Yazıcı Yardım..

Kodla Büyü

ScReAm_

Site Gezgini
Müdür Beyin odasında bi yazıcı var arkadaslar bu yazıcı usb den taktıgım kablosunu gormüyo baska bi bilgisayarda ilginc ki orada tanıyor yazıcıyı ama o sorunlu olan kasanı usb giris yerinde problem gibi gorünüyor diyoruz flash bellegi taktıgımızda tanıyorr nedir sorun anlayamadım gitti..

ARKADASIM BÖYLE SEYLERDE GENELDE SORUN KABLODAN LUYOR..USB1 USB2 KABLO SORUNU OLABİLİR.TAVSİYEM USB 2 KABLOYLA DENE...

ARKADASIM BÖYLE SEYLERDE GENELDE SORUN KABLODAN LUYOR..USB1 USB2 KABLO SORUNU OLABİLİR.TAVSİYEM USB 2 KABLOYLA DENE...

ama dedigim gibi baska bi bilgisayarda o yazıcıyı calıstırbailiyorum sorun kablda degil yani

BILGISAYAR UZERINDEKI DIGER PORTLARI DENEDINIZMI arkadasın dedıgı gıbı kabloyu degıdtırmeyı deneyın usb tanıtılmısmı ona bakın zıra flash bellek ıcın usb tanıtılmıs olması gerekmıyor ama yazıcı amcalar bazen bole arıza verebılıyorlar

yok arkadasım hepsini denedik bi baska bilg.da kuruldugunda calısan yazıcı o bilg.da büütün portlara takılarak da deneyerekden sonuc alamadım? format caresi olurmu acaba sistemde bi hata olabilirmi?

Hocam ben sana nedenini söyleyeyim dikkat et şimdi! Müdürün odasındaki bilgi,sayarda modifiye edilmiş XP yüklüdür.Muhtemelen diğer makinadada normal XP yüklüdür işte sana nedeni makinaları konrtrol et bak bakalım dediğim gibimiymiş. Çözümü müdürün odasındaki makinaya format atıp normal XP kurun.
Not:Terjübe ile sabittir.

hocam bios ayarlarından usb pportlarının açık olup olmadığını kontrol edin.

Tek çözüm Format. Benim evimdeki pc de toshiba flash diski görüyo ama kingstonu görmüyo. Tüm driverlerini yükledim ama ne çare. bi format. şimdi canavar gibi :+1: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

elfi' Alıntı:
hocam bios ayarlarından usb pportlarının açık olup olmadığını kontrol edin.
Hocam flash disklerin çalıştığını belirtmiş yani bu durumda USB porları açık.

hasari valla hocam dediginz gibi vista görünümlü xp kurmustuk demekki o yüzdenmis problem anlasıldı bi format sonrası ben yinede yazayım son durumu eyvallah yorum yapan herkese..

Hocam bende çok yaşadım bu sorunu. Bazen ana kart driveri tam yüklenmemiş oluyor. Tekrar bi yükle.

Geri