Yüksek Lisans Yapanlar %5 fazla Ek Ders Ücreti Alamaz mı?

Kodla Büyü

bysolak

Üye
Yeni toplu görüşmelerde yüksek lisans yapanlara ek derslerinin %5 'i kadar fazla ücret ödeneceği belirlenmişti.
Ben Formatör öğretmenim ancak idare bana yüksek lisans için %5 fazla ek ders alamayacağımı söyledi. Sebebine gelince konuyla ilgili yönetmelikte şu ibare yazıyomuş: "Fiilen girdikleri derslerin...". Formatör öğretmen 15 saati geçemediği için dolayısıyla fiilen ek ders alacak dersi tamamlayamadığı için alamazmış...

Siz ne dersiniz ? görüşleriniz nedir?
Bu yasaya göre idarecinin, formatör öğretmenin, rehberlikçinin yüksek lisanslarının bi önemi yok mu yani?
Derse giren yüksek lisanslı öğretmenle yüksek lisanslı bi idarecinin hakları farklı mı yani... Bana saçma geldi...

"yüksek lisans yapanlar" derken hala yüksek lisansa devam edenleri de kapsıyormu??

Yüksek lisansı tamamlayıp son mezun olduğu okul olarak işletmeniz gerekiyor yanılmıyorsam. Fiilen girilen ders olayı doğrudur. 15 saatin üzerindeki ek derslerden sadece fiilen derste bulunduğumuz dersler ek derse sayılacak.

Yüksek Lisansı bitirenler ve MEBBİS e işlettirenler için geçerli olsa gerek...

İdareciler 6 saat derse giriyolar. Ben de formatör olarak 8 saat derse giriyorum ancak formatör olduğum için haftalık 18 saat ek ders alıyoz.
15 saati geçemesek te formatörler 18 saat ek ders alıyor. Bu %5 olayı formatörler için yada idareciler için gerekli değil mi o zaman?

omd' Alıntı:
Yüksek lisansı tamamlayıp son mezun olduğu okul olarak işletmeniz gerekiyor yanılmıyorsam. Fiilen girilen ders olayı doğrudur. 15 saatin üzerindeki ek derslerden sadece fiilen derste bulunduğumuz dersler ek derse sayılacak.

İdareciler 6 saat derse giriyolar. Ben de formatör olarak 8 saat derse giriyorum ancak formatör olduğum için haftalık 18 saat ek ders alıyoz.
15 saati geçemesek te formatörler 18 saat ek ders alıyor. Bu %5 olayı formatörler için yada idareciler için geçerli değil mi o zaman?

Formatörler fiilen ek derse hiç girmezler, girdikleri maaş karşılığı olan 15 saate kadar olan derstir. İdarecilerinkinde maaş karşılığı girilen derslerden hariç, ekders olarak kendisi derse giriyor ise farkı alır.

seda23' Alıntı:
İyi de formatörlük de fiilen gerçekleştirilen bir görev değil mi??

Kimseye yattığı yerden ekders vermiyorlar zaten hocam. Herkes bir görev yaptığı için ekders alıyor. :) Önemli olan ekdersi okulda öğrencilere ders vererek haketmek alınan karar bu şekilde.

Saçma değil mi, derseniz bence saçma. Toplu sözleşmede bunu kabul eden yetkili sendikaya sormak lazım, hiç utanmadınız mı bunu kabul ederken diye.

Yüksek Lisans/Doktora yapanlara ekdersten bağımsız sürekli bir ödeme alabilseler o daha yararlı olacaktı bence.

BTR görevim var haftada 18 saatte derse giriyorum. Okul idaresine verdiğim dilekçe sonucu bana da %5'lik ek ücretten yararlanamayacağım söylendi. :verymad: Türkiye'de hiçbir öğretmen kendini geliştirmesin arkadaş. Niye yapacaksınız ki yüksek lisans, neye yarayacak? KPDS'den aldığın 18 lira dil tazminatı neyine yetmiyor!? Bir de açıköğretim okuyorum resmen kendim kaşınıyorum. :verymad:

Geri