yazın izne ayrılınca ne oluyor?

Kodla Büyü

bay_zek

Aktif Üye
Arkadaşalar bu memurluk konusunda yeniyimde 10 yıla kadar olanalrda 20 gün yıllık izin 10 yıldan sonrakilerde 30 gün.Ancakbu iş günümü yoksa ctesi pazarda dahilmi.Bir arkadaş ctesi pazar haric20 gün dedi.Yeni değişmiş iflan dedi biilgisi ve belgesi olan paylaşssın bizde rahat rahat öğretmenlikteki kalan günlerimizi hatırlayalım..Daire kavramından biraz uzaklaşalım..10 günde olsa..

Hocam izin yönetmeliğinde var bunlar. resmi yazı yok şu an elimde. ama kesin biliyorum izin yönetmeliğinde var ayrıca siz diyelimki 20 gün rapor aldınız sadece hafta içi mi sayılıyor. 10 yıldan az kıdemli memurlara yıllık izin 20 gündür. 10 yıldan fazla olan memurlara 20 gündür bu izin.

rapor

basbag' Alıntı:
Hocam izin yönetmeliğinde var bunlar. resmi yazı yok şu an elimde. ama kesin biliyorum izin yönetmeliğinde var ayrıca siz diyelimki 20 gün rapor aldınız sadece hafta içi mi sayılıyor. 10 yıldan az kıdemli memurlara yıllık izin 20 gündür. 10 yıldan fazla olan memurlara 20 gündür bu izin.
hocam memurun aldığı raporlarda hafta sonları dahil değil.

Memurlar.nette bu konuyla ilgili görüş vardı . hafta sonları dahil değil diye başbakanlık personel müdürlüğünün görüşünü arat memurlar.nette hazırcı olma bay_zek :)

hocalarım nasıl rapor alınca hafta sonları sayılmaz siz hayatınızda hiç rapor almadınız mı? tabi ki sayılır, yıllık izinde de aynı şey geçerlidir hafta sonları da sayılır. artı şehir dışına çıkacaklar izni geçirecekleri yere göre yol izni alabilirler.

perşembe hastalanıyorsun 7 gün rapor alıyorsun. ilk iki gün hastasın sonra cumartesi pazar iyileşiyosun, sonra pazartesi,salı,çarşamba,perşembe,cuma tekrar hastalanıyorsun. bi bakmışsın cumartesi pazar gelmiş senin rapor oluyor 11 gün.
arkadaşlar yapmayın nasıl raporlarda cumartesi-pazar sayılmaz hastasın be yavvvv.

yada şöle bi durum olabilir 19 mayıs pazara gelir. sen perşembe hastalanırsın 7 gün rapor. idare derki arkadaş pazar günü törene katılacan ben rapor mapor tanımam git hafta sonu için bidaha rapor al.

yaniii örnekler gösteriyorkiii bilmeden bişi yazmayın arkadaşlar milletinde kafasını karıştırmayın.

blackbuk' Alıntı:
perşembe hastalanıyorsun 7 gün rapor alıyorsun. ilk iki gün hastasın sonra cumartesi pazar iyileşiyosun, sonra pazartesi,salı,çarşamba,perşembe,cuma tekrar hastalanıyorsun. bi bakmışsın cumartesi pazar gelmiş senin rapor oluyor 11 gün.
arkadaşlar yapmayın nasıl raporlarda cumartesi-pazar sayılmaz hastasın be yavvvv.

yada şöle bi durum olabilir 19 mayıs pazara gelir. sen perşembe hastalanırsın 7 gün rapor. idare derki arkadaş pazar günü törene katılacan ben rapor mapor tanımam git hafta sonu için bidaha rapor al.

örnekler çok iyi açıklamış herşeyi :+1:

Ya arkadaşlar yazdığım mesaj sadece bana mı görünüyor size resmi yazının linkini veriyorum siz hala örnek mörnek :) Raporla izin aynı değildir ki.

ebfo45 hocama buradan teşekkür ediyorum herzamanki gibi bizi aydınlattı ve konuyu bağladı...Sağ olun var olun...
SAYGILARIMLA

ebfo45' Alıntı:
Arkadaşım yorum yapma. bak memurlar.nete . kapı gibi resmi yazı var hafta sonu izinden sayılmaz diye. Mutlu ol :)

http://www.memurlar.net/haber/100760/ ahanda işte bu :)

sayın öğretmenim o yazıda hafta sonları yıllık izinden sayılmaz diye bir şey yok. sadece 5 günlük alınan izinlerde çok kıymetli müdürlerimiz!!! kendi kafalarından cumartesi günü gelip göreve başlıyamazsın diye bu izne hafta sonunuda ekleyerek 7 güne çıkarıyorlardı. Onu yapamazsınız diyor. yoksa 20 gün alınan bir izinde hafta sonlarını çıkarıp sana 28 gün izin yaptırmazlar

ebfo45' Alıntı:
Arkadaşım yorum yapma. bak memurlar.nete . kapı gibi resmi yazı var hafta sonu izinden sayılmaz diye. Mutlu ol :)

http://www.memurlar.net/haber/100760/ ahanda işte bu :)

Sanırım bu sadece başlangıç için geçerli. Yani memurun pazartesi başlayacak iznini cuma gününden alması için. Gıcık idarecilerin pazartesi izninin başlamasını istiyorsan pazartesi gel, iznini al demelerini engellemek için.

Fakat 20 gün izin alınsa, cuma günü, memurlar netteki yazıda da açıklandığı gibi izinin başlangıcı pazartesi olur. Fakat ondan sonraki hafta sonları izin süresine dahildir diye düşünüyorum. Keşke olmasa da, şimdiye kadar aksine hiç rastlamadım.

Dediğim gibi bu sadece cuma günü izin işlemlerini yapan memurun pazartesi izne başlamasının bir mahsuru olmadığını, izin işlemlerini cumadan halledebileceğini, yani sadece başlangıç haftası için hafta sonunun sayılmayacağını söylüyor gibime geldi.

...

raco hocamın açıklaması daha doğru sanırım.

ben hafta sonları izne dahil değil diye yazdıysam özür dilerim raco hocam doğru yazmış benim itirazım rapordan mantık yürüten arkadaşlaraydı :)

ebfo45' Alıntı:
ben hafta sonları izne dahil değil diye yazdıysam özür dilerim raco hocam doğru yazmış benim itirazım rapordan mantık yürüten arkadaşlaraydı :)

Fakat verdiğiniz bilgiyi öğrenmekte faydalı oldu hocam. Her yerde bir gıcık vardır ve o gıcıklara karşı verdiğiniz bilgi "al sana belge" niteliğinde kullanılacaktır. :)

:)))
tabiki değil bağlı olduğun ilçedeki şube müdürnden..Ama kima bağlı olduğunbuda bilmiyorsan yapacak pek bişey kalmamış vaziyette...

Geri