Yazıcıya kullanıcı tanımlama

Kodla Büyü

sözbende

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Okuldaki fatih proje kapsamında gelen çok fonksiyonlu yazıcıya kullanıcı tanımlamak istiyoruz. Toner bittiğinde adil bir şekilde dağılım için şifreli kullanıcı tanımlaması yapmak istiyoruz. (Okul büyük olduğu için sık sık toner bitiyor.Toneri kendi aramızda para toplayarak karşılamak istiyoruz.Herkes çektiği sayfa sayısına göre ücret edesin istiyoruz)Kim fotokopi çekmek istiyorsa önce kendi şifre ismini girip ona göre fotokopi çeksin .Böylece kaç sayfa çekilmişse ona göre kişi başı ücret toplayıp toner alacağız.

Buna göre nasıl şifreli kullanıcı tanımlayabiliriz?

hocam gelip kurduklarında sormuştum sol en üstte küçük bir düğme var sistem menüsünü açıyor oradan yapılıyor ama alt aşamaları nedir yazıcıya bakmam lazım şu an hatırlamıyorum bizde müdür şifre istemedi bu nedenle sadece gelen elemanın gösterdiğiyle kaldım üzerine düşmedim birde sistem menüsüne girerken yanılmıyorsam 3000 tuşlaman lazım arkadaşlar şimdi ayrıntılarıyla yazarlar biz de hatırlarız :)

Kullanıcı tanımlama var ama kullanışlı değil arkadaşlar. Kullanıcı adını ve şifreyi ayrı ayrı tanımlıyorsunuz. Girerken de kullanıcı adı ayrı, şifre ayrı giriliyor. Ancak eski nesil tuşlu telefonlardaki mesaj yazma tekniği var.(2-ABC, 3-DEF gibi) Bu yüzden kullanıcı adı ve şifrenin girilmesi pek kullanışlı değil. Ama illa kullanmak istiyorsanız böyle bir seçenek mevcut.

Geri