Yazıcıdan yazdır diyorum hiçbir tepki yok...

Kodla Büyü

MEMEK

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar yazdır diyorum ne uyarı veriyor ne de tepki veriyor sadece duraktıldıl diyor.Toner e baktım sorun yok kağıt sıkışmamış ayrıca sürücüye baktım o da yüklü.Yazıcı kapatıp açtıktan sonra sadece kendi özelliği olan kağıtı çıkarıyor...

Anladığım kadarıyla yazdırma çipi bozulmuş. Teknik servis varsa değiştirttirin hocam.

yazıcı çevrim dışı kalmış olabilir, yada yazdırmayı duraklat seçeneği gibi bir seçenek vardı o aktif olabilir. bu söylediklerime sağ alt köşedeki simgeye çift tıklayıp ekrana gelen pencerenin özellikler kısmından giriyorduk sanırsam, tam emin değilim :)

arkadaşlar denetim masasına giriyorum orada yazıcı görüyorum,sağ tıklıyorum yazcı normal çalışıyor diyor.Eğer çevrimdışı ise nasıl aktif yapıyoruz?

bende de yazıcı simgesinde soru işareti çıkıyor ne yaptıysam olmadı....şaşıyorum vallahi bu gibi durumlara ..

hocam yazıcı driverlarında genelde serinin bütün hepsini yüklüyor.sen kendi makineni yanlış secmişsin büyük ihtimalle.

arkadaşlar bende de benzer bir sorun var...sürücü yüklü üstelik bilgisayara yeni format attım...kabloyu bile değişttirdim..yazıcı servisten yeni geldi
yazıcı ilk başlarda çalışıyordu ama şimdi yazdır diyorum hiçbir tepki yok...kafayı yemek üzereyim

bizim bir çok fonksiyonlu yazıcımız var. önce hizalama yapılması için bir kağıt çıkarıyor. o kağıdı tarayıcıya koyup hizalama yaptırmazsanız da böyle takılıyor. Aslında iki aynı tip yazıcı var sadece biri ısrarla böyle yapıyor. sorunu bilemiyorum ama hizalama yaptırma çözüyor bizimkinde.

easytr' Alıntı:
MEMEK' Alıntı:
Arkadaşlar yazdır diyorum ne uyarı veriyor ne de tepki veriyor sadece duraktıldıl diyor.Toner e baktım sorun yok kağıt sıkışmamış ayrıca sürücüye baktım o da yüklü.Yazıcı kapatıp açtıktan sonra sadece kendi özelliği olan kağıtı çıkarıyor...

yazıcın eğer sesli komuttan anlamıyorsa yazdır desende yazdırmaz, mouse ile tıklatman gerekiyor hocam.
:-1: :-1: sen espri yapma yaw. geçende "kaput açık peki akü neden orada" yazmışsın bide sırıtma sembolü koymuşsun. sen siyaset insanısın boşver espriyi.

Arkadaşlar anladığım kadarıyla yeni kurulan bilgisayarların genel sorunu bu!
Windows güncellemeleri bu tarz problemler için ek yüklemeler çıkartıyor..

Ama siz isterseniz
C:\Windows\System32\spool\drivers ve C:\Windows\System32\spool\PRINTERS içeriklerini temizleyip yazıcı sürücüsünü kurarsanız belki çözülebilir.

easytr' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
easytr' Alıntı:
MEMEK' Alıntı:

yazıcın eğer sesli komuttan anlamıyorsa yazdır desende yazdırmaz, mouse ile tıklatman gerekiyor hocam.
:-1: :-1: sen espri yapma yaw. geçende "kaput açık peki akü neden orada" yazmışsın bide sırıtma sembolü koymuşsun. sen siyaset insanısın boşver espriyi.

niye öyle diyorsun dostum yaw, hep siyaset yapıp birbirimizi neden gerelim. ara sıra gülelim, eğlenelim demi. ne zaman araba alıyoz sana?
suyla çalışan araba üretildiğinde alırız. tabi suyun vergisi artmaza.

easytr' Alıntı:
MEMEK' Alıntı:

pardon hocam,madem yazıcı sözlü olarak beni dinlemiyorsa sende fare ile tıla değil mi? :):)

easytr' Alıntı:
dostum suyla çalışan araba olsa içmeye su bulamayız, litresi 4 lira olur,benden söylemesi. hazır benzin ucuzlamışken alalım sana araba, yazın gezersin.
yakıt deposundan bi hortumda sürücü mahaline çekeriz hortumla suyu çekebilmek için. içersen gezemezsin, gezersen su içemezsin. kendimizi kısıtlamamız, zorunlu tasarruf yapmalıyız değilmi? başbakan araba almayın ev alın dediydi. gezmek bizim neyimize.

easytr' Alıntı:
alfa-turk' Alıntı:
easytr' Alıntı:
dostum suyla çalışan araba olsa içmeye su bulamayız, litresi 4 lira olur,benden söylemesi. hazır benzin ucuzlamışken alalım sana araba, yazın gezersin.
yakıt deposundan bi hortumda sürücü mahaline çekeriz hortumla suyu çekebilmek için. içersen gezemezsin, gezersen su içemezsin. kendimizi kısıtlamamız, zorunlu tasarruf yapmalıyız değilmi? başbakan araba almayın ev alın dediydi. gezmek bizim neyimize.

yok ya ben sordum, sayın başbakanım dedim, araba alcaktım ama sen böle böle dedin dedim, sen al lan, gez dedi. tp'ye talimat verdi, bana 5 senelik bedava yakıt da veriyolar. parti mitinglerine falan gidip geliyom :puhaha:
atma birader. koskoca başbakan lan der mi?

genellikle samsunglarda karşılaşılan bi problem.. yazılımlarımı yüklenmesi gerekiyormuş, öyle bi şey söyledi bize gelen bakımcı firmaya ait eleman . aldı götürdü, yazılımını yükledi tonere, çiple ilgili bi sıkıntı sizinkide büyük ihtimal..

Geri