yüksek lisanslıların ek dersini nasıl hesaplıyorsunuz ?

Kodla Büyü

mudamet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
yüksek lisans yapanların(tezli, tazsiz) ek dersini hesaplarken;
1 - kbs de bordroya girince personel bilgilerinden eğitim durumunu master yapıyor musunuz ?
2 - aktif olarak girdikleri dersleri "gündüz", rehberlik ve +10 lardan gelen saatleri "ek ders yerine geçen görev-gündüz" den mi giriyorsunuz. yada tam tersini mi yapıyorsunuz. yada başka bir yönetimi mii var ?

umarım cevap verecek birileri vardır. teşekkürler şimdiden

yüksek lisanslı olanlar % 15 fazla alırlar diye biliyorum..kbs de bu oranlar var..doktora yapanlar % 25

kendi brasında girdiği ders için yüzde 5 fazla alır. Doktora yapanlar %15 alır. Ben böyle biliyorum

mudamet' Alıntı:
1 - kbs de bordroya girince personel bilgilerinden eğitim durumunu master yapıyor musunuz ?
2 - aktif olarak girdikleri dersleri "gündüz", rehberlik ve +10 lardan gelen saatleri "ek ders yerine geçen görev-gündüz" den mi giriyorsunuz. yada tam tersini mi yapıyorsunuz. yada başka bir yönetimi mii var ?

aktif olarak girdikleri dersleri "gündüz", rehberlik ve +10 lardan gelen saatleri "ek ders yerine geçen görev-gündüz" den

biz aynen böyle yapıyoruz.... rehberlik katılmıyor sadece +10...

hocam kbs ye personel bilgileri kısmında master falan belirt ilgili kişilere otomatik fark olan yüzdelerle hesaplayıp verıyo onun dısında bi şeye gerek yok

mudamet' Alıntı:

http://www.ozkansoft.com/eduhep.php

mudamet' Alıntı:

rehberlik
+10 lar
kulüpler
formatörlük vb.. gibi doğrudan derse girerek alınmayan ek ders ücretlerinde %5 zam yok.. mesela maaş karşılığın 15 saat sen yüz yüze doğrudan bilgisdayar dersi olarak 23 saat derse girdin diyelimki..

23-15=8 saat %5 fazlasıyla..

1/10 dan 2 saat normal ücret..
kulüp ve rehberlik 2 saat normal ücret

formatör müdür yardımcısı isen zaten doğrudan normal ücret oluyor..

faruks' Alıntı:
mudamet' Alıntı:

aktif olarak girdikleri dersleri "gündüz", rehberlik ve +10 lardan gelen saatleri "ek ders yerine geçen görev-gündüz" den

öyleyse zamlı kısım "gündüz" kısmı. ama tabi o personelin personel bilgileri/eğitim durumu master yada doktora yapılırsa.
ayrıca yüksek lisansı olmayan öğretmenlerimizin personel bilgileri/eğitim durumu 4 yıl olduğu için de hangi veri türünü (gündüz yada ek ders yerine gçene görev gündüz) seçersek seçelim zamsız ödenir.
doğru anlamış mıyım ?

mudamet' Alıntı:
faruks' Alıntı:
mudamet' Alıntı:

öyleyse zamlı kısım "gündüz" kısmı. ama tabi o personelin personel bilgileri/eğitim durumu master yada doktora yapılırsa.
ayrıca yüksek lisansı olmayan öğretmenlerimizin personel bilgileri/eğitim durumu 4 yıl olduğu için de hangi veri türünü (gündüz yada ek ders yerine gçene görev gündüz) seçersek seçelim zamsız ödenir.
doğru anlamış mıyım ?

gündüzle geceyle bir alakası yok bunun..

yüzyüze eğitimler için zam alınır.. gündüz gece hafta sonu farketmez..

tayinci42 hocam yorumların için teşekkür ederim ama benim yazdıklarımı okumadan, yada ilk kelimesini okuyup yorum yapıyosunuz galiba. zira ben sizin kurduğunuz

gündüzle geceyle bir alakası yok bunun..yüzyüze eğitimler için zam alınır.. gündüz gece hafta sonu farketmez..

şu cümleden hiçbişey anlamadım

mudamet' Alıntı:
tayinci42 hocam yorumların için teşekkür ederim ama benim yazdıklarımı okumadan, yada ilk kelimesini okuyup yorum yapıyosunuz galiba. zira ben sizin kurduğunuz

gündüzle geceyle bir alakası yok bunun..yüzyüze eğitimler için zam alınır.. gündüz gece hafta sonu farketmez..

şu cümleden hiçbişey anlamadım

kbs nin içeriğini bilmiyorum.. ben sadece ek derslerin nasıl hesaplandığını çok iyi biliyorum..

siz yüksek lisans mezunlarının ek derslerinin hangi kısımlarını %5 zamlı alacaklarına dair bir şey sordunuz. yani bunu bilseniz verileri kbs ye ona göre gireceksiniz.. bende hangi ekderslerin yüksek lisansdan dolayı %5 fazlalıkla verileceğini hangilerininde %5 fazlalığı olmadan verileceğini açıklamaya çalıştım..

yüksek lisans mezunlarına yüzyüze girilen dersler için alınan ek ders ücretlerinin hepsi normal alması gereken miktarına göre %5 zamlı olarak verilecek. Eğer gece ücreti olan ek dersi varsa o zaman gece ücretinin %5 fazlası olarak hesaplanacak..

yüksek lisans mezunlarının yüzyüze ders karşılığı olmayan ek ders ücretlerinde ise %5 zam verilmiyor..

bence çok net olarak anlattım ama umarım faydalı olur..

Sayın Mudamet hocam,
biz de söylediğiniz gibi yapıyoruz.
girdiği aktif ek dersleri 101 kodundan.Rehberlik ve 10+1 grubunu 110 kodundan giriyoruz.
saygılarımla...

DR.MAGMA' Alıntı:
Sayın Mudamet hocam,
biz de söylediğiniz gibi yapıyoruz.
girdiği aktif ek dersleri 101 kodundan.Rehberlik ve 10+1 grubunu 110 kodundan giriyoruz.
saygılarımla...

1) yüksek lisanslı olan öğretmeni her bordroda "personel bilgileri/eğitim durumu" bölümünden master yapıyoruz, yada doktora yapmışsa doktora
2) aktif olarak girilen dersler "gündüz", (yani %5 zamlı)
3) +10 lardan gelenler "ekders yerine geçen görev-gündüz", (yani normal)
bunlar tamam
ama rehberlik, kulüp kafamı karıştırdı. çünkü kulüpte yada rehberlikte 1 saat aktif,fiili derse giriyor öğretmenler ve bu 1 saat 2 sayılıyor. haftada 2 saat alıyorlar yani. bu rehberlik yada kulübü zamlı mı yapacağız zamsız mı :).
bence zamlı("gündüz") olması gerekir. neyse daha fazla uzatmayalım. teşekkür ederim yorumlar için

Sayın hocam,
tekrar düşündüm de haklısın. rehberlik 1 saati ,fiilen derslerden sayılıyor.ama yine de araştıracağım.
biz yaparken rehberlilği dahil etmedik.ama eksik yaptık galiba.
rehberliğin 1 saatini 10+1 lerde dahil ediyoruz .örneğin 29 saat dersi varsa 10+1 2 saat alırkan,rehberliği varsa 1 saati dahill edilip 29+1=30 saaat ediyor 10+1 den 3 saat alıyor.
yani rehberlik konusunda bu doğru.ama kulüp konusuna bir şey diyemeceğim. siz de net bilgilere ulaşırsınız.beni haberdar ederseniz sevinirim..
saygılarımla...

rehberliğin1 saatini zamlı bir saatinide zamsız yapın.. :) bakanlık 5 kuruşun hesabını yapıyor..

bizim ilçedeki mutemete sordum. o mevzuata baktığını emin olduğunu ve rehberliğin yada kulübün (öğretmen kulüp yada rehberlik dersine girse dahi) zamsız yani "ek ders yerine geçen görev-gündüz" tarifesinden verilmesi gerektiğini söyledi.

zaten aynı mantık 10+ ları hesaplarken de geçerli.
misal: 29 saat derse giren bir öğretmenin rehberliği de olsa rehberlik dersine de girer ve 30 olur ama 10+ lar 29 üzerinden hesaplanır ve 29 saate 2 saat alır.

Ben yüksek lisans yaptım ve il dışı yer değiştirme yaptım. Önceki okulumda zamlı alıyordum. Müdür yardımcılarına % 5 zam alabilmek için tekrardan hatırlatmak gerekir mi? Ayrıca her ek ders için ayrı mı hatırlatılması gerekiyor yoksa bir kere işlense yeterli mi? Ayrıca zamlı alıp almadığımı nereden kontrol edebilirim? Teşekkürler.

hocalarım peki yüksek lisansı olup 20 saat derse girip BTR olan biri fiilen girdiği derse %5 zam nasıl alır? çünkü müdür başyardımcısı sen rehber öğretmen gibi maaş alıyorsun o yüzden kbs otomatik hesaplıyor ve zamlı hesaplamıyor dedi. nasıl yapıyor bilmiyorum ama fiilen girdiğim dersleri göstermiyor sanırım... bilgisi olan varmı? BTR olanın nasıl oluyor?

redeemthepast' Alıntı:
Ben yüksek lisans yaptım ve il dışı yer değiştirme yaptım. Önceki okulumda zamlı alıyordum. Müdür yardımcılarına % 5 zam alabilmek için tekrardan hatırlatmak gerekir mi? Ayrıca her ek ders için ayrı mı hatırlatılması gerekiyor yoksa bir kere işlense yeterli mi? Ayrıca zamlı alıp almadığımı nereden kontrol edebilirim? Teşekkürler.
bunu bende merak ediyorum doğrusu. Müdür yrd. diyor ki kbs de senin eğitim düzeyin yüksek lisans göründüğü için sen zaten %5 zamlı alıyorsundur diyor. Ancak kuruma yeni müdür yard. geldi. O derslerin kbs de ayrıca belirtilmesi gerekir yoksa alamazsın diyor. Bana da ilk açıklama mantıklı gelmedi. Çünkü bu şekilde olursa hazırlıktan gelen ve diğer tüm ekdersler zamlı yatar bu mantıksız. Bence bunun ayrı bir bölüme girilmesi gerekir.

Geri