Yaz geliyor, spor yapan?

Kodla Büyü

technic_f

Aktif Üye
Doğumdan sonra hiç spor yapmadım. Oğlum dört yaşına geliyor, vücut elden gitmeden spora başlamak lazım dedim. gaz verdim kendime ve spora başladım. ve asıl önemlisi de eklem ağrılarım için. salı ve perşembe günleri pilates, cuma günleri halk oyunları ve pazar günleri koşu.. iki hafta oldum daha başlayalı. ağrılarım tabi iyice arttı. spor konusunda deneyimli arkadaşlardan tavsiye istiyorum. ayrıca bir beslenme planı yapmalı mıyım, kas gevşetici tarzı şeyler kullanmalı mıyım? ne dersiniz?

bende 1 haftadan beri başladım. bir spor merkezine yazıldım 3 gün hocayla kalan günler merkezde koşu bandıyla vakit geçiriyorum. açık alanda yürümek güzel ama çocuğu ne yapacam. tabi yediklerime dikkat ediyorum yağlı şekerli hamur işleri yemiyorum. araöğünlerde meyve ve süt tam yağlı ise 1 bardak, yarım yağlı ise 2 bardak içiyorum. ekmek sadece kahvaltıda pilav makarna 4 kaşığı geçmiyor.akşam ve öğlen yarım kase yoğurt yiyorum. kas gevşetici kullanmanıza gerek yok hocam, bir müddet sonra vücut alışıyor olmadı masaj falan yaptırın eşinize. birde evdede yaptığınız pilates hareketlerini takrar etmeye çalışın. yada pilates öncesi ısınma hareketlerini. bu yaza forma girelim hocam :)))

ben de yapmam lazım deyip yerimde sayanlardanım.. Ama artık niyet etmek zamanı.. Şu gribi atlatayım bir kaç hedefim var gerçekleştirmek istediğim, plenlı bir şeklide hepsine başlayacağım inşallah..

dörtyol' Alıntı:
bende 1 haftadan beri başladım. bir spor merkezine yazıldım 3 gün hocayla kalan günler merkezde koşu bandıyla vakit geçiriyorum. açık alanda yürümek güzel ama çocuğu ne yapacam. tabi yediklerime dikkat ediyorum yağlı şekerli hamur işleri yemiyorum. araöğünlerde meyve ve süt tam yağlı ise 1 bardak, yarım yağlı ise 2 bardak içiyorum. ekmek sadece kahvaltıda pilav makarna 4 kaşığı geçmiyor.akşam ve öğlen yarım kase yoğurt yiyorum. kas gevşetici kullanmanıza gerek yok hocam, bir müddet sonra vücut alışıyor olmadı masaj falan yaptırın eşinize. birde evdede yaptığınız pilates hareketlerini takrar etmeye çalışın. yada pilates öncesi ısınma hareketlerini. bu yaza forma girelim hocam :)))
hadi bakalım inşallah.. yeni yeni öğreniyorum pilatesi. daha her hareketini yapamıyorum bile. bir de bazı hareketler boynu ve beli oldukça zorluyor. zaten problemli benim iyice kötü ederim diye kormuyor da değilim..

Geri