yüksek lisans

Kodla Büyü

hhhh

Aktif Üye
erzurumda atatürk üniversitesine başvuruyorum ne zamandır (3 yıl) , en son 84 aldım ama başvuran yeni mezunlar 90 larda puanlarla bize şans bile vermiyorlar..yüksek lisans yapıp ünv. de akademisyen olma hayallerim de uçuyorböylelikle ..herkes gibi bende o kadar sıkıldımki, öğretmenlikten o kadar soğudumki kendimi başka yönlerde arayışa geçirdim. küçük bir dükkan açıp öğrencilere yemek servisi yapan bir yer, inanın o daha mutlu ediyor en azından işe yaradığımı hissederim..

ben de cafe açmayı planlıyorum hocam :) bulunduğum yerde eksiklik var çay kahve satsam daha mutlu olacağım sanırım

Gümüşhanede lazım üniversitesinin yanında cafe bile yok. Bizim okul için de iyi olur Çiğdem hocam:)

Hocam varsa başka bir yol beni de haberdar et
2 sene ilçe de myo da derslere girdim haftada 8 saat falan odersler beni ayakta tutuyordu. diri tutuyordu
çalışıyordum derslere hazırlanıyordum vize si vardı finali vardı beki öğrenciler çok başarılı değildi ama en azından
bölüm dersiydi ve bir şekilde geçmek zorunda oldukları için çalışıyorladı
bende heralde ilköğretimdekilerin açısını da onalrdan çıkardım biraz fazla zorladım
ama öğrenmeleri gereken programlardı
sonra boş bir yıl -askerlik- sonra myo ya yeni hocalar atanmış ihtiyaç kalmamış
bizde ilköğreimde tırmalamaya dewam :((((

Hocam ben ktü de y.lisans yapıyorum ama üniversitede yer bulma meslesi =torpil meselesi.

Hocam başka bir şehirde yüksek lisans yapın. Neredeyse Eğitim FAkültesş olan tüm üniversitelerde Böte var.

Hocam doğru ama birinci aşama yüksek lisans
kaç defa gazi ve ankara ünivesitesine başvurdum ama sıralamada ismimizi bulmak bile mesele
mezuniyet puanları 3,80-3,90
ales ler : 90-95
bunlarla aynı kulvarda koşamadım açıkcası

aynen bende.. hocam başka unv. lere başvurmak iyi bir fikir ama erzurum a yerleştik çocuk da var mecburen atatürk e başvuruyorum.:( herkesin durumu aynı keşke iyileştirme çalışmaları yapılsa , valla bakanlığımızda memleketimizde işleyen düzen de .. içler acısı

Bende çok sıkıldım.Huzur bulacağım bir işte çalışmak istiyorum.Ömür böyle geçer miki acaba.Neden farklı işler bulma şansımız gelişmiş ülkelere göre az.İç huzur 3 yıldır bulamadım bu işte.

almanya dan yazın tatile gelenlerin çocuklarına imreniyorum.özel bir sınava çalışma durumları yok, okuldaki başarılarına göre bir yere kabul ediliyorlar. böte okuyanların çoğunun okulda dereceleri olduğuna eminim, yoksa o kadar puanı nasıl alırdık. kesin oralarda bir yerlerde okusaydık doktor olmuştuk hemde kafa yormadan..
eşim de bilg. öğpretmeni geçen yıl greencard a başvurmuş, bekliyoruz..

yani, meslekle ilgili bir sıkıntı yok ama bölüm tam bir fiyasko çıktı
5 yıl önce bilişim teknolojileri öğretmenleri bu hale düşücek deseler herkez gülerdi
şimdi biz de halimize gülüyoruz

ya bende kafaya taktım yüksek lisans meselesini, ankara gazi hacettepe düşünüyorum, giren arkadaşlar kaç puanlarla giriyo buralara, ales ten değilde kpds den korkuyorum, herhalde şu bilgimle girsem 30 falan anca alırım, kpds şartmı buralara başvuru için ?

Arkadaşlar, bilgisayar branşında öğretmenlik yapmayı düşünüyorsanız kesinlikle Meslek yüksek okullarını öneririm. Ben toplamda 2.5 yıl derse girdim. Özellikle Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama bölümlerini arayın. Hatta ben zorunlu görevim bitince, tayin isterken ilk baktığım olay buydu. Tam 3 ilçenin ortasına istedim ki biri olmazsa diğeri olsun yüksek okulların. Son olarak 1.5 yıl girdim. ilköğretimde hiç bir güzel yanı yok ama ben MYO' dan çok büyük keyif aldım. Maddi olarak da büyük katkısı var. Tek sorun eğer formatörlük bulunduğunuz ilde zorunluysa ders saatlerini ayarlamak biraz zor. Ben sırf MYO da derse girmek için zorunlu olmadığından 1.5 yıl boyunca formatörlük istemedim. Kadro olayı ise üniversitelere göre daha kolay. Bi kere başlayın, özveride bulunun ki eminim ilkokuldan sonra siz de benim gibi dört elle sarılacaksınız, neden MYO' ya geçemeyesiniz ?

Bu konuda ayrıntılı bilgi isteyen olursa destek verebilirim.

ghulya' Alıntı:
aslında olabilir..yüksek lisanssız mı geçiliyor?

çoğunda öyle bir şart yok... yani eğer MYO' da göze girerseniz, Bilgisayar Öğretmenliği mezunu ve alanında X yıl tecrübe, ales + üds tarzında da açılabilir. YL bitirmişseniz sizin için daha avantajlı olur, kadro yl' a göre açılır, başvuran kişi sayısı çok daha az olur. Burda esas önemli olan MYO' da bir süre derse girip kendinizi ispatlamanız. Yoksa mülakatta size çok önem vermeyebilirler.

ghulya' Alıntı:
eşim de bilg. öğpretmeni geçen yıl greencard a başvurmuş, bekliyoruz..

Amerika'da ogretmenlik yapabilmek icin tabi ki once ingilizce sart. Bizdeki gibi sinavlari var, Praxis adinda. Bilgisayar ogretmenligi yapabilirsiniz, ya da 15 kredi matematik dersi alan bi ogretmen ilkogretimde matematik ogretmeni olabiliyor, zaten 10 kredi universitede aldik, Amerikada da bi 5 kredi daha alinip yapilabilir.

Maaslari yilda 45bin dolar civarinda yeni baslayanlarin. Cok iyi para aslinda. En mantiklisi para biriktirip Turkiye'ye donmek. Ev alanlar var Amerika'da, aylik kredi borcu 3bin dolar, ve 30 yil odeniyor :? asiri pahali. Ucuz yerleri de var tabi Amerika'nin.

Ilk 1-2 sene ingilizcelerini gelistirmekle ugrasiyorlar ogretmen olabilmek icin. Turkiyede Ingilizce ogretmenligi mezunlari bile Amerika'da sinif ogretmenligi yapabilmek icin yeterli gormuyorlar ingilizcelerini.

Green card'iniz varsa bir cok sey cok daha avantajli diger vizeli gelenlere gore. Eger ilk seneler zorluk cekmeyi goze aliyorsaniz Amerika bir secenek olabilir.

Turkiye'de ise MYO bir secenek olabilir.

eda_tr' Alıntı:
Gümüşhanede lazım üniversitesinin yanında cafe bile yok. Bizim okul için de iyi olur Çiğdem hocam:)
ha ha sana yetişmezki edacım sen gitme peşindesin ben de mayıs olur da gidemezsem patates kızartacağım :)

Bukadarmı kötü bu bilgisayar öğretmenliği, hiç atanamayan, işi olmayan öğretmen adayları okusa ne der acaba bu yazılara? Tamam sorunlar olabilir bölüm ile alakalı ama BUKADAR MI KÖTÜ???

erkutalp' Alıntı:
Bukadarmı kötü bu bilgisayar öğretmenliği, hiç atanamayan, işi olmayan öğretmen adayları okusa ne der acaba bu yazılara? Tamam sorunlar olabilir bölüm ile alakalı ama BUKADAR MI KÖTÜ???
neyazıkki...

Bende Ankara Üniversitesinde y.lisans yapıyorum. 3. denememde sonunda kabul edildim ve şu an 2. dönemdeyim. Şu an öğretmenlikten ziyade y.lisansta öğrenciliğe yoğunlaşmış durumdayım. Hayatınıza hareket geliyor, belli konularda yoğunlaşıyorsunuz ama ileride üniversiteye geçme konusunda çok ta cazip gelmedi bana. İnanın bazı olaylar karşısında öğretmen olduğuma şükrediyorum.

Yine en iyisi kafe açmak :))

desenize yine.meb en iyisi .. keşke şartlar biraz düzeltilse.. öğretmen olabilsek.

şu an ki konumumuzdan daha doyurucu bir statü elde etmek istiyorsak üniversiteye ancak doktorayı da yaparak geçmek lazım.Diğer türlü üniversite şimdiki durumumuzdan biraz daha hallicesi oluyor.Meslek yüksekokulu düşünülebilir ama.Ayrıca akademisyenlik için olmasa bile yüksek lisans yapmanın faydasını bir şekilde bir yerde görürüz diye düşünüyorum en azından şartlar daha da kötüleşirse elimizde bulunsun.

Geri