Yeşil Pasaport İçin Randevu Alma Sorunu (İstanbul)

Kodla Büyü
İl nüfusta mesai kaçta bitiyor acaba azcık geç gitsek mesai bitimine yakın yaptirirmiyiz işimizi. Yada mesai 5 demi bitiyor orada 😀

Nüfus daireleri nüfus pasaport işlerine bakıyor anladıkta istanbul nüfus dairesinde her tabelada arapçası neden yazıyor onu anlamadım. Onu öyle göze sokar gibi yapacaklarına 5 farklı dille altına yazsalar daha güzel olur.Bunu boyle yapsalar hem göze batmaz hemde daha international olur.

kimlik kartı diye randevu aldım pasaport işlemi yaptırdım, telefonda öyle yapmamı söylemişlerdi.

Uzatma yaptıktan sonra, e-devletten aktif pasaport kontrolü yapan var mı arkadaşlar? Sisteme işlememişler gibi görünüyor.

Yılbaşından önce pasaporta başvuran arkadaşlar, pasaportlarınız geldi mi? Aralıkın son günü başvurduk kaç ay oldu hala basım öncesi son kontrolde

Doğumundan önce pasaporta sahip olan arkadaşlar, pasaportlarınız geldi mi? Aralıkın son gününde başvurduk kaç ay oldu hala basım öncesi son kontrolde
29 Aralık'ta başvuru yaptım. Hala basım öncesi kontrol aşamasında yazıyor. Tam 3 ay oldu.

Sonunda geldi🙏 28 aralıkta başvurmuştuk. Alo 199'u aradık şubat başında. Önceliği 2023'te başvuranlara vermişler, telefonda kendileri dedi. Ocak'ta başvuran arkadaşlarım teslim aldı. Resmen zamsız fiyattan pasaporta başvurduk diye cezalandırıldık. 199'u aramak çözüm olmadı. Twitterdan da yazdık. Oradan bilgi istediler, belki o etkili olmuştur.

Geçen hafta perşembe günü başvurdum, pazartesi günü geldi pasaportlarım. Ucuz olsun diye aralıkta alanları cezalandırdılar sanırım :D

milli eğitimden alınan yazı ;ve biyometrik fotoğraf dışında başka bir belge gerekiyor mu_? 500 er TL defter harcını da yatırdım.

aralığın son haftası başvurdum hala ses yok. 199 u da aradım. Tekrar arayacağım.

Aralık başvurularına sıra gelmiş sanırım. Bugün teslim edildi bizim pasaportlar.

Pasaport için kimlik kartınızla beraber okula gidip okuldan evrak alacaksınız sonra ilçeye gidip imzalayıp oradan da evrak alacaksınız sonra il milli eğitime gidip oradan da evrak alacaksınız sonra il nüfusa gidip pasaport alacaksınız. son kısmı randevulu ama il milli eğitimi de randevulu yaptılar artık. İstanbul için öyle
Fotoğraf olayı nüfusta geçerli En az iki adet biometric alın yanınıza ne olur ne olmaz...
Süre uzatımı için defter bedeli ve fotoya gerek yok

Benim başvuru tarihi 28 Aralık ama hala ses soluk yok bizde, sizin kaçıydı acaba hocam?
Tarihi hatırlamıyorum hocam. Önceliği yılbaşından sonrasına vermişlerdi. Öncekiler için anca sıra geldi sanırım ama son günler değildi diye hatırlıyorum başvurumu. Yılbaşından 10 gün kadar önceydi. Acelem olmadığı için peşine düşmemiştim açıkçası.

Geri