Yazılıda herkese 10 puan fazla versem ne olur...

Kodla Büyü

Aliosman_eser

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar yazılıdan çok düşük aldı çocuklar...

Bende herkese 10 puan fazla not versem nasıl olur...

Bunun bir sakıncası olur mu benim için...

Müfettiş filan bir şey der mi böyle bir duruma....

ben verdim hocam 1 soruda öğrencilerin çoğu aynı cevabı vermişler ama cevap yanlıştı çoğunluk yanlış yapınca bende doğru kabul ederek hesap yaptım

hocam ölçme değerlendirmede sabit hataya girer ve sıkıntı olmaz verebilrsin ama istisnasız o sınıftaki her öğrenciye vermelisin

Bende sıkıntı olmaz diye düşünüyorum...

Öğrencinin aleyhinde olan bir durum değil netice de....

Daha önce böyle bir şey yapan yok sanırım... Ben ilk olacam o halde...

ben de arada yapıyorum bir şey olmaz. Normal şekilde okuyup notu yazdıktan sonra +5 +10 gibi ek puanı da göstererek yaz ama hocam.

yazılıyı tekrar yapmak,puan eklemek yerine kolay sorun gitsin bence arkadaşlar.çok kolay sorunca yapıyolar.uğraşmayın bence

Puan ekleyebilirsin hocam müfettişler bişey demiyor. Ama tüm öğrencilere aynı puanı ekle. Birde çok fazla puan ekleme, mesela en fazla 20'şer puan olsun. Daha fazlası göze batar. 20 bile fazla aslında 10 puan yeter.

hocam ben öğrencilerin bu şekilde yaparak dersi önemli görmemeye devam edeceğini bildiğimden kim ne hak ediyorsa onu alacak diyorum.Gerçekten de 1 2 3 4 alan olacak.ama 5 belki.O yüzden ben not şişirmeye karşıyım.

Hocam hiçbir müfettiş fazla nota birşey demez. 1 puan eksik olsun o zaman görün olacakları :)
Yaptığınız şey ancak sistematik hata olur. İptal etmek de sizin itibarınıza zarar verebilir.

Bence yazılının yüzdelik oranını düşürerek(%20 gibi) yeni bir sınav daha yapın.

Müfettişe de gerekçe olarak öğrenci motivasoyonu düşmesin diye not verdim derseniz iyi öğretmen bile olabilirsiniz. :)

idari anlamda bir sıkıntı yaratmayabilir ama adli anlamda sıkıntı yaratabilir.
diyelimki 10 puan eklediniz. ve bir öğrenci de 35 ortalamaya sahip + 10 = 45 ve öğrenci halen kalıyor. başka biri 40 +10 geçiyor.
öğrenci şikayet dilekçesinde ÖĞRETMEN BAZI ÖĞRENCİLERİ KAYIRMAK İÇİN bu yükseltmeyi yaptı derse sorun yaşayabillirsiniz.
neden 5 değil 15 değilde 10. bunun açıklamasını yapmakta sorun yaşayabilirsiniz.

altfernatif çözüm kimsenin çözmediği bir soruyu SORUDA HATA OLDUĞU İÇİN iptal ettiğinizi ve herkese o sorudan tam puan verdiğinizi öğrencilere söyleyerek çözebilirsiniz...

Ben de vereceğim bir defaya mahsus, çünkü ilk defa sınav oluyorlar bu dersten (geçen sene 6'lara da yapmıştım) ve öğrenciler derste değilmişler sanki hiç :) Sınıfın çoğu 1-2.. Genelde diğer derslere göre 20-30 puan az almışlar. Yani diğer derslerde 80-90 alan birisi gidip 40-45 almadı. Çoğunlukla çalışmamalarından kaynaklanıyor, diğer sebebi ise, sürekli tatildi ders programı değişimiydi derken konuları bir hızlı geçmemden oldu. Şimdi işler daha kötü:

8. Sınıf Ortak Sınav Denemesi 1 gün
8. Sınıf Ortak Sınavlar 2 gün
BTY Sınavı 1 Hafta
Kar Tatili 3 gün
8. Sınıf Ortak Denemesi 1 gün

Şu an sınavdan sonra 5C, 5D ve 6A ile hiç ders yapamadım. 5B ile de 2 saat ancak.. Okul da bitmek üzere.. MEB sınavlar yüzünden derslerin hakkından geldi sağolsun..

Herkes ne hakettiyse onu verin hocam bi kere etik değil ne demek 10 puan fazla vereyim mi?
100 alan adamın suçu ne ki 0 alan 10 puana yükselecek.
Bence siz düşük notların başınıza iş açmasından korkuyorsunuz,bunu göğüsleyebilmelisiniz.

Sınav kağıtlarını yumuşak okuyabilirsin. Doğru olmayan ama küçükte olsa doğru cevaptan parça içeren cevapları doğru kabul edebilirsin. Buna kimse bir şey diyemez. Ancak sınavı okudum herkese fazladan 10 puan vereyim kesinlikle olmaz. Matıklı olarak düşünürsek diğer okullardaki öğrenciler için çok büyük haksızlık olur.
Çözüm. Sınav tekrarı yapıp, kolay sorular sor. Yüksek notları değerlendirmeye alırsın.

Geri