Yabancı Dil ağırlıklı 5inci sınıflardan dolayı Norm fazlası

Kodla Büyü
meb ölümü gösterip sıtmaya razı ediyor. kaldırsınlar artık bt drsini bizede bıranş değişikliği versinler. binlerce bt öğretmeni norm fazlası olacağız. ne iş bilmezliktir plansızlıktır imkanları kullannamamaktır yahu :-1:

muratozdas' Alıntı:
Yabancı Dil ağırlıklı 5inci sınıf pilot uygulamasından dolayı Norm fazlası oldum şimdiden :( :( Gelecek yıl hepimiz risk altındayız arkadaşlar.

Hocam hangi ildesiniz okuduğum bir haberde (http://mobil.hurriyet.com.tr/ortaokul-5 ... r-28720019) sınıflarında bilisim resim beden müzik dersleri de olacağı yazıyordu yalanmiymis yani bir de bu hazırlık sınıfı tüm Türkiye genelinde uygulanacak mi acaba

muratozdas' Alıntı:
Yabancı Dil ağırlıklı 5inci sınıf pilot uygulamasından dolayı Norm fazlası oldum şimdiden :( :( Gelecek yıl hepimiz risk altındayız arkadaşlar.

Hocam hangi dersler uygulanıyor?

eyolcu' Alıntı:
muratozdas' Alıntı:

Batman'da merkezde bir okuldayım hocam. Zaten gelecek yıllarda bu sistem tüm illerde ve tüm beşinci sınıflarda olacak. Bu arada resim müzik beden ve bilişim dersleri kaldırıldı

muratozdas' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:
muratozdas' Alıntı:

Batman'da merkezde bir okuldayım hocam. Zaten gelecek yıllarda bu sistem tüm illerde ve tüm beşinci sınıflarda olacak. Bu arada resim müzik beden ve bilişim dersleri kaldırıldı

şu an sadece türkçe ve ingilizce mi uygulanıyor hocam 5 lerde

ctrl+z' Alıntı:
muratozdas' Alıntı:
eyolcu' Alıntı:
muratozdas' Alıntı:

şu an sadece türkçe ve ingilizce mi uygulanıyor hocam 5 lerde

Ne diyeceğimi sasırdım açıkcası. BTR almayı düşünmüyorum artık, dilekçe bile verdim göre görevlendirme iptali için... Bakalım seneye kaç okula gönderirler derse tabi okul bulurlarsa...

Milli eğitimin genel tavrına bakınca bizi öğretmen olarak görmek istemiyor. Teknik servis misali takılın buralarda havaları var ama btr ye de kadro yok.Şamar oğlanı gibi gel deyince gel git deyince git diyecek bir branş haline geldik keşke btr de kalksa da hakikaten branş değişikliği imkanı falan verseler. Mesleki doyumu bu kadar az olan başka hiçbir branş yoktur herhalde.

benim okulda resmen uygulanıyor arkadaşlar ve seneye başbakanın dediğine göre tüm okullarda zorunlu olacakmış
5.sınıfta 13 saat ingilizce dersi var yanlış bilmiyorsam seçmelinin birinide yine ingilizce seçmişler
müzik resim bilişim dersleri yok

olsaydı 30 saat dersim olacaktı bu yıl
şimdi sadece 6.sınıflar ve 1 grup seçmelim var 14 saat yani
mecburen btr oldum
şu durumumdan memnuniyetsiz değilim ama bizi daha neler bekliyor şeklinde ciddi endişelerim var
tek.tas dersinin yeri hep sağlam maşallah ama ilk fırsatta bizim ders kıyıma uğruyor
çocuklar biliyor falan diyorlar excel de 2 sayıyı toplayamıyorlar
her neyse bu örnekler çok hepimiz biliyoruz

e madem kodlama falan dediniz programlama dediniz dünyaya yetişelim dediniz
ders sabit kalsın müfredatını komple değiştirelim
donanım word excel power p. konularını ilk dönem bitirelim ardından algoritma qbasi - visual basic - android prg - html diye devam edelim

teog dersi değiliz sonuçta

erencan' Alıntı:
benim okulda resmen uygulanıyor arkadaşlar ve seneye başbakanın dediğine göre tüm okullarda zorunlu olacakmış
5.sınıfta 13 saat ingilizce dersi var yanlış bilmiyorsam seçmelinin birinide yine ingilizce seçmişler
müzik resim bilişim dersleri yok

olsaydı 30 saat dersim olacaktı bu yıl
şimdi sadece 6.sınıflar ve 1 grup seçmelim var 14 saat yani
mecburen btr oldum
şu durumumdan memnuniyetsiz değilim ama bizi daha neler bekliyor şeklinde ciddi endişelerim var
tek.tas dersinin yeri hep sağlam maşallah ama ilk fırsatta bizim ders kıyıma uğruyor
çocuklar biliyor falan diyorlar excel de 2 sayıyı toplayamıyorlar
her neyse bu örnekler çok hepimiz biliyoruz

e madem kodlama falan dediniz programlama dediniz dünyaya yetişelim dediniz
ders sabit kalsın müfredatını komple değiştirelim
donanım word excel power p. konularını ilk dönem bitirelim ardından algoritma qbasi - visual basic - android prg - html diye devam edelim

teog dersi değiliz sonuçta
Sn hocam görüşlerinize aynen katılıyorum

seneye bubaşlık patlama yapar dicemde bizim bilişimciler buraya bıle yazmaz fıkırlerıni.Herşey 10numara demekki bazilarinin .aman sesimizi çıkarmayalım labınızdan çıkmayınn :puhaha: :scared: :verymad:

Okulumda BTR yim aynı zamanda Fatih Eğitmenliğimde var. Bulunduğum ilçede teog harici derslere pek önem verilmiyor öyleki geçen sene neredeyse zorla dyk açtım öğrencilerimin çoğunun seçmesine rağmen.Şimdi yine aynı şekilde öğrencilerim seçmesine rağmen bakanlık engel oldu.Mücadele ettik her kuruma yazdık aldığımız cevaplar adeta dalga geçercesineydi. Bu sene derslerimi yine büyük bir hevesle işlememe rağmen öğrencilerimin "Öğretmenim bizim sınıf sizin dersinizi seçmişti neden kurs açmadınız", "Öğretmenim neden bilişim yok bilişimin suçu ne " sözlerine verecek cevabım yok. (Benim gibi bu derste algoritma ve kodlama robotik mantığını öğretmeye çalışan zümrelerim için konuşuyorum.)Dersimizin önü kapatılmaya devam edildikçe öğrencilerimizin önüde kapatılmaya devam edilecek.Çünkü Bilgisayar Bilimlerini öğrenmek her çocuğun hakkıdır ve ihtiyacıdır.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen bu dersin eğitim sistemimizde hak ettiği yere bir gün geleceğine inanmaktan başka bir şey gelmiyor elimden.

OECD PIAAC 2016 YETİŞKİN BECERİ ARAŞTIRMASI RAPORU'nu da incelemenizi tavsiye ederim. Yorum sizin.
İyi çalışmalar.

Benim 9 yılım oldu. Artık içimdeki tüm umutlarım söndü. Mücadeleymiş ne mücadelesi arkadaşlar. Çok komik geliyor artık. Her branşta norm sıkıntısı var. Hangi branş olursa olsun bu kadar çok mezunun olduğu bir yerde kimse öğretmeni dinlemez. Sen gidersin başkası gelir. Hala mücadeleden falan bahseden yeni öğretmen filan olmalı. Deneyimli öğretmen bu zamanda yalnız Allah dan istesin... Yoksa gerisi hayal. Dersinizi de okuldaki işleri aksatmadan kul hakkından çekiniyorsanız ya anlatın yada çekinmiyorsanız anlatmayın. Çünkü ne velinin ne müdürün ne de çocukların umurunda bile değil.. Notlar yüksek olsun gerisi teferruat.. Mantık bu...

planlama diye birşey varsa ben birşey bilmiyorum bu bakanlıkta 5 lere verdin ingilizce türkçe bu ders öğretmenlerine ihtiyaç artacak bir çok branşta fazladan öğretmen olacak çocuk 1 sene matematik görmeyip unutacak daha neler neler...
11 senedir bu ders için mücadele vermekten yoruldum neden diğer branşların mücadele derdi yok artık tek mücadelem matematik öğretmenliğine sınıf öğretmenleri geçirdikleri gibi bizi de geçirsinler de kurtulalım

KadirKABAK' Alıntı:
Okulumda BTR yim aynı zamanda Fatih Eğitmenliğimde var. Bulunduğum ilçede teog harici derslere pek önem verilmiyor öyleki geçen sene neredeyse zorla dyk açtım öğrencilerimin çoğunun seçmesine rağmen.Şimdi yine aynı şekilde öğrencilerim seçmesine rağmen bakanlık engel oldu.Mücadele ettik her kuruma yazdık aldığımız cevaplar adeta dalga geçercesineydi. Bu sene derslerimi yine büyük bir hevesle işlememe rağmen öğrencilerimin "Öğretmenim bizim sınıf sizin dersinizi seçmişti neden kurs açmadınız", "Öğretmenim neden bilişim yok bilişimin suçu ne " sözlerine verecek cevabım yok. (Benim gibi bu derste algoritma ve kodlama robotik mantığını öğretmeye çalışan zümrelerim için konuşuyorum.)Dersimizin önü kapatılmaya devam edildikçe öğrencilerimizin önüde kapatılmaya devam edilecek.Çünkü Bilgisayar Bilimlerini öğrenmek her çocuğun hakkıdır ve ihtiyacıdır.

Tüm bu olumsuzluklara rağmen bu dersin eğitim sistemimizde hak ettiği yere bir gün geleceğine inanmaktan başka bir şey gelmiyor elimden.

OECD PIAAC 2016 YETİŞKİN BECERİ ARAŞTIRMASI RAPORU'nu da incelemenizi tavsiye ederim. Yorum sizin.
İyi çalışmalar.
sn hocam MEB bu raporlari hic onemsemiyor hele su pisa denen raporlara karsi baya kinliler :shock:

Geri