Yazıcıyı doldurdum artık hiç yazmıyor :)

Kodla Büyü

s_kajmeran

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
İdarenin çipli diye kullanmadığı ve arşive attığı bir yazıcımız vardı. Onun için çip kırmaya yarayan bir program aldım ve toner alıp labda kullanayım dedim...

Çipi sıfırlama işlemi başarılı oldu, içindeki kalan kartuşla 5-10 gün solukta olsa yazdım. Bugün öğlenden sonra dersim yoktu doldurayım dedim, güzelce söktüm, temizledim, kartuşu doldurdum ama artık hiç yazmıyor... Neden olabilir acaba...

Çok fazla sıkı dolum yapmışsınızdır.Toner hafif gevşek olmalı.
Atık toner bölmesi ve temizliğini yapın .
Varsa elektrik temas kontaklarını drum üzerinde elle ve görsel kontrol ediniz .
Yazıcı içindeki drum ile olan elektriksel temas kontakları imkanlar dahilinde tekrar gözden geçirin.

Hocam muhtemelen tam doldurmuşsunuz arkadaşların dediği gibi ya da benim gibi ilk önce bantla kapattıysanız bantı unutmuşsunuzdur :)

Özellikle dikkat ettim boşluk olmasına, ilk dolduruşum da değil üstelik, evdeki yazıcımı sürekli kendim dolduruyorum. Atık boya kısmını temizledim.... İlkkez böyle bişey oldu.

Neyse olmadı yarın bir daha kontrol edeyim...

Mürekkep püskürtmeli mi? Mürekkebin püskürtüldüğü küçük delikleri temizlensin diye bastıra bastıra sildiniz mi? :oops: Ben yapmıştım da. Aynı öyle olmuştu. :cry:

Pardon toner demişsiniz, olsun ben yine de silmeyeyim önce yazdığımı, tecrübemi paylaşmış olayım.

Geri