Yedek Anahtarı Olmadan Polo almak üzereyim!

Kodla Büyü

Bote0621

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba.
Bugün 2011 1.2
Volkswagen POLO üzerinde anlaştık. Satıcısı yedek anahtarının olmadığını söyledi. Sizce bu sıkıntı yaratır mı. Bu durumda ne yapabilirim?

hocam benim 3.arabam üçünde de yoktu.olsa daha iyi tabi.ancak bir sıkıntı yaratmaz.çok isterseniz 200-250 civarına yapıyorlar zaten...

Hakan hocam çalıntı vesaire bir şey olur da kasko karşılamaz diye tedirginim...

Almanya'dan geldiği için oldukça pahalı 6r yedek anahtarları, kaybettiğini farz edersek sıkıntı olabilir. Ne kadara anlaştınız hocam, 1.2 olayını etraflıca düşündünüz mü?

pert olan araçlarda sigorta şirketleri pert aracı satarken anahtarın aslını vermiyor diye biliyorum ben.

Kaskoyu yaparken zaten soruyorlar yedek anahtarı var mı diye, olmadığını baştan söylersen sıkıntı çıkmaz.

hocam bazıları kasko yaptırırken sormuyor ama sıkıntı çıktığında ilk sorduğu yedek anahtarı var mı oluyor diyorlar. Adamı sıkıştırdım yedek anahtarını yaptıralım diye ama bakalım.

hocam çok büyük bir sıkıntı olmaz.ama dediğim gibi 200-250 lira civarına yapan anahtarcılar var.sonuçta kasko her durumda karşılar eğer full ise.çalınması olay ne olursa olsun sizinle ilgili bir durum değil.ama yinede kasko sırasında sorun.garanti olsun...

Yine de dikkatli olun. Kuzenim 3 sene önce 2008 Doblo aldı. Yedek anahtarı kayıp dendi. Kaskosu yapıldı, bandrolü yapıldı, vergileri yatırıldı. Bu sene çalıntı olduğu ortaya çıktı. Sahibi geçen ay geldi, yedek anahtarla arabayı çalıştırdı. Kuzenim arkasından baka kaldı.... :cry:

servise sokup motor şasi numarası ruhsattaki ile aynı ve numaraların bulunduğu yerde oynama olduğu belli değilse ve yedek anahtarı yoksa; immobilizer ve merkezi kilit kodu değiştirilip yedek anahtar yaptırılabilir. böylece eski anahtarı bulan (vermeyen vs) kişi gelip arabayı açamaz veya çalıştıramaz.

Eski arabamda aynen böyle yapmıştım.

istanbulda almıştım daha önce de duymuştum buna benzer bir hikaye; sabah arabayı yedek anahtarsız satıp sonra akşam gelip arabayı diğer anahtarla götürenleri :) ondan dolayı böyle yapmıştım.

hocam ne olacak adam anahtarı kaybetmişse arabayı ömür boyu kullanmak zorunda mı kalsın. bence sıkıntı olmaz. 100 tl civarına yedek anahtar yapılıyor.

Ona bakarsanız adam 3. bir anahtar yaptırıp size yedek anahtarını da teslim ettikten sonra ertesi gün gelip arabayı çalabilir. Bu olasılıklara bakılırsa araba satışı sıkıntıya girer.

Geri