yazmak isteyen buyursun...

Kodla Büyü

glimmer

Süper Üye
Süper Üye
işyerinde odamdayım bi yandan radyomu dinliyorum . içim öyle bi sıkıldıki gözlerime yaşlar düştü bi anda.. içim daralıyor canım sıkılyor nerden geliyor bu huzursuzluk bilmiyorum. evladımı bakıcıya bırakırken ona şöyle bi baktım içim neden acıdı bugün. noldu bana ne eksik hayatımda? eşimi çocugumu seviyorum peki sorun ne?

hiç tanımadığın insanlara söylüyorsun ruh halini ne bekliyorsun ki düşününce... belki de bu cesareti hiç tanımamak veriyor sana...

bende sizin gibiyim bu günlerde hocam anlamadığım bir sıkıntı var hep geriye dönmek istiyorum. geriye dönerek yapamadığım yapmaya cesaret edemediğim şeyleri yapıp kendime tam güvenmek istiyorum ama olmuyor hiç birşey geri gelmeyecek yani dolayısı ile geçmişte yapamamaktan üzülmüşüm şuan onları neden yapmadım sıkıntısı geriye ket vurma bişeyden mutlu olmuyorum inşallah geçecek hocam

o kadar zor şartlar altında okudum ki herkes cabama gayretime hayret ederdi. ve cok neşeli neşe dolu biriydim kardelen derlerdi bana zorluklardan yılmadığım için arkadaşlarım ... noluyor bana anlamıyorum tat alamıyorum hayattan yaşayıp geciyorum . gözlerimde yağmur damlaları yazılarınızı okuyorummm

Geçmiş geçmiş te kalmıştır.
Geleceğe bakın. Maneviyatınızı güçlendirin.
Kendinize uğraşı edinin.

Hocam dün ne güzel yemeklerden konuştuk rahatladık :) canınızı sıkmayın hiç bişeye...
iç sıkıntısı için dualar var onları okuyabilirsiniz...Aynız zamanda az önce kutlu doğum haftası için öğretmenlere gül dağıtıldı ve üstlerinde hadisler vardı...bir tanesinde "Sıkıntıların yok olması için borçlulara yardım edilmesi" ile ilgili bir hadis vardı :)

edacomü' Alıntı:
Hocam dün ne güzel yemeklerden konuştuk rahatladık :) canınızı sıkmayın hiç bişeye...
iç sıkıntısı için dualar var onları okuyabilirsiniz...Aynız zamanda az önce kutlu doğum haftası için öğretmenlere gül dağıtıldı ve üstlerinde hadisler vardı...bir tanesinde "Sıkıntıların yok olması için borçlulara yardım edilmesi" ile ilgili bir hadis vardı :)
desteğin için saol hocam

kendinize güzel meşguliyetler bulmaya çalışın bence ;) bu yardıma muhtaç birine yardım olabilir yada işinizle ilgili yeni bir şey öğrenmeye başlayın :+1:

Bendede kimi zaman aynı şey oluyor. İşteki mutsuzluğum için olduğunu düşünüyorum. Benim tavsiyemde maneviyatla ilgili. Tasavvuf okuyorum bana çok iyi geldi. Tavsite ederim.

bence hayattan tat almak için insanın bişeyler yapması yaptığından mutlu olmasına gerekir. bu iş bizi yıpratıyor saatlerce okulda boş durmak (arkadaşlar sen boş duruyın biz durmuyoruzz diye yazmasınlar lütfen sabahın 8 inden 5 ine yapabiliriz dolu dolu şimdiden yazayım dedim de) tadımızı kaçırıyor belkide. Çünkü ben de haftalardır aynı durumdayım düzelemiyom düzelmek te istemiyorum. Sadece ağlamak ağlamak ağlamak istiyorum saatlerce onu da yapamıyorum :( sebebinin de işimden zevk almamak olduğunu düşünüyorum :(

tatile az kaldı...tatil planları yapın bence..bütün sıkıntılarınız geçer :)

çocuğunuzla zaman geçirmediğinizden ve onunla yeterince ilgilenmediğinizden içiniz acıyor. sorununuz bu... bir çocuğu en iyi annesi yetiştirir ve en az 7 yaşına kadar da annesinin yetiştirmesi gerekir... bakıcı ile bakan arasında bir fark yoktur ikiside sadece bakarlar ilgilenmezler...

invem' Alıntı:
bence hayattan tat almak için insanın bişeyler yapması yaptığından mutlu olmasına gerekir. bu iş bizi yıpratıyor saatlerce okulda boş durmak (arkadaşlar sen boş duruyın biz durmuyoruzz diye yazmasınlar lütfen sabahın 8 inden 5 ine yapabiliriz dolu dolu şimdiden yazayım dedim de) tadımızı kaçırıyor belkide. Çünkü ben de haftalardır aynı durumdayım düzelemiyom düzelmek te istemiyorum. Sadece ağlamak ağlamak ağlamak istiyorum saatlerce onu da yapamıyorum :( sebebinin de işimden zevk almamak olduğunu düşünüyorum :(

Çocuğu olan bir bayan için formatörlük çok zor. Bence mecbur değilse formatör olmamalı dersine girmeli (varsa tabi).

bu hayatta sadece iş - çocuk -eş programında moda mod yaşadığınız için içiniz sıkılıyor ve kendinizi boşlukta hissediyorsunuz.. sadece bi anne bi eş ya da öğretmen değilsiniz.. siz siz olduğunuz için değerlisiniz.. ve siz bu hayattan çıktığınız anda kalanların hiç bi değeri yok.. siz en çok Rabbinize kıymetlisiniz.. en çok değeri O veriyor.. ve insanın içi sıkıldığında Rabb'i O'nu özler.. O Rabbi'ni özler... bu iç sıkıntısı ruhun sahibini arayışındandır... zaman zaman da hepimize olur.. ferhalatacak şeyler daha çok dualar... özellikle Sekine duasını bulursanız muhteşem bi ferahlama hissedersiniz... İnşirah Suresi de böyledir... işin aslı tamamen budur.. belki bunlar klişe gelecek daha çok siz, bahar sendromundandır.. biraz gezin tozun.. eğlenceli bir sürü kitap dergi alın baharda çimlere uzanın .. kısa bi tatil kaçamağı yapın.. gibi somut cevaplar bekliyordunuz ama hiçbiri insanı gerçek manada doyuramaz... kısa sürede yine aynı hisler başlar... inşallaah tez vakitte geçer bu haliniz :)

ogretmen_pc' Alıntı:
bu hayatta sadece iş - çocuk -eş programında moda mod yaşadığınız için içiniz sıkılıyor ve kendinizi boşlukta hissediyorsunuz.. sadece bi anne bi eş ya da öğretmen değilsiniz.. siz siz olduğunuz için değerlisiniz.. ve siz bu hayattan çıktığınız anda kalanların hiç bi değeri yok.. siz en çok Rabbinize kıymetlisiniz.. en çok değeri O veriyor.. ve insanın içi sıkıldığında Rabb'i O'nu özler.. O Rabbi'ni özler... bu iç sıkıntısı ruhun sahibini arayışındandır... zaman zaman da hepimize olur.. ferhalatacak şeyler daha çok dualar... özellikle Sekine duasını bulursanız muhteşem bi ferahlama hissedersiniz... İnşirah Suresi de böyledir... işin aslı tamamen budur.. belki bunlar klişe gelecek daha çok siz, bahar sendromundandır.. biraz gezin tozun.. eğlenceli bir sürü kitap dergi alın baharda çimlere uzanın .. kısa bi tatil kaçamağı yapın.. gibi somut cevaplar bekliyordunuz ama hiçbiri insanı gerçek manada doyuramaz... kısa sürede yine aynı hisler başlar... inşallaah tez vakitte geçer bu haliniz :)
ben de maneviyattan akynaklandığını düşünüyorum. bu sene o kadar zor günler gecirdimki anlatamam. terörr saldırısına maruz kaldım. arabam tarandı. ve okulda hayatımda başıma gelebilecek en kötü şeyle karşılaştım. ben doğunun en ücra köşesinde öğretmenlik yapan batılı bi bayanım bunun zorluğunu en çok bu sene çektim. eşim asker onun işinden dolayı bunaldım da... vs.. vs... size sunu söyliim rabbim beni deniyor ddiye düşünüyorummm. allahım bu sene burası bitecek mi???
bilmiyorum bekliyorummmm

bence akşam eve gittiğinde ev işlerini düşünmeden sadee kuzunla oyna..bütün stresini sıkıntını yenersin..

aynı hisleri birkaç gündür ben de yaşıyorum, sanırım çok kişi de yaşıyordur, herkesin kendine göre zahiri sebebi farklı ama temel sorun aynı:maneviyat. maneviyatı güçlendirip bu gücün devamını tam sağlayamadığımız için zahiri sebepler altında eziliyoruz, tevekkülsüzlük, şükürsüzlük, sabırsızlık vs ağır gelip sıradan şeyleri abartıyoruz, bunalıyoruz. Hergün 1-2 sayfa da olsa Kur'an okumaya çalışıyorum çok rehetlattı beni. Benim de kızım şu an bakıcıda ve diş çıkarma döneminde oldukça sorun çıkarıyor, 2 gündür kapıdan çıkarken bana dit(git) diyip kapıyı kapatıyor. içim eziliyor bu duruma :( formatörlük desen zaten başa bela, Rabbim kaldıramayacağımız yükler yüklemesin, beterinden korusun...sizi de refaha feraha kavuştursun hocam...

bu sene öyle bi iftiraya maruz kaldım ki hocam... sonunda aklandım ama lanet ettim o an mesleğime... formatörlüüğüme.. ben genç bi bayanım açıkçası buradakiler arasında farkediliyorum da yöre farkı giyiniş olsun, konuşma olsun.. neyse bizim müdürün de hasta bi karısı var kocasını benden kıskandı ve iftira attı bana. ya düşünebiliyor musunuz sırf mesleğimizi icra ediyoruz diye nelerle karşılaştım.neymiş neden müdürün odasında oturuyormusum, çalışıyormusum vs... bütün ilçeyi ayağı kaldırdı terbiyesiz hasta. ya benm eşim olsun ben olayım şoook geçirdik....beni bunalıma soktu hasta karı. benden önce de bikaç bayana aynı ithamlarda bulunmuşş....
ben gercekten mesleğimden nefret ettimneden ben idarecilerle çalışmak zorundayım neden........

kucuk istavrit, yiyecek bir sey sanip
hizla atildi capariye
once muthis bir aci duydu dudaginda
gumbur gumbur oldu yuregi
sonra hizla cekildi yukariya...

aslinda hep merak etmisti
denizlerin ustunu
neye benzerdi acep gokyuzu,
bir yanda buyuk bir merak
bir yanda olum korkusu.

"dudagi yariklar" denir,
sanslidir onlar, hani
gorup de gokyuzunu, insani
oltadan son anda kurtulanlar.

ne care balikcinin parmaklari
hoyratca kavradi onu
kucuk istavrit anladi yolun sonu.
koca denizlere sigmazdi yuregi.
oysa, simdi yuzerken
kucucuk yesil legende,
ansiz uzanivermis dostlarina
degisiyordu minik yuzgeci.

insanlar gelip gectiler onunden
bir kedi yalanarak bakti gozunun icine
yavasca karardi dunya
basi da donuyordu.
son bir kez dusundu derin maviyi,
beyaz mercani bir de yesil yosunu.

iste tam o anda egilip aldim onu.
yurudum deniz kenarina
bir opucuk kondurdum basina
iki damla goz yasindan ibaret sade
bir torenle saldim denizin sularina.

bir an oylece bakakaldi
sonra sevincle dibe daldi.
gitti tum kederimi sokup atarak,
tesekkuru de ihmal etmemisti.
bir kac degerli pulunu
elime, avuclarima birakarak.

balikci ve kedi saskin baktilar yuzume.
sorar gibiydiler neden yaptin bunu niye?
"bir gun dedim, bulursam kendimi
yesil legendeki kucuk istavrit kadar caresiz,
son ana kadar
hep bir umudum olsun diye..."

boşver takma kafana.. bende aynı sorunları yaşadım ama daha farklı bir şekilde.. müdürüme ağzının payını verdim şimdi beni bırak yanına çağırmayı selam bile veremiyor.. çalışan anne olmak zaten ayrı bir eziyet..döenm döenm anne oula gitme diye ağlıyor arkamdan ama bu aralar sıkıntı çıkarmıyor şükür..

glimmer' Alıntı:
bu sene öyle bi iftiraya maruz kaldım ki hocam... sonunda aklandım ama lanet ettim o an mesleğime... formatörlüüğüme.. ben genç bi bayanım açıkçası buradakiler arasında farkediliyorum da yöre farkı giyiniş olsun, konuşma olsun.. neyse bizim müdürün de hasta bi karısı var kocasını benden kıskandı ve iftira attı bana. ya düşünebiliyor musunuz sırf mesleğimizi icra ediyoruz diye nelerle karşılaştım.neymiş neden müdürün odasında oturuyormusum, çalışıyormusum vs... bütün ilçeyi ayağı kaldırdı terbiyesiz hasta. ya benm eşim olsun ben olayım şoook geçirdik....beni bunalıma soktu hasta karı. benden önce de bikaç bayana aynı ithamlarda bulunmuşş....
ben gercekten mesleğimden nefret ettimneden ben idarecilerle çalışmak zorundayım neden........

hasta insanlarla uğraşılmaz. o psikoplat deyip geçceksiniz. formatör olmayıp 15 saat ders doldurup bir iki gün boş gününüz olsa rahat olurdunuz. terör saldırısı vs. gerçekten çok zordur. her gün dua ederek çıkın evden. peygamberimizin dilinden sabah akşam duları diye bir kitap var. ordaki sabah dualarını okudunuğunuz gün farkedeceksiniz o gün nasıl huzurlu olduğunuzu.çünkü peygamber efendimiz tavsiye etmiş

glimmer' Alıntı:
işyerinde odamdayım bi yandan radyomu dinliyorum . içim öyle bi sıkıldıki gözlerime yaşlar düştü bi anda.. içim daralıyor canım sıkılyor nerden geliyor bu huzursuzluk bilmiyorum. evladımı bakıcıya bırakırken ona şöyle bi baktım içim neden acıdı bugün. noldu bana ne eksik hayatımda? eşimi çocugumu seviyorum peki sorun ne?

Hocam tam da Nuri Bilge Ceylan filmi tadında hayatınız varmış dicektim sonradan yazdıklarınızı okudum..

Dönem dönem hepimizin başına gelir bu sıkıntılar fazla düşünmeyin..

Geri