Yazıcıdan çıktı alamıyorum..

Kodla Büyü

poseidonn

Site Gezgini
Arkadaşlar okulumda samsung ml 2251 yazıcı var sınama sayfası yazdırabiliyorum fakat word den ya da herhangi bir belgeden çıktı alamıyorum.Yazıcı ve fakslarda kullandığım yazıcıya tıklayınca yazdırmak istediğim belge yazdırma sırasında da görünmüyor.Kabloyu değiştirdim usb lerde de sorun yok gibi,acaba sıkıntı ne olabilir?Bilgisi olan bir arkadaş yardım edebilirse çok sevinirim.

bu yazıcı bbizim okulda da çok problem çıkartıyor.Bilgisayarı formatladım o yazıcı yüzünden.sonra biraz düzeldi.Yine de ara ara hata veriyor.

Aynı sıkıntı bizim yazıcıda da vardı. önce yazıcıyı cd'den yükledim hata vermeye devam etti. İnternetten indirip tekrar kurduğumda sıkıntı vermedi. bi de internetten indirip kurun.

1..usb kablosunu takınca didong diye ses geliyormu? eğer gelmiyorsa yazıcının usb portunda sıkıntı olabilir genelde oluyor paralel porttan kullanman gerekebilir..
2. sürücüsünü kontrol et. win7 ise kendi internetten güncelleme şeklinde indirsin. bi dene bakalım..

start düğmesine basılı tutun çıktı veriyorsa donanımda sorun yoktur, (sınama sayfası veriyor demişsiniz ama) değilse yazılımla ilgilidir sorun, silip tekrar farklı driver ile yükleyiniz, çokça sıkıntı veriyor bizdede..

faruk8542' Alıntı:
1..usb kablosunu takınca didong diye ses geliyormu? eğer gelmiyorsa yazıcının usb portunda sıkıntı olabilir genelde oluyor paralel porttan kullanman gerekebilir..
2. sürücüsünü kontrol et. win7 ise kendi internetten güncelleme şeklinde indirsin. bi dene bakalım..
pc formatladıktan sonra yazıcı sınama sayfası yazdırmamıştı heralde yeniden yüklersem geçer dedim müdrü beyde dünden beri yazdıramıyoruz deyince aklıma başka bişi gelmeişti. şimdi yazdıklarınızı okuyunca başka bir porta bağladım ve yazdırdı teşekkürler fikriniz için

Bende driveri tekrar yükledim ve düzeldi. :) Cevap verip çözüm için öneri sunan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.

Geri