yaz stajı koordinatör ek dersleri

Kodla Büyü

ibrahim_sadece

Seçkin Üye
Seçkin Üye
300 saatlik yaz stajı yapan okuklarda koordinatör öğretmenler haftada 16 saatmi yoksa 40 saatmi ekders alır?

bu konuda iki ayrı uygulama var benim bu sene geldiğim okulda 16 saat ücret verilmiş ama 40 saat alanlarda varmış.Sizlerde nasıl bir uygulama var.

Hocam ek ders kararına göre büyükşehir olan yerlerde haftada 20den, diğer yerlerde ise haftada 16dan fazla ek ders ödemesi yapılamaz. Yaz-kış farketmiyor. Ek ders yönetmeliği sınırı koymuş.

degerli hocalarım... yaz stajı ile farklı uygulamalar olduğu doğru... şu resmi yazıda var haftada en fazla 16 saat diye... bu il/ilçe merkezlerıne göre buyuk sehırlere gore degısıyor...

bu 16 saat olayı yada 40 saat olayı soyle... resmı tatıl baslangıcımız var bızım bılıyorsunuz... sorumluluk sınavları bıtımıne kadar... bu sure de yapılırsa 16 saatden fazla ucret yazılamaz... hatta okulda yaptırdıgınızı dusunelım(haftada 40 saat olsun) bunun 20 saati maas karsılıgı sayılıyor. 16 saatti ucret 4 saati fahri.:(....

eger resmı tatıl baslanngıcından sonra yaptırırsanız haftada 40 saat alabılırsınız dıye bır sey var... cunku resmı tatıl baslangıcından sonra bız kurs acıyoruz haftada 40 saatlık staj gorevı almayan arkadslara 40 saat ucret alabılıyorlar...
yazı varsa bende isterim.
e bilgi edinmeyede sorulabılır.

Resmi tatil başlayınca teknik öğretmenler 40 saat ücret alabilir bu doğru ancak burada konuşulan koordinatörlük ücreti. Ve bu koordinatörlük ücreti için ek ders yönetmeliğinde belirtildiğinden fazlası ödenemez. Buda büyükşehir sınırlarında haftada 20, diğer yerlerde haftada 16 saat maksimumdur. 40 saat ücret alabilmek için kurs, açık lise vb. eğitimler vermeniz gerekir beraberinde.

Memurlar.net'te bu konuyla ilgili bir dava sonucunun haberi yer almıştı. Yaz stajında 16 saat ücret ödenen bir öğretmen dava açmış ve dava sonucunda 40 saat ücretini almıştı. Karar bununla ilgiliydi.
Ne yazık ki MEB bununla ilgili bir düzenleme yapmadığından 16 saat (büyükşehirlerde 20 saat) üzerinde ücret ödenmeyecektir. Belki bilgi edinmeden kaç saat ücret ödeneceğine dair görüş sorulabilir. Ya da Erkek Teknikten görüş sorulabilir.

Değerli arkadaşlar,
staj meselesinde ek ders yönetmeliği gayet açık, stajlarda haftalık 16 saatten fazla ücret ödenmez diye,
40 saat meselesi, stajdan ayrı olarak (16saat staj olursa geriye kalan 24 saati) yüzyüze eğitim yapılan durumlarda geçerlidir.

hocam daha önce eklemiştim staj ile ilgili genelgeyi; orda staj çalışmaları tam gün tam yıl uygulamasına göre yapılır diyor. Buna göre ek ders 40 saat üzerinden ödenmesi gerekiyor. Fakat ek ders yönetmeliğinde büyükşehir merkezlerinde 20 saat ilçelşerinde 18 saaat , diğer şehir merkezi ve ilçelrinde 16 saat ödenir diyor. Yani her türlü youma açık. Çok muallak bir durum.

arkadaşlar benim bahsettiğim yaz sıtajı yani okul kapandıktan sonra yapılıyor bu staj arkadaşlar haftada 40 saat yapmışlar stajı ve 16 saatini almışlar.Bu milli eğitimin her işi böyle tüm kurallar yoruma açık müdür nasıl yorumlarsa kural o oluyor. :x

peki diyelim sorumluluk sınavlarından da görev aldık o hafta, staj ile sınav ücreti aynı gün alınabilirmi yoksa hangisinin saati fazla ise onu alınıp düşük olan fahri mi olur?

arkadaşlar benim sorum yazın dareciler 20 saat ek dersin üzerine 24 saat daha ek ders alabiliyor(meslek öğretmeni)
acaba bu 24 saatlik dersi kurs vererek alacağız...fakat bu planlama gündüzmü yapılır...yani mesai saatleri içindemi yapılır...

şu yazınki kursları hangi tarihte düzenliyorsunuz arkadaşlar...yaz tatili ibaresi var...bu yaz tatili ne zaman başlar ....haziran 21mi tammuz 1 mi...nedir burdaki ibare....

bilo' Alıntı:
şu yazınki kursları hangi tarihte düzenliyorsunuz arkadaşlar...yaz tatili ibaresi var...bu yaz tatili ne zaman başlar ....haziran 21mi tammuz 1 mi...nedir burdaki ibare....
yaz tatili ibaresi meslek liseleri için çalışma takviminde belirtilen sorumluluk sınavlarının bitiş tarihidir diye biliyorum

hocam saolun yaaa...bir cevap geldi nihayet....eğer öğretmen arkadaş sorumluluk sınavı almazsa yaz tatili 21 haziranda başlarmı...ayrıca idareciler için yaz tatili ibares nedir..meslek dersi idareci olanlar kursu yazın gündüz düzenleyebilirmi....çok soru olsu sanırım

İdareci olanlar mesai saatleri içerisinde görevlerinden dolayı ücret aldıklarından ayrıca ücret alabilecekleri bir etkinlik içerisinde olamazlar. Bu nedenle gündüz kurs düzenlemeniz uygun olmaz. Mesai saatleri dışında ve haftasonları açabilirsiniz. Öğretmenin yaz tatili ders kesiminden sonra başlar bu nedenle eğer sorumluluk sınavı görevi yoksa, tatildedir demektir.

hocam ben idareci olarak haftada kaç saate kadar kurs düzenleyebilirm..ben meslek dersi öğretmeni idareciyim...20 saat normaş ekdersimi alıyorum...bunun üzerine haftalık 24 saat ekders alabilrimiyim...

hocam eğer okulda öğrenciler staj görecekse 44 saate kadar alabilrsin çünkü okulda ders vereceksin öğrencilere. koordinaorlük ayrı bir kavram onda ise eğer büyük şehirdeysen 20 diğerlerinde 16 saat alabilirsin. ama bu 44 saat maksimumdur . koordinatörlükte alsan büyükşehirdeysen 44+20=44 olur. bunu dikkate al

hocam biz yazın normal kurs açacağız..ona göre kaç saat ek ders yazacaz haftalık

Merhabalar...
Okulumda bölüm şefi olarak görev yapmaktayım. Teknik Lise bünyesinde eğitim alan öğrencilerimiz 300 saat yaz stajı yapacaklar. Alanımızda toplam 3 öğretmeniz ve 25 öğrencimiz, 15 işletmemiz var. Okul müdürümüz, benim katılamadığım kurul toplantısında diğer 2 öğretmeni koordinatör olarak görevlendirdiğini açıklamış.
Ben de görev almak istediğimiz sözlü olarak belirtmiştim toplnatı öncesinde. bu konuda ne yapabilirm?

arkadaşlar ben 3 senedir zorunlu yaz stajı uygulamasından (300 saatlik) 40 saat ücret almaktaydım. ancak bu senen 16 saat verileceği söylenmekte.hatta bu işlem 2006'dan bu yana böleymiş. elimde mahkeme kararı da var bir öğretmen mahkeme kararı ile 40 saat ücret almış. ancak son çıkan ücret yönetmeliği çok muallakta.müdürlerin yorumlamasına bağlı.sizin okullarda 40 saat mi yoksa 16 saat mi.elimdeki mahkeme kararları ve görüşleri de gönderiyorum.okul müdürlerimize gereken itirazları yapalım.bu kabullenilecek bir durum değil.

Ekli dosyalar

• görüş1.jpg
    görüş1.jpg
    81.7 KB · Görüntüleme: 1,362
burda da dava dosyası var. dava sonucuna göre öğretmen yaz stajı uygulamlarında girdiği her saati ek ders olarak alır.öle 40 saat staj yap 16 saat al.yok öyle yağma. o iş öncede falan kalmadı sesimiz çıkarmazsak 16 saati de kaldırırlar.

Ekli dosyalar

• karar3.JPG
    karar3.JPG
    46.8 KB · Görüntüleme: 1,361
  • karar2.JPG
    karar2.JPG
    104.9 KB · Görüntüleme: 1,361
  • karar1.JPG
    karar1.JPG
    87 KB · Görüntüleme: 1,359
çok teşekkür ederim bilcent hocam.
çok işime yarayacak bu kararlar hakkımızı resmen gaspediyorlar..
ben de bu zamana kadar alıyordum ama bundan sonra günde 8er saatten değil haftada 16 saatten verileceği söylendi oturdukları yerden düzgün yorum yapamayan müdürlere bu karar kapak olsun :)

Geri