YAZIN OKULDA KALIP EK DERS ALMAK.

Kodla Büyü

Enrico

Site Gezgini
Arkadaşlar malum yaz yaklaşıyor bende bu sene bilişim rehber öğretmeni olamadım.En azından yazın ek dersimi almak istiyorum.Yazın çalışarak ek ders almak için sadece HEM kursu mu vermek lazım başka bir çaresi yok mu?

Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri ve diğer Öğretmenler yazın 2 ay tatilde olacaklarından ek ders alamıyorlar.

habibocak' Alıntı:
Sayın Hocam,

Kurs açarak yada farklı görevlendirme ile ekders alabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Hocam farklı görevlendirme derken?Okul müdürlüğü ilçeye okulda yazın bilg lab. açık tutmak istemektedir şeklinde yazı mı gönderecek nasıl olacak?

yaz tatilinde normal de haftalık 10 saat olan kurs saati 20 saate kadar alabilirsiniz

graur' Alıntı:
yaz tatilinde normal de haftalık 10 saat olan kurs saati 20 saate kadar alabilirsiniz
bi yanlışınız var galiba. halk eğitimden toplamda 40 saate kadar ders alabilirsiniz. yani normalde okulda 30 saat derse giren öğretmen hem den 10 saat, okulda 25 saat derse giren öğretmen hem den 15 saat ekders alabilir. yazın ise okul olmadığından hem den doğrudan 40 saate kadar kurs açılabilir. ben daha önce haftada 40 saatlik kurs açmıştım yazın. hem müdürü bu şekilde anlatmıştı bana.

denizlerb' Alıntı:
graur' Alıntı:
bi yanlışınız var galiba. halk eğitimden toplamda 40 saate kadar ders alabilirsiniz. yani normalde okulda 30 saat derse giren öğretmen hem den 10 saat, okulda 25 saat derse giren öğretmen hem den 15 saat ekders alabilir. yazın ise okul olmadığından hem den doğrudan 40 saate kadar kurs açılabilir. ben daha önce haftada 40 saatlik kurs açmıştım yazın. hem müdürü bu şekilde anlatmıştı bana.

Arkadaşlar kurs açmadan okullar hayat olsun projesi kapsamında lab'ı halka yazın açık tutarak ek ders alınabilir mi?Eğer sadece kurs açarak ek ders alabiliyorsak haftada 40 saat nasıl açılır günde 8 saat eder HEM müdürü nasıl kabul ediyor gunde 8 saat ders verilmesini?

Enrico' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
graur' Alıntı:

Arkadaşlar kurs açmadan okullar hayat olsun projesi kapsamında lab'ı halka yazın açık tutarak ek ders alınabilir mi?Eğer sadece kurs açarak ek ders alabiliyorsak haftada 40 saat nasıl açılır günde 8 saat eder HEM müdürü nasıl kabul ediyor gunde 8 saat ders verilmesini?

hocam üniyi bitirdiğim yaz atamadan önce memleketimde kurs açtım 4 er saatlik 2 gruba birisi sabah birisi öğleden sonra geldi. kurslara katılım da oldukça yüksekti. sorunsuz bir şekilde ek dersimi aldım. 160 saatlik 2 kurs toplam 2 ayda 320 saat ekders aldım.

tevfikdemir02' Alıntı:
Enrico' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
graur' Alıntı:

hocam üniyi bitirdiğim yaz atamadan önce memleketimde kurs açtım 4 er saatlik 2 gruba birisi sabah birisi öğleden sonra geldi. kurslara katılım da oldukça yüksekti. sorunsuz bir şekilde ek dersimi aldım. 160 saatlik 2 kurs toplam 2 ayda 320 saat ekders aldım.
bu 160 saatlik kurs yazın 2 ayda biter mi hocam?

sevdiceğim' Alıntı:
tevfikdemir02' Alıntı:
Enrico' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:
graur' Alıntı:

bu 160 saatlik kurs yazın 2 ayda biter mi hocam?
hocam temmuzun başıydı heralde başlama tarihim. ama o yaz atamam geldi. 1 eylülde falan gidip göreve başlayabiliyordum ama benim kurs eylülün ilk günlerine de sarkmıştı. eylülün 4 5 i gibi gidip göreve başlamıştım. tabi bu temmuzun ve ağustosun iş günü sayısı önemli. 40 iş günü günde 4 dersten 160 saat oluyor. temmuz ağustosta 45 iş günü var sanırım. temmuz başında başlarsanız eylüle yetişir.

Arkadaşlar kurs açmadan okullar hayat olsun projesi kapsamında lab'ı halka yazın açık tutarak ek ders alınabilir mi?

Enrico' Alıntı:
Arkadaşlar kurs açmadan okullar hayat olsun projesi kapsamında lab'ı halka yazın açık tutarak ek ders alınabilir mi?
o proje ö.dinçerle gitti. alamazsın. git tatilini yap. önümüz ramazan.

ya hocam bırakın artık şu yazın ek ders olayını.. böyle düşünen arkadaşlar yüzünden diğerlerinin de tatili yanıyor.. yapmayın artık ya...

günde 9 saaten haftada 45 saat
toplamda 4 hafta 180 saatlik bilgisayar kursu açmıştım . ama çok zor ya sertifika için bi dünya azgın liseden yeni mezun yarısı ilgisiz aile zoruyla tipler gelmişti şansıma. bi daha da açmam açarsam da web tasarımı veya programcılık tarzı bişeyler açarım.

bu sene bir yere gidemeyeceğimden dolay bende HEM kursu açmayı planlıyordum ama okul döneminde 10 saat açabildiğimiz için ben yazında bu şekilde sanıyordum.
haftalık 40 saat olayı iyi gibi, ben gidip bir konuşayım HEM ile , kursiyer bulmak lazım :)
alt limit 10 kursiyer miydi :D

smhs' Alıntı:
ya hocam bırakın artık şu yazın ek ders olayını.. böyle düşünen arkadaşlar yüzünden diğerlerinin de tatili yanıyor.. yapmayın artık ya...

valla dostum benim senin gibi altım kuru keyfim yerinde değil kredi çektik borç yükünün altındayız onu ödemeye çalışıyoruz.olaya sadece öyle bakma

farklı görevlendirme olarak tercih döneminde rehber olarak görevlendirilmek olabilir. bir yaz kaldım ama çok sıkıcı

Peki kursiyerler kendi öğrencilerimiz olsa oluyor mu? Ben köy okulundayım. 10 kişi bulup herhangi bir konuda kurs açabilir miyim? Neler yapmam gerek?

El-Aziz' Alıntı:
Peki kursiyerler kendi öğrencilerimiz olsa oluyor mu? Ben köy okulundayım. 10 kişi bulup herhangi bir konuda kurs açabilir miyim? Neler yapmam gerek?

Ben de geçen sene sizin gibi durumdaydım. HEM Müdürümüz "Okulunuzun öğrencisine veremezsiniz, en az lise mezunu olabilecek durumdakilere verebilirsiniz" demişti. Bu sene durum nasıl bilmiyorum...

cat33' Alıntı:
El-Aziz' Alıntı:

Ben de geçen sene sizin gibi durumdaydım. HEM Müdürümüz "Okulunuzun öğrencisine veremezsiniz, en az lise mezunu olabilecek durumdakilere verebilirsiniz" demişti. Bu sene durum nasıl bilmiyorum...
Neye göre demiş bunu acaba? Kafasına göre mi yoksa bir dayanağı var mı?

El-Aziz' Alıntı:
cat33' Alıntı:
El-Aziz' Alıntı:

Neye göre demiş bunu acaba? Kafasına göre mi yoksa bir dayanağı var mı?

Kanuna göre öyleymiş. Bu sene gelen müfettişlere sordum. HEM Müdürü hata yapıyor demişlerdi...

Geri