
  • Windows 10 x64-2023-10-22-21-15-49.png
    Windows 10 x64-2023-10-22-21-15-49.png
    108.2 KB · Görüntüleme: 631
Son düzenleme:
Güncelleme: aslında imajım bitti. Disk boyutu yaklaşık 95 GB. . İmajın boyutunu küçültmeye uğraşıyorum. Sabrınız için teşekkür ederim. Visual Studio 2022 çok fazla yer kaplıyor. Bu yüzden imaj boyutu şişti. Konu içeriği güncellenmiştir.

Son düzenleme:
Developer Edition 2023 versiyonu hazır arkadaşlar, şuan upload ediliyor. Bilginize. Şuan uefi versiyonu paylaşıyorum. Yakında bios- mbr versiyonunu paylaşacağım. İmaj yedeği acronis tib şeklindedir

@gglemas Hocam öncelikle elinize sağlık.
Anladığım kadarıyla macrium reflectde sorun çıktı, bu imaj da acronis yedeği. Yani bu durumda ISO olmadığı için imaj ventoyda çalışmayacak. Doğru mudur hocam? ISO gelecek mi yoksa bu şekilde mi kalacak sayın hocam?

@gglemas Hocam öncelikle elinize sağlık.
Anladığım kadarıyla macrium reflectde sorun çıktı, bu imaj da acronis yedeği. Yani bu durumda ISO olmadığı için imaj ventoyda çalışmayacak. Doğru mudur hocam? ISO gelecek mi yoksa bu şekilde mi kalacak sayın hocam?
Macriumda olabilirdi. Bu sefer değişiklik olsun istedim. dostum imaj ventoyda çalışıyor tabiki. Ventoy ile usb yapılandırdıktan sonra usb içerisine acronis iso’sunu ve imaj yedeğini kopyalayacaksın. Ardından acronis boot edip imaj yedeğinin olduğu yolu göstereceksin. ( imaj yedeğini 7zip ile çıkarmayı unutmayın) ayrıca ventoy ayarı disk yapısı gpt ve ntfs olmalı. Fat32 büyük boyutlu dosyaları desteklemez. Kopyalama hatası verir. İstersen kurulumdan sonra gerekli ekstra programları kurup yedeğini acronisle veya daha önce paylaştığım Macrium reftlect ile alabilirsin

Son düzenleme:
Hocam öncelikle emeğin için teşekkürler. Dediğin gibi ventoyu gpt formatında ayarladım. Acronis ve yedeği attım. Acronis üzerinden boot ettim yolu da gösterdim fakat yedeği görmedi.
Yedeği WinRAR ile çıkardığım için mi oluyor.

Hocam öncelikle emeğin için teşekkürler. Dediğin gibi ventoyu gpt formatında ayarladım. Acronis ve yedeği attım. Acronis üzerinden boot ettim yolu da gösterdim fakat yedeği görmedi.
Yedeği WinRAR ile çıkardığım için mi oluyor.
Hocam usb belleğin içine tib dosyasını çıkardınız mı ventoy ile formatlayıp sonrasında tib uzantılı dosyayı çıkarıp usb belleğe kopyalayın ve acronis iso yu ise usb doğrudan kopyalayın. Görmemesi mümkün değil ama alternatif olarak acronis iso’yu poweriso ile açıp ana dizine tip uzantılı dosyayı ekleyebilirsiniz.

hocam ben de denedim bu son dediğinizi de yaptım ancak görmüyor tib uzantılı dosyayı C de görüyor flash bellekte görmüyor. Dediğiniz her şeyi yapmış olmama rağmen

hocam ben de denedim bu son dediğinizi de yaptım ancak görmüyor tib uzantılı dosyayı C de görüyor flash bellekte görmüyor. Dediğiniz her şeyi yapmış olmama rağmen
Teamviewer id gönderin , kontrol edelim. Muhtemelen yanlış birşey yapıyorsunuz. Sanal makinede defalarca format attım. Hata sizden kaynaklı gibi görünüyor. Özelden id gönderin.

sende bir hata yok. Az önce bende denedim. Usb den her nedense okumuyor acronisin bootable hiçbir versiyonu. Sanırım macrium yedeği paylaacağım. Ama deneme sürümü olarak acronis kurup yedekten kurabilirsiniz diye düşünüyorum . Diskteki yedeği görüyor ama usb görmüyor malesef

Son düzenleme:
sende bir hata yok. Az önce bende denedim. Usb den her nedense okumuyor acronisin bootable hiçbir versiyonu. Sanırım macrium yedeği paylaacağım. Ama deneme sürümü olarak acronis kurup yedekten kurabilirsiniz diye düşünüyorum . Diskteki yedeği görüyor ama usb görmüyor malesef
İmaj dosyasını farklı bir flash belleğe atsak oradan denesek çalışabilir mi acaba hocam.

İmaj dosyasını farklı bir flash belleğe atsak oradan denesek çalışabilir mi acaba hocam
Sadece taşınabilir sata disk görür sanırım. Ama denemekte fayda var . Anlaşılan şuki artık imajları macrium ile paylaşacağım artık. Zaten bir çok ekstra özelliği var macriumda. Universal desteği, boot onarma vb. Bence en iyisi bu. Part 2 upload ettim. 2 part şeklinde paylaşacağım

Son düzenleme:
Hocam attığınız dosyaları indirdim. Bir rarlı dosya olarak indi diğeri normal dosya olarak şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor acaba. Yardımcı olursanız çok sevinirim

Hocam attığınız dosyaları indirdim. Bir rarlı dosya olarak indi diğeri normal dosya olarak şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor acaba. Yardımcı olursanız çok sevinirim
Rar lı dosyayı sağ tıkayıp çıkarın. Ventoy indirin. Ventoy ile usb formatlayın. Dikkat etmen gereken ntfs ve gpt ayarlaman. Formatlama bitince rardan çıkarmış olduğun dosyayı usb kopyala. İşlem bitmiştir

çok teşekkür ederim hocam emekleriniz için bugün indirdim ancak USB'den bir imaj dosyasına göz at deyince görmüyor. Sol tarafta geri yüklenen imajı ReDeploy ile yeni donanıma uyarlaya bastığımda oldu. Doğru mu ilerlemişim hocam. Şuan için her şey harika görünüyor. Tekrardan teşekkür ederim.

Son düzenleme:
emekleriniz için teşekkürler deneyebilmem için kurulum adımlarını anlatan video veya döküman paylaşabilirmisiniz sıfırdan( biraz fazla oldu gibi). Çoğu hocamız kurarken sıkıntı yaşıyor yorumlardan gördüğüm kadarıyla.

diğer imajlarda sürücüleri yüklerken sıkıntı yaşamıştım ancak bu çok iyi olmuş yalnızca şunu merak ediyorum aynı ağdaki bilgisayarlara nasıl kurulum yapabilirim bir de, bu imajı yükledikten sonra yapamıyorum sanırım değil mi hocam ? programı indirdiğimde hata alıyorum. Başka bir bilgisayardan mı yapmam gerek?

Geri