Yardım Lütfen

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Merhaba arkadaşlar, PPT ile sunum hazırlarken resimde görüldüğü gibi hangi resme tıklarsam sıralama olmaksınız onun ait olduğu yazı başlığındaki kutuya yerleştirmek istiyorum. Powerpoint sıra ile yapıyor yani tıklama ile ben sıralama olmaksızın rastgele istediğime basınca çalışmasını istiyorum.
Bunu yapabilmenin yolunu bilen var mı? Teşekkür ederim.

resim_2020-10-07_163414.png

Makro yazmadan mevcut animasyon seçenekleriyle pek olası görülmüyor.
En kolay makro ile nasıl yapılabilri hocam? Dosyayı ekledim, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• KLAVYE & FARE TUŞLARI.rar
    503.9 KB · Görüntüleme: 9
Yıllar oldu uğraşmayalı
Ama sanki nesnelere tıklama olayı ekleniyordu.
Nesnelere ayrı ayrı animasyon ekleyin.
Sadece tıkladığın nesnenin animasyonu çalışıyordu. Böyle birşey mümkündü sanki.

Animasyonun tetikleyicisi olarak tıklama seçiliyordu.

Büyük ihtimalle yanlış hatırlıyor olabilirim.

En kolay makro ile nasıl yapılabilri hocam? Dosyayı ekledim, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkür ederim.
Zodiac hocam, makroya gerek yokmuş.
İlgili tuş resmine tıklayıp, Animasyon sekmesindeki Animasyonlar'dan en alttaki Özel yol animasyonunu verdim. İzleyeceği yolu çizdim, yolu bitirmek için Enter tuşuna bastım.
Sonra Animasyon Bölmesini açtım. Verdiğim animasyonu hangi nesnenin ismine baktım Resim 11, Resim 13 vb. Yukarıdaki "Tetikleyici" düğmesine tıklayıp, açılan nesne listesinden animasyon verdiğim nesneyi (resim 11 örneğin) seçtim.
Birkaç tanesine uyguladım, geri kalanına siz uygulayabilirsiniz.
@alpaygunes, hocama teşekkürler, o hatırlattı.

Ekli dosyalar

• animasyonlu.zip
    660.8 KB · Görüntüleme: 8
Zodiac hocam, makroya gerek yokmuş.
İlgili tuş resmine tıklayıp, Animasyon sekmesindeki Animasyonlar'dan en alttaki Özel yol animasyonunu verdim. İzleyeceği yolu çizdim, yolu bitirmek için Enter tuşuna bastım.
Sonra Animasyon Bölmesini açtım. Verdiğim animasyonu hangi nesnenin ismine baktım Resim 11, Resim 13 vb. Yukarıdaki "Tetikleyici" düğmesine tıklayıp, açılan nesne listesinden animasyon verdiğim nesneyi (resim 11 örneğin) seçtim.
Birkaç tanesine uyguladım, geri kalanına siz uygulayabilirsiniz.
@alpaygunes, hocama teşekkürler, o hatırlattı.
Hocam sizden ve @alpaygunes hocamdan Allah razı olsun, çok teşekkür ederim, süper olmuş tam istediğim gibi, bende araştırıyordum, sayenizde öğrenmiş oldum.
Bende TETİKLEYİCİ kullanarak olacağını düşünmüştüm. Saatlerce kafa yordum, yapamamıştım, Allah sizin ve yardımcı olan @alpaygunes hocamın işlerini rast getirsin.
Tekrar ilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hocam sizden ve @alpaygunes hocamdan Allah razı olsun sizden, çok teşekkür ederim, süper olmuş tam istediğim gibi, bende araştırıyordum, sayenizde öğrenmiş oldum.
Bende TETİKLEYİCİ kullanarak olacağını düşünmüştüm.
Tekrar ilginiz için teşekkür ederim.

Yıllar oldu uğraşmayalı
Ama sanki nesnelere tıklama olayı ekleniyordu.
Nesnelere ayrı ayrı animasyon ekleyin.
Sadece tıkladığın nesnenin animasyonu çalışıyordu. Böyle birşey mümkündü sanki.

Animasyonun tetikleyicisi olarak tıklama seçiliyordu.

Büyük ihtimalle yanlış hatırlıyor olabilirim.
Hocam sayenizden desteğiniz ile hallettik, tekrar size de teşekkür ederim. Allah razı olsun.

Geri