YİNE MAVİ EKRAN HATASI

Kodla Büyü

marasliyim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
BU NEYİN NESİİ

Ekli dosyalar

• dsc00306z.jpg
    dsc00306z.jpg
    102.7 KB · Görüntüleme: 718
Taktığın flash veya çıkarılabilir HDD kaynaklanmış. USB portundan çıkarırsan sorun kalmaz.

Taktığın flash veya çıkarılabilir HDD kaynaklanmış. böyle bir şey takılı değil hocam. usb portundan nasıl çıkarayım

elektrik mi gitti ya da aniden pc kapandı mı. Deepfreeze yüklü makinelerde genelde bu sorun olmuyor tavsiye. Sorun çözümü için net birşey diyemem ama format derim : :lol:

Başka USB aygıtı varsa onlardan da kaynaklanmış olabilir.

Boot sektörün zarar görmüş olabilir. Sistemin xp galiba, öyleyse
Xp sp2 cd si ile sistemi başlat.
Kurulum ekranında kurtarma konsolunu aç (R)
Sistem seçimi= muhtemelen tektir (1 yazıp enter)
komut satırında önce
* chkdsk c:/r
ile disk takama yaptırıp sorunları düzeltmesini dene ve bitince yeniden başlat sorun düzelmezse tekrar aynı yolla kurtarma konsoluna gel ve sıra ile
* fixboot c:
* fixmbr
yeniden başlat sorun düzelmezse formatla gitsin

serdemir' Alıntı:
Boot sektörün zarar görmüş olabilir. Sistemin xp galiba, öyleyse
Xp sp2 cd si ile sistemi başlat.
Kurulum ekranında kurtarma konsolunu aç (R)
Sistem seçimi= muhtemelen tektir (1 yazıp enter)
komut satırında önce
* chkdsk c:/r
ile disk takama yaptırıp sorunları düzeltmesini dene ve bitince yeniden başlat sorun düzelmezse tekrar aynı yolla kurtarma konsoluna gel ve sıra ile
* fixboot c:
* fixmbr
yeniden başlat sorun düzelmezse formatla gitsin

Beni kesmez daha ayrıntılı bilgi diyorsan http://support.microsoft.com/kb/297185/tr incele

Hocam benim bilgisayarda da aynı şey çıkıyordu format atıyor ve yeniden çıkıyordu.bilgisayarı söküp içindeki birikmiş tozları güzelce temizledim daha sonra herhangi bir sorun yaşamadım

Benim akıllı tahtalardan biri de yanı hatayı veriyordu bende acronisle image alıp o bilgisayara yüklemeye çalıştım ancak "okunamadı" diye bir sektör(öyle olduğunu düşündüm) numarası verdi, yinede devam et dedim başka bir tane çıktı. 3-5 tane çıkınca hiç bir işlem yapmadan servise haber ettim. Onlarda anlamadı ve bendeki resimleri alıp gitti.

Açılırken hoşgeldiniz yazısında epey bekliyor ve sonrasında saniyeler içinde bu hata görünüp yeniden başlatılıyordu... Ben HDD arızasına yordum ancak dediğim gibi servisten henüz net bir cevap alamadım.

hocam format atarken yaptığından çok farklı bir bölüm ayarla format at hdd bozuksa şimdilik idare eder

Geri