(Yardım) Pc 2 saniye sonra kapanıyor

Kodla Büyü

osmanX

Site Gezgini
Benim labda iki pc de aynı sorun oluştu. Pc açılıyor daha bios bile gelmeden 2 saniye sonra kapananıyor sonra hiç açılmıyor herhangi bir donanımı takıp çıkardıktan sonra yine açılıp 2 saniye sonra kapanıyor sorun ne acaba arkadaşlar

hocam sesli uyarı mesajı veriyormu.yoksa uyarı vermeden mi kapanıyor.
işlemci soğutma problemi olabilir.eğer uyarı mesajı vermiyorsa.

hocam normalde sesli uyarı mesajı vermesi lazım.eğer herhangi bir donanım arızası varsa .
tahminim olası iki sebep olabilir.birincisi az önce yazdığım gibi işlemci ısınmasına bağlı bir kapanma.ikincisi ise bilgisayarın power dan kaynaklanan bir durum.
mümkünse bu iki bilgisayarı içini iyice temizleyip tozlardan arındırın.hatta power içine bile hava veya benzeri bir şekilde(ben üflemeyi seçiyordum)temizleyin.
biosa bile gelmden kapanması bios ile ilgili bir sorun olabileceğini de akla getirmiyor değil.olmazsa bios pilini çıkarıp biosu sıfırlayıp deneyin birde

teşekkürler hocam sanırım dediğiniz gibi işlemci ısınma sorunu zaten çok tozlanmış pc ler ayrıca Ram, hdd, ekran kartı ne varsa değiştirdim sorun aynı kaldı değiştirmediğim sadece anakart ile işlemci kalmıştı. Teşekkürler

Geri