Yazıcı gölgeli yazıyor

Kodla Büyü

buyey

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar hp 1160 lazer yazıcı var. toneri yeni dolduruldu ve çıktıları hep gölgeli çıkarıyor. şöyle açıklayayım: bir sayfa yazdırdım diyelim sayfada yazının 10 cm kadar altına silik bir şekilde yazıyı tekrar yazıyor...
yardım...

Büyük olasılık tonerde bir sıkıntı vardır. Yumuşak bir bezle dramı silin toneride biraz çalkalayıp öyle bir test sayfası bastırmayı deneyin.

cimenwd hocam programcılık bilginle sitede baya karizma yapıyosun , sonra böyle cevaplarsa bu karizmayı çiziyorsun . Naçizane benim görüşüm bu.

helpdesk hocam dediğinizi yaptım bi gelişme yok
şimdi farkettim yazıcı aynı yazıyı 3 defa çıkarıyor ama üçüncü pek gözükmüyor...

buyey' Alıntı:
helpdesk hocam dediğinizi yaptım bi gelişme yok
şimdi farkettim yazıcı aynı yazıyı 3 defa çıkarıyor ama üçüncü pek gözükmüyor...

Yazıcı ayarlarını varsayılan yaparak deneyebilirsiniz ancak ben başka bir toner denemenizi tavsiye ederim. Bu tür sorun genelde tonerden kaynaklanır. Eğer çözüm olmuyorsa yazıcıda bir sorun olabilir.

PCR şarj merdanesi hatası
PCR şarj merdanesi drum üzerindeki başlangıç şarjını yükleyen ve aynı zamanda her döngünün sonunda drum yüzeyinde kalan artık şarjları silen parçadır. Bu çift görevinden dolayı PCR lerden kaynaklanan ciddi hatalar oluşur.
1)hayalet etkisi: Sayfanın üst kısmında basılan bir görüntünün, hemen altında daha silik olarak tekrar etmesidir. Bu hata genellikle PCR'nin dış kaplamasının aşınmasından kaynaklanır.
2)Kartuş tüm sayfaya gri zemin atması: PCR dış kaplamasının yıpranmasından oluşur
3)PCR yüzetinde bir kesik veya hasari PCR ünitesinin çevresinin uzunluğunda kağıt üzerinde tekrar eden siyah baskı hataları oluşmasına neden olur.

Geri