yüklü ses çıkış aygıtı yok hatası

Kodla Büyü

tinkerbell

Site Gezgini
Arkadaşlar ana bilgisayar vestel promega işlemci vista ultimate
bu hatayı veriyor bilgisayar. anlayamadım nedenini yardımcı olabilir misiniz...
iyi günler :oops:

Sayın hocam garip bir virüs var gidip ses kartını kapatıyor bundan dolayı bu sorunu yaşıyorsunuz.

Çözümü:
Denetim Masası-->Yönetimsel Araçlar-->Hizmetler-->Windows Sesi-->Başlat.

ses kartınızda bi sorun olabilir mi acaba daha önceden ses geliyorsa ve birden durmuşsa kart yerinden oynamış olabilir ya da bozulmuş olabilir onboard bi kartınız varsa kart sürücüsü yüklenmemiş de olabilir onboar değilse kartı yuvasından çıkarın bilgisayarı kapatın ve tekrar açın kartı bilgisayarınız açıkken tekrar takın kart otomatik tanınacaktır kartınız hala çalışmıyorsa başka bi bib bilgisayarda deneyebilirsiniz böylece sorunun bilgisayarda mı yoksa kartta mı olduğunu anlayabilirsiniz...

aynı sorun bendede vardı PCI yollarından birisi yüklenmediği için bu hatayı veriyormuş. Aygıt yöneticiniden sistem aygıtlarında bir problem var mı ona bakın. sarı renkli işaret vermesi lazm(soru işareti değil ünlem işsreti). Öyleyse o üşaretin olduğu kısıma sağ tıklayıp driverini yükleyin

Garip bir virüs bu işi yapıyor hocam, sizdeki sorunun kaynağı bu virüs olabilir. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor bende.

.

Virüs nedeniyle oluyor...
Sistemi önceki tarihe yükledim. Sorun geçici olarak halloldu. Ancak birkaç hafta sonra aynı hatayla karşılaştım. Virüsün silinmesi lazım.Dracula silmedi. Silen varsa paylaşırsa sevinirim.

.

exper bilgisayarda da aynı sorun oluyor hemde uzun zamandan beri reset çekince düzeliyor ama 5-10 dakika sonra yine aynısı

Geri