Yapılması Beklenen İcatlar

Kodla Büyü
*Aynı sterillikte renkli ve/veya desenli sargı bezi üretilsin.Hergün beyaz sargı bezi sarmak çok sıkıcı oluyor.
*Hayata save butonları eklensin.Buton sayesinde;tekrardan yasamak istediğimiz zamanlara dönebilelim.
*Bir kez daha hissetmek istediğimiz duyguları hissedelim.
*Futbol oynarken tekrar atmak istediğimiz golleri doksana çakalım.
*Sevdiğimiz insanla yıllar sonra tekrardan ilk kez buluşabilelim,o heyecanı bir daha yaşayalım.

*Her restoranda diyet menüsü olsun.Zayıflamak isteyen insanlarda düşünülsün.

*Tüm pasta çeşitleri, ekmekle aynı fiyat olsun.Kim o sırada hangisini bulursa onu yesin.
*Nutella bar çikolata yapsın böylece topluluk içinde de yiyebilelim ve işyerine nutella kavanozu getirmek gibi fantastik düşüncelerden uzaklaşabilelim.
*Günlük hayatta photoshop toolları kullanabilelim.Uzayan sakalları magic wand tool la seçip delete le traş edelim.Sıhhatler olsun deyip new layerlara yelken açalım.

Fender' Alıntı:
*Yürüyen merdivenler kenarlarındaki siyah bantlarla uyumlu (senkronize) çalışsın.Kolumuzu banda dayadığımızda, vücudumuzdan bağımsız öne doğru gitmesin.

Bu önerdiğiniz icat bulunmuş durumda... Bakınız Eskişehir Espark AVM :+1:

Bulunduğuna sevindim boteakif Hocam bilgilendirmeniz için teşekkürler.Herşey bilim için :)

*Bulutları istediğimiz yöne üfleyebilsek.Özellikle de kara bulutları :roll:

*Filmlerin yarım saatlik versiyonlarının da üretilmesi.Bu yarım saatte en vurucu sahneler bulunsun ve konu yarım yamalak bırakılmadan kısaltılsın.
*Üniversitelerde bilim, konservatuarlarda sanat, televizyonlarda kültür olması.
*İnsanların ruhlarındaki boşluğun farkına varması.Devamında ,insanların içlerindeki boşluğu dolduracak düzgün bir şeyler bulması.

Güdümlü anne terliğine bayıldım :D Geçen yıl bir öğrencimde yazıcı gibi, çektiğimiz fotoğrafın çıktısını alt kısmından verebilen cep telefonu demişti çok hoşuma gitmişti

*Gazetelerin boyutları cep telefonlaı kadar ufaltılsın.Otobüste , minibüste otururken çarşaf gibi sayfaları çeviremiyoruz.Ellerimiz kollarımız düğüm oluyor, gazete buruşuyor yırtılıyor, haşır huşur ses çıkıyor elalem pis pis bakıyor.
*Sonbahar mevsiminin adı değiştirilsin, yazertesi falan olsun.Yazı bırakmak zor oluyor.
*Sakarlığa karşı aşı geliştirilsin.

*Zam gelsin ; ama sadece maaşa... Öyle bir icat. :)
*Eski ipod için usb kablo bulunsun.20 euro vermeye kıyamadığım için 1 yıldır aynı şarkıları dinliyorum.Bir arşiv güncellemesi yapıp vereceğim. :D
*Camlara asılan kiralık ev ilanlarında da fiyat yazsın.Boşu boşuna telefon etmek zorunda kalmayalım , mal sahibi de bir dünya telefon trafiğiyle uğraşmak zorunda kalmaz böylece.
*Tıpkı bazı bilgisayar oyunlarında olduğu gibi , hayatta da bazı dönüm noktalarında seçenekler önüne serilsin, ona göre yanlış karar verildiğinde tekrar başa dönelim diğerini deneyelim.
*Eve toz girmesin.

Haber sitelerine girdiğimizde sitenin daha yüklenmeden script ile tekrar yenilenmeye çalışması ve yine daha yüklenmeden tekrar yüklenmeye çalışması ve yine .....
Bunu önleyecek browser

Browser üzerinden direk olarak oturum açıp html sayfasındaki editörde program kodları yazabileceğimiz, derleme işlerini falan yapabilecek, dosyalarımıza her yerden erişebileceğimiz, birkaç programlama dilini destekleyen online derleyici sitesi.

*Olayları eleştirebilen müzik aletleri olsa.( Çok sıra dışı oldu :) )
*Arabalarımız iş yerlerimize gelebilsin.Bizleri eve kadar yürütmesin şu saatte.Gelirken de 20 liralık gaz alsın kendine. :)

*Asansörler kullanılmadığı zamanlarda binadaki " kat sayısı/2 "de bekleme yapsın.
Şöyleki : ne zaman +5 katlı bir apartman/işhanına gitsem asansör hep en üst katta ya da bana en uzak katta oluyor.Oysa , 8 katlı bir apartmanda belli bir süre kullanılmayınca otomatik olarak 4.katta bekleyecek bir asansör yapılsa, sanki beklemeler daha azalır gibi.

kendi kendine yemek yapan makineler olsa. örneğin içinde programlar olsa biz içli köfteyi seçip malzemeleri ayıklamadan yıkamadan içine koysak makine kendisi yıkayıp ayıklayıp yemeği hazırlasa. en çok bunun icad edilmesini istiyorum

*Yalnızlık ,kalabalıkların kenarlarında köşelerinde bucaklarında uzun sürelerle sık sık olmasın.Yalnızlık ,tek başınayken her yanda ve her yönde çok köşe olsun.
Ara sıra olsun.
*Boğaz köprüsüne bungee jumping konsun.
*Önyargılı, birbirlerine saygısı olmayan, birbirlerinin haklarına bir saygısı olmayan, dünyaya at gözlüklerinden bakan insanlar değiştirilebilsin.

*Tutunamayanlar da bir gün tutunsun.
*Sağlıksız yiyeceklerin ve içeceklerin kalorisi olmasın.
*Çaya toz şeker atarkenki karmaşa sona ersin.Az mı oldu çok mu oldu kaygıları bitsin.Ağız tadımıza göre otomatik tatlanan çay yetiştirilsin.

*Bulaşık,çamaşır vb.makinaları ,kullanılan deterjanın kalitesi hakkında yorum yapabilsinler.
*Hayatta hiç yanlış çok doğruyu götürmesin.
*x ve y ; elma ile armut toplanabilsin artık.

*İnsanlar da bahar geldiğinde bitkilerde olduğu gibi "gözle görülür şekilde" yenilense, tazelense.

*Keşke insanlar susarak anlaşabilse...
*Bazı anları dizilerdeki gibi yaşayalım.Doğru anlarda doğru şarkılar çalsın.
*Sınav dönemlerinde çalışma isteği kaçmasın saçma bir çalışma gazı gelsin!

*Aşk hiç bitmesin.
*Yaz mevsiminde tek porsiyonluk karpuz üretilsin.Hayır dolaptaki 5 kiloluk karpuzu parça parça 8 günde yemek istemiyorum.Tek başına yaşayan garibanlar da düşünülsün, bir kerede taze taze yiyebileceğimiz böyle portakal ebatlarında karpuzlar istiyorum.

*Başlık parası kalksın.Kız istemeye gidince ayakkabı saklanmasın.Kahveye, çaya tuz atılmasın. :D

*Hayatta hiç yanlış çok doğruyu götürmesin,en azından bir kerecik böyle olsun, çok mu zor.

*Güsel'i güzel'e, ewet'i evet'e, yaw'ı yahu/yav'a benim gözüm görmeden çevirecek bir bilgisayar programı.

*Herkesin evinde rahat rahat kullanabileceği, basit bir şekilde hafıza silen bir alet yapılmasını isterdim.Eski sevgilinizle ilgili kötü anılarınızı ya da geçirdiğiniz bir trafik kazasının yarattığı travmatik anılarınızı silen bir alet.Ya da keyifli yanından bahsedecek olursak, böyle seyrettiğiniz filmleri ve dizileri hafızanızdan silen ve sizi o film ve dizileri ilk kez izliyormuş hissine sokan bir alet hoş olmaz mıydı?Canınız sıkıldı ;"amaaan şu filmi hafızamdan sileyim de bir daha izleyim ne de güzel filmdi." deyip o duyguyu bir kez daha yaşamak hoş olmaz mıydı?Gerçi yanlış kullanımlarda geri dönülemez felaketlere yol açabilir ama yine de hoş olurdu sanki..

*Trafikte olmadık yerlerde korna çalmak ücrete tabii olsun.Gündüz ve gece tarifelerine ek olarak tünellerde/geçitlerde çalınan kornalar için de özel bir tarife var kafamda.
*Futbolda kaleciler ayakla oynayamasın.Madem öteki oyunculara göre elle oynama hakları var, onlar da ayakla oynayamasınlar. :mrgreen:
*Evde "search" imkanı olsun, hani bilgisayarda aratırız da şıp diye buluruz ya evde de olsun bu özellik.Evin giriş kapısının yanında bir ekran olsun, oraya yazalım "mor çorabımın teki", "gümüş yüzüğüm", "bilmem ne kitabı", "........ cd".
Durumu ekrandan takip edelim ;
"salon aranıyor........" - "salon arandı" - "aramanızla eşleşen öğre bulunamadı"
"mutfak aranıyor..........." - "mutfak arandı" -"bulunan öğeler mor bere" - "aradığınızı buldunuz mu ? aramaya devam etmek ister misiniz?"
"devam"ı tıkla - "banyo aranıyor..............." - "banyo arandı" - "bulunan öğeler kırmızı tarak, mor çorap teki"
"aradığınızı buldunuz mu ? aramaya devam etmek ister misiniz?" - "tamam" ı tıkla. "konum göster"i tıkla
"kırmızı tarak çamaşır makinesi arkası. mor çorap kirli sepeti" :idea:

*Selektör yaparken karşı tarafın mesajı daha net anlaması için kısa yazılar da görünsün.Ambulans gibi aynadan da okunabilsin bu mesajlar, karşıdan gelen araba da okusun."Ters yönden girmişsin sen", "ilerde çevirme var" :) gibi.
*Hem kepeği yok eden, hem saçı dolgunlaştıran, hem yağlanmayı önleyen, hem yumuşatan, hem parıldatan; kısacası piyasadaki tüm şampuanların tüm özelliklerini barındıran bir şampuan olsun artık!Şampuan bitince direkt onu alalım kafa yormadan.Aynı isteği diş macunları içinde talep ediyorum.

*Teknoloji bu kadar gelişmişken gürültülü alet ve onun gibi tahammül edilemez sesler çıkaran ekipmanların sessizleri üretilsin.
*Arkadaki arabaya da selektör yapabilelim.Ya da tampona değdirecek kadar yanaşanlara ve öndeki arabayla aramdaki 1 metre için "ilerleeöhhh" selektörü yapanlara devlet bir çare bulsun.Zira dikiz aynası hislerime yeterince tercüman olamıyor.

İstedim ki icatlardan söz ederken kimseyi kırmadan gülemsetebileyim.Gülmeyede ihtiyacımız var.Yorumunuz için sağolun...

Geri