YÖNETİM:bbNET OKUL ŞABLONU V1.6

Kodla Büyü
Re: YÖNETİM:bbNET OKUL ŞABLONU V1_BETA

yeremez' Alıntı:
hasari' Alıntı:
karamuratmmm' Alıntı:
hocam ayrıca okulumuz nerde kısmını okulumuza nasıl uyarlayacağız .herşey için teşekkürler iyi çalışmalar
hakkinda sayfasına bakın.
Hocam "Okulumuz nerede" kısmı galiba google earth dan alınmış. biz bunu kendi okulumuz için nasıl düzenleyebiliriz ?
Tabiki hocam şu adrese http://maps.google.com/ tıklayın. Arama kısmına- örnek veriyorum- "Diyarbakır,700.yıl ilköğretim okulu" yazın siz kendi ilinizi okulunuzu arada virgül (,) olacak şekilde arattırın. Ardından haritanın sağ üst köşesinde bağlantıya tıklayın. Sonra "Katıştırılmış haritayı özelleştirin ve inceleyin" linkine tıklayıp istediğiniz bölümü özelleştirin. Bukadar basit kolay gelsin.

NOT: Bizim şablondaki kırmızı tonla işaretli olan il için kullanılan haritanın kaynak dosyarı, paylaştığım şablon içinde mevcut. Bunu kendinize göre özelleştirmeyi unutmayın.

alpaygunes' Alıntı:
Çalışmamı kullandığınız için ben teşekkür ediyorum.
Sizinde emeğinize sağlık.

Emeğin için teşekkurler alpay benım bi sorum olıcak...haberler flashın içinde ki haberler.xml dosyasında herşey tamam fakat resimlerin üzerine tıklayınca gitmesini istediğimiz sayfaya linki nasıl vericez söylermısın.. <link> </link> arasına mı yazıcaz eger öyleyse nasıl bir düzende yazmalıyız örnek virirmisin.bikaç şekil denedim ama olmadı..

hocam o haber flhasını hangi program ile yaptınız söylerseniz sevinirim. teşekkürler

bormut' Alıntı:
hocam o haber flhasını hangi program ile yaptınız söylerseniz sevinirim. teşekkürler
@alpaygunes hocamız Adobe Flash Professional programıyla yapmış.

emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkürler, Allah razı olsun

hasari' Alıntı:
NOT: Bizim şablondaki kırmızı tonla işaretli olan il için kullanılan haritanın kaynak dosyarı, paylaştığım şablon içinde mevcut. Bunu kendinize göre özelleştirmeyi unutmayın.
Google maps için teşekkürler hocam.
Ama haritayı kaynak dosyalar içinde bulamadım. Acaba ben indirdikten sonra şablon dosyalarda bi değişiklik yapıp yeniden mi yüklediniz ?

yeremez' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Google maps için teşekkürler hocam.
Ama haritayı kaynak dosyalar içinde bulamadım. Acaba ben indirdikten sonra şablon dosyalarda bi değişiklik yapıp yeniden mi yüklediniz ?
Yok hocam ilk günde eklemiştim sonradan sadece css ve personel bölümüne ufak bir müdahalem oldu. Dilerseniz son halini tekrar indirin.
"Kaynak Dosyar" klasöründe "Turkiye Haritası.cdr" diye bir dosya olacak bunu corel ile açıp ilinizi seçin istediğniz renge boyayın bukadar. :)

Emeği geçen herkese teşekkürler. Süper ,süper.... :++: :++:

ellerinize sağlık.. böyle bir çalışma için teşekkürlerimi sunarım...
personel kısmındaki dosyaların da psd halini paylaşabilir misiniz? mesela, fen bilgisi yerine fen ve teknoloji yazmak istiyorum...
teşekkürler..

esen5252' Alıntı:
ellerinize sağlık.. böyle bir çalışma için teşekkürlerimi sunarım...
personel kısmındaki dosyaların da psd halini paylaşabilir misiniz? mesela, fen bilgisi yerine fen ve teknoloji yazmak istiyorum...
teşekkürler..
Tüm dosyar kaynak dosyarı birlikte paylaşıldı. Yani içinde, indirip incelerseniz... :)

Hasari hocam explorer 6.0 index dosyası dağılıyor. nedeni ne olabilir?

Ekli dosyalar

• v1.png
    v1.png
    261.2 KB · Görüntüleme: 537

öncelikle tekrar tşkler.şablonu düzenlemeye başladım.ama sayfalar uzun olduğu zaman kaydırma çubuğu çıkmadı ve aşağıda kalan sayfanın alt kısımları görünmedi.bu durumu nasıl düzeltebilirim normalde kaydırma çubuğu çıkması gerekiyordu sanırım.tşkler iyi çalışmalar

karamuratmmm' Alıntı:
öncelikle tekrar tşkler.şablonu düzenlemeye başladım.ama sayfalar uzun olduğu zaman kaydırma çubuğu çıkmadı ve aşağıda kalan sayfanın alt kısımları görünmedi.bu durumu nasıl düzeltebilirim normalde kaydırma çubuğu çıkması gerekiyordu sanırım.tşkler iyi çalışmalar
index sayfasında kod kısmında iframe tagları içerisine <iframe scrolling="auto"></iframe> şeklinde kod yazarsanız istediğiniz scrol gerçekleşecektir.

hocam emeklerinize sağlık. bi öneri sunacağım görünm açısından tabiki uygulamak size kalmış. bence banner kısmı bir ton daha koyu olsa daha hoş görünür diye düşünüyorum :idea:

mrb.scrolling değerini auto olarak değiştirdim kaydırma çubuğu çıkıyor ancak bu seferde kaydırma çubuğunu kullandığım zaman yazılar içiçe girip karışıyor sonra eski haline tekrar geliyor.bu durum nasıl düzeltilebilir.tşkler iyi çalışmalar

Elinize emeğinize sağlık hocam teşekkürler :alkis:

Allah razı olsun.İnşallah MEB'İN şablonlarından birgün siz sorumlu olursunuz.Emeğinize sağlık.Birlikte geliştirmemiz ve devamını getirmemiz temennisiyle. :++:

hocam bannerde kullandığınız yazı fontu gönderseniz.

dream81' Alıntı:
hocam bannerde kullandığınız yazı fontu gönderseniz.
Buyrun hocam.Font ektedir.

Ekli dosyalar

• Parallello.rar
    7.6 KB · Görüntüleme: 134

kara777' Alıntı:
Hasari hocam explorer 6.0 index dosyası dağılıyor. nedeni ne olabilir?
Hocam bu tarayıcıda özellikle test edip sorunları gidericem.

karamuratmmm' Alıntı:
mrb.scrolling değerini auto olarak değiştirdim kaydırma çubuğu çıkıyor ancak bu seferde kaydırma çubuğunu kullandığım zaman yazılar içiçe girip karışıyor sonra eski haline tekrar geliyor.bu durum nasıl düzeltilebilir.tşkler iyi çalışmalar
Sanırım ie7.0 bakıyorsunuz bu tarayıcı transparan özelliğini desteklemiyor daha doğrusu yenilemede sorun çıkarıyor. Dilersenizi iframe transparen özelliğini deaktif yapabilirsiniz şahsen bunuda tavsiye etmiyorum, tercih sizin. :)

Geri