YENİ DYNED KURULUMU ÖZET ANLATIM

Kodla Büyü
ziyaunal' Alıntı:
ferdison' Alıntı:
teşekkürler de arkadaşlar ebaya girdiğimde bir sorun ile karşılaştım. hala eski okulum görünmekte olaki (şu an okulumda kullanılmıyor da) nereden güncellenecek acaba bilgiler.
not: bilgilerimi güncelle seçeneğinden değişmiyor bilgiler.
yeni okulunuzdan tekrar mebbis ve eokul şifresi alınız.

Aynı sorun yeni gelen bir arkadsta vardı.
Çözüm:eba.gov.tr den (dyned.eba.gov.tr degil) bilgilerinizi güncelleyince düzeldi.

Mersin mebin hazırladığı dyned dosyası. Ektedir. Tesekkurler mersin meb. :alkis:

Ekli dosyalar

• 13100450_dyned_mersin_kesilmi.rar
    2.1 MB · Görüntüleme: 275
kilit açmada problem yaşayan arkadaşlar sınıftaki tüm öğrencileri seçtikten sonra en üsteki yazılımlardan placemant testi seçip sonra düzenle demeli.

Sınıflar ve öğretmenler atanmış durumda ancak öğrenci sayıları sadece 1 sınıfta 29 diğerleri 0, o 29 olanı nasıl yaptım anlayamadım, dediğiniz gibi üzerine tıklıyorum ancak giç bir şey değişmiyor.

hakanotuken' Alıntı:
Sınıflar ve öğretmenler atanmış durumda ancak öğrenci sayıları sadece 1 sınıfta 29 diğerleri 0, o 29 olanı nasıl yaptım anlayamadım, dediğiniz gibi üzerine tıklıyorum ancak giç bir şey değişmiyor.

hocam ebadan sınıfları sık sık güncelleyin.bazen aktarmıyor.

Okulumuzda iki ingilizce öğretmeni var.
Birinin kadrosu okulumuzda. Diğerinin kadrosu başka okulda, görevlendirmeyle bizim okula geliyor.
Görevlendirmeyle gelen öğretmen için eba-dyned şifresi alıp sisteme girdiğimizde, kadrosunun olduğu okuldaki sınıfları görünüyor. Bizim okulda dersine girdiği sınıflar görünmüyor. Böyle olunca da kendisine sınıf atayamıyoruz.
Memlekette başka okula görevlendirilen binlerce ingilizce öğretmeni var.
Bu durumda aklıma gelen çözüm okulun kadrolu öğretmenine bütün sınıfları atamak.
Böylece aynı şifreyle iki öğretmende records manager'a girip kendi sınıflarının işlerini yapabilirler.

Bundan başka çözüm fikri olan var mı?

Şube öğrencilerini güncelleme de sorun yaşıyoruz adam gibi birşey yapamazlar mı yav 30 şube var 3 gündür bitmedi güncelleme

Merhaba arkadaşlar;

Records Managerda giriş yapamıyorum arkadaşlar. Bir de kullanıcı adı ve şifreyi tekrar nereden görebiliyoruz. ?

Kullanıcı adının sonuna @meb.edu.tr 'yi ekleyip giriş yapmaya çalıştığımda geçersiz oturum açılışı şeklinde hata veriyor. Başka bir işlem mi unuttum acaba. ?

koraydoyuran' Alıntı:
Okulumuzda iki ingilizce öğretmeni var.
Birinin kadrosu okulumuzda. Diğerinin kadrosu başka okulda, görevlendirmeyle bizim okula geliyor.
Görevlendirmeyle gelen öğretmen için eba-dyned şifresi alıp sisteme girdiğimizde, kadrosunun olduğu okuldaki sınıfları görünüyor. Bizim okulda dersine girdiği sınıflar görünmüyor. Böyle olunca da kendisine sınıf atayamıyoruz.
Memlekette başka okula görevlendirilen binlerce ingilizce öğretmeni var.
Bu durumda aklıma gelen çözüm okulun kadrolu öğretmenine bütün sınıfları atamak.
Böylece aynı şifreyle iki öğretmende records manager'a girip kendi sınıflarının işlerini yapabilirler.

Bundan başka çözüm fikri olan var mı?

Aynı sorun bende de var. Çözüm önerisi olan yok mu?

:+1: Müdür de bugün bana söyledi, bende daha önce yapmıştım dedim, meğer sistem değişmiş.

Emeğinize sağlık hocam, çok değerli bir çalışma oluşmuş.

İşlemleri kedi adımıza yaparsak bir sorun oluyor mu? Şimdi açtım açıldı da. Görevi üstlenmek için değil meraktan soruyorum, her harukarda bu işi bana yaptıracaklar:)

arkadaşlar bu işleri bizim şifremizlemi bizmi yapacağız yoksa ingilizce öğretmenleriyle birlikte mi yapacağız

arkadaşlar iki okula birden derse giriyorsak nasıl yapacağız. ebadan girince sadece kendi okulum çıkıyor. görevlendirme olduğum okula ebadan dyned gözükmüyor. mebbis şifresi aldık diğer okuldan ama tc ile girildiğinden olmadı. nasıl olacak yardım bekliyorum.

Kendi okuluma kurdum bilgisayarlar iyi durumda ama btr olduğum okulda bilgisayarlar çok atıl durumda etkileşimli tahta geldiği için herhangi bir ilgilenme olmamış bugün ingilizceci geldi bilgisayarlara kurmamız gerekiyor dedi bilgisayarları bi kontrol ettim çalışan bile sadece kendine çalışıyor şimdi bizim ne yapmamız gerekiyor, bu iş nasıl olacak :? :? :?

Bizim okula 11 tane dvd göndermişler arkadaşlari içeriğine bakmadım. Lab. yok zaten. Hepsini İngilizce öğretmenine tesllm etti müdür. hepsi de aynı gibi duruyor. Bilgisi olan var mı?

Merhaba arkadaşlar Dyned ile ilgili bir sorum olacak. Resimde de eklediğim gibi sınıf listelerini dynede eklemek istiyorum ama ekle sekmesi yok? Acaba sınıf listelerini nasıl ekleyebilirim? Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• dynedd.jpg
    dynedd.jpg
    113.4 KB · Görüntüleme: 720
Geri