[YENİ] Faz-2 Imaj Intel/AMD - Eylül 2023

Kodla Büyü
hocam bu şekilde hem dd yansı mbr olarak hem de clone yansı olarak rufus ile formatladım. Bu sefer format işlemi başlamadan siyah ekranda hata verip kaldı.

ben rufus ile dd yansı (MBR) olarak hiç bir ayar değiştirmeden flash disk ile 5 tahtaya format attım sıkıntısız calısıyor. eline sağlık hocam. vestel faz 2.
hocam bu şekilde hem dd yansı mbr olarak hem de clone yansı olarak rufus ile formatladım. Bu sefer format işlemi başlamadan siyah ekranda hata verip kaldı.

Hocam teşekkürler. 2 tahtada deneme amacıyla kurulumu yaptım, sorunsuz bir şekilde halloldu.
İmaj işleminden sonra güncelleme kapatıyorum, bir de shadow defender kuruyorum.

İsteğe bağlı ama belki sonraki imajlarda auto shutdown tarzı küçük bir yazılım da konulabilir araçlar klasörüne. Gerçi atak, qr kod vb uygulamalar tahtanın kapanmasını sağlayabiliyor. Ama yine de kuruyorum otomatik kapatma programını.
Paylaşımınız için tekrar teşekkürler.

Bence kırmızı olan yerlerde, hata veya eksik dosya uyarısı veriyor. Muhtemelen, indirirken veya flash diske yazdırırken; bir hata oluşmuş olabilir.

Google hesabım açıkken, IDM ile indirdim. Yukarıda tarif edildiği şekilde yazdırdım; AMD işlemcili tahtaya sorunsuz yüklendi.
Hocam md5 kontrolü yaptım. Sorun yok aynısı. Dediğim gibi tahtanın birine kurabildim ama diğer tahtalar da kurulum gerçekleşmedi.

Şuan indirme bağlantılarına ulaşılamıyor, başka alternatif link var mı acaba? İndiren arkadaşlardan biri paylaşabilir mi?

İdm'nin 7 günlük versiyonunu internetten indirip imaj dosyasını onunla indirin hocam yoksa bu şekilde çok uğraştırır sizi.

İndirirken bir müddet sonra bağlantısı kesilenler bunun sebebi gmail hesabınızda indirdiğiniz dosya boyutu kadar boş alan olması gerekiyor. Bunun için ya drive dökümanlarinizi silip boş alan açmalısınız yada yeni bir gmail hesabı alıp 15 gb yeni alan ile oturum açıp öyle indirmelisiniz.

Faz-1 ve Faz-3 imajlar önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır özellikle faz3 aidata(nasıl yeni teknolojiyle bu kadar kötü sistem oluşturulurun örneği resmen)

Faz-1 ve Faz-3 imajlar önümüzdeki günlerde yayınlanacaktır özellikle faz3 aidata(nasıl yeni teknolojiyle bu kadar kötü sistem oluşturulurun örneği resmen)
Faz-1 İmajını yayınladım hocam.
Faz-3 sistemler tam bir rezalet. 3 farklı Arçelik ve 2 farklı Aidata var. Aidatalarda ses sorunu problemi var. Çözmek için çok uğraştık. Sağolsun @Hafızoğlu hocamın da yardımıyla çözüldü. Pazartesi günü son denemeleri yapıp salı günü paylaşmış olurum.

Arkadaşlar lütfen USB belleğe yükleme işlemlerini yaparken bilinçli yapın.
İmaj UEFİ ile hazırlanmış; yani disk yapısı GPT.
Tüm sistem hazırlamalarında Ventoyu kullanıyorum ve hata almadım hiç. Ventoyu varsayılan ayarlarda kullanın. Legacy-Uefi desteğini birlikte sağlıyor.
Tahtaya imaja başlamadan önce BIOSa girip varsayılan ayarlara geçin ve flash belleğinizi takıp BIOS ayarlarını kaydedip yeniden başlayın.
F7 ile boot ekranı gördüğünüzde UEFİ Sandisk.... gibi UEFİ ile başlayan flash bellek adınızı seçin.

Arkadaşlar merhaba… kurulum uzun mu sürüyor sizde de? 4 bucuk saat gösteriyor bende ve öyle ilerliyor… yarım saattir başlamışım %11 daha.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    174.4 KB · Görüntüleme: 54
Arkadaşlar merhaba… kurulum uzun mu sürüyor sizde de? 4 bucuk saat gösteriyor bende ve öyle ilerliyor… yarım saattir başlamışım %11 daha.
Normalde 10-15 dakika civarında sürmesi lazım. Sizin usb bellekte veya imajda sorun olabilir.
Kabaca imajı bilgisayardan belleğe kopyaladığınız süreden az olması lazım.

Dün benim taktığım usb bellekte pembe ekran geldi, genelde imaj bozuksa rastladığım sorun olduğunu bildiğim için imajı bellekten silip yenisini kopyaladım. Sorun çözüldü..

Son düzenleme:
Geri