Yazılım Dersi Konacak(mış)...

Kodla Büyü

v.ofkeli

Seçkin Üye
Seçkin Üye
SEÇMELİ DERSLERDE 10 ÖĞRENCİ ŞARTI

Öğrenciler 1. sınıfta 4, kademeli olarak artarak 8. sınıfta 6 saat seçmeli ders alabilecek. Her dersten en çok 4 saat alınabilecek.

4 ila 8. sınıflarda görsel sanatlar, müzik ve beden eğitimi dersleri zorunlu ve 1'er saat yapılacak.

Hıristiyanlık, Musevilik dinleri ve Alevilik inancına ilişkin seçmeli derslerde 10 kişi şartı aranacak.

Seçmeli dersler arasında “zeka oyunları” ve “yazılım” dersi de var.

İmam Hatip'lerde zorunlu dersler aynı olacak.

5, 6, 7 ve 8. sınıflarda haftada 2 saat “yaşayan dil ve lehçelerde” seçmeli dil dersi verilecek. Kürtçe'nin yanı sıra, yeterli talep olduğunda Türkiye'de yaşayan dil ve lehçelerde ders açılacak.

VATAN - STAR

http://www.samanyoluhaber.com/egitim/De ... or/775918/

bende şimdi okudum haberi, dersin olması güzel de bizim taka pc lerle süper yazılımlar yaparız artık...hemde 5-8. sınıf çocuğuyla....

Sayın dernek yöneticilerimiz;
Çok çok önemli bir süreçten geçiyoruz ve bu süreçte derslerin sayısı ve hangi derslerin zorunlu olup-olmayacağı belirlenmektedir.Onun için dernek yöneticilerimiz hem MEB'le hemde diğer DERNEKLERLE (eğitim birsen -eğitimsen vb. )görüşüp Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersinin zorunlu olması için baskı yapılmalıdır? Eğerki bu yeni sistemle zorunlu olmasa bundan sonraki süreçte zorunlu olması hayal olur?

btzede_2011' Alıntı:
Çok çok önemli bir süreçten geçiyoruz ve bu süreçte derslerin sayısı ve hangi derslerin zorunlu olup-olmayacağı belirlenmektedir.Onun için dernek yöneticilerimiz hem MEB'le hemde diğer DERNEKLERLE (eğitim birsen -eğitimsen vb. )görüşüp Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersinin zorunlu olması için baskı yapılmalıdır? Eğerki bu yeni sistemle zorunlu olmasa bundan sonraki süreçte zorunlu olması hayal olur?

hocam katılıyorum bastırmamız lazım.

mış değil sanırım doğru. cnn deki programda da söylediler. dün hizmet içi eğitimdeki eğiticide söyledi. 2 saat seçmeli bilişim teknolojileri ve yazılım dersi diye.

uşaklar habu ders şimdi 2 saat mi olacak 1 saatmi? ben şahsen not aramıyorum, yeterki ders saati artırılsın çünkü 1 saat uygulamalı bi ders için çok komik bi süre, ben onları not olmadan da derse dahil ederim, önemsetirim..

1 ders saati versinler, 40 dknın 10 dakikasında okuturuz, 10 dk, kavratırız, 15 örnek yaptırırız, dk yoklama vs. yaparız. biz neler yaparız neler... yeter ki formatörlük olmasın....

btzede_2011' Alıntı:

Belirlenmektedir demek doğru olmayacaktır çünkü belirlenmesi işi çoktan bitmiştir. Artık uzun çalışmaların sonuçları açıklanmaktadır. MEB yetkilileri ile, basınla, meclisle,akademisyenlerle vb çok sayıda ilgiliyle görüşülmüş ayrıca belirttiğiniz SENDİKALARLA ve birçok DERNEKLE de işbirliğine gidilmiştir. İlgili konularla görüşmeye devam da edilmektedir. Ama görüşmekten daha fazlası yapılmalı, ortaya somut çalışmalar konulmalı ve bizlerde bu çalışmalarda elimizi taşın altına koymaya çalışmalıyız. Hazırladığımız çalışmalra katkı sağlamak isterseniz işgücüne çok ihtiyaç duyduğumuzu belirtebilirim.

Zorunlu olabileceğine yönelik beklentimiz,umudumuz şimdilik yoktur. "dersleri zorunlu yapacaklar mı" sorusuna cevap vermiştik. bte-bilisim-teknolojileri-egitimcileri-dernegi-f275/zorunlu-ders-ya-da-her-okula-bir-kadro-neler-getirir-t89353.html Üstelik dersler ilgili öğretim programının yayınlanmasını beklemeyi, her hangi bir şey için baskı(!) yapmak için önce incelememizin daha uygun olacağını düşünmekteyim. inceleyelim, ihtiyaçları karşılayıp karşılamadığını değerlendirelim, nasıl geliştirilmesi gerektiğine yönelik fikirler sunalım...

Geri