yüklü yazıcı yok hatası çözüldü.

Kodla Büyü

bilisim55

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar win7 yüklü bilgisayarda 2 tane yüklü yazıcı varken herhangi bir programda yazdır dediğimizde yüklü yazıcı yok hatası veriyor.
denetim masasından yazıcılar görünüyor ama yüklü yazıcı yok hatası veriyor.sistemgeri yükleme ile düzeliyor ama daha sonra tekrar aynı oluyor.
çözümü hakkkında bilgisi olan var mı?

Re: yüklü yazıcı yok hatası?

virüs mü acaba bu, bana da denk geldi bir kaç bilgisayarda.

Hocam eğer yazıcı Hp ise muhtemelen biriktirici hatasıdır.En kolay çözüm sistem geri yükleme.Detaylı anlatım forumda mevcuttu bu konuyla ilgili.

Hizmetlerden yazdırma biriktiricisini yeniden başlatmayı denediniz mi?

arkadaşlar yazdırma biriktiricisini durdurup yeniden başlatan .bat dosyası çalıştırmak yetiyor.

Ekli dosyalar

• 20021219_yazcbiriktiricisorunu.rar
    162 bayt · Görüntüleme: 6,451

bilisim55' Alıntı:
arkadaşlar yazdırma biriktiricisini durdurup yeniden başlatan .bat dosyası çalıştırmak yetiyor.
hocam bizde de win7 işletim sistemi ve samsung ml 1610 yazıcı var fakat sorunu çözemedik, ayrıca bir diğer yazıcı canon mp 250 de de aynı sorun var.

Hocam öncelikle bilgisayarınızı combofix ile temizleyin zira bu problem virüs kaynaklı bir problem nadiren sürücü yüklemesi hatalarından kaynaklanır. Bilgisayarınızı temizledikten sonra Denetim masası - Yönetimsel Araçlar - Yazdırma Yönetimi adımlarıdnan biriktirme ile ilgili yerleri etkin hale getirin. Daha sonra yazıcı sürücüsünü tekara kurun düzelir.

bilisim55' Alıntı:
hocam aynısı benim de daha önce başıma gelmişti "bilisim55" hocamın dediğini yapınca düzelmişti

Kaç haftadır bu problemle uğraşıyordum ve "bilisim55" yazdığı yolla problem hal oldu. Teşekkürler.
""arkadaşlar yazdırma biriktiricisini durdurup yeniden başlatan .bat dosyası çalıştırmak yetiyor.""

Benimde olmuştu geçenlerde, bilgisayarı yeniden başlatınca düzelmişti.
Başıkta Sorunun yanında "Çözüldü" ifadesi için ayrıca teşekkürler. :+1:

arkadaşlar aynı sorun windows 10 a yükselttim devam ediyor. Daha önce windows 7 vardı. böyle bir sorun yoktu. Ne tavsiye edersiniz?

Geri