Xp yüklü bir bilgisayara birden fazla monitör nasıl bağlanır

Kodla Büyü

kizas

Üye
Arkadaşlar böyle bir yöntemi daha önce deneyen oldu mu? Bir bilgisayara birden fazla monitör tanıtarak kullanmak mümkün mü? Bunu pratikte nasıl yaparım bir fikrim yok ilgilenen arkadaşlar varsa yazarlarsa sevinirim.

Çift çıkışlı bir ekran kartınızın olması yeterli. Eer yoksa, VGA Çoklayıcı ile bu işi yapabilirsiniz.

1 kasaya 5 monitör bağlayabilir miyiz gibi bir kasıtla sordum bu soruyu. İlginize teşekkürler...ana bilgisayar ve buna bağlı monitör ve klavyelerle birden fazla kişinin aynı bilgisayarı kullanabilmesinden- çoklu kullanıcılı gibi- bahsediyorum..

bir ara forumda vardı. sistemin adını hatırlamıyorum .1 ana bilgisayar ve ona bağlanabilen aptal terminaller sisteminden bahsediyor galiba arkadaş.

dijital pano için olabilir.. müdürüm kafasına göre alt yapıyı hazırlamadan lcd takmış koridora bağlantıyı da idari bilgisayarların birinden çekmiş.. dijital pano olcakmış.. bende renkli filan bir ppt hazırladım max. 2 gun dayandı.. idari bilgisayar sonuçta kullanılıyor... yeni müd. yardımcısı da biz eski okulumda bir bilgisayardan hem yayın yapıyoduk hem de yazışmalarda kullanıyoduk filan dedi.. ee dedim ekran kartı çift çıkışlıysa olur... hey allahım sen su idarecilere birazcık bt okur yazarlığı nasip et.... :)

hemenyardım arkadaşım sorumu doğru anlamış ve bir link atmış sağolsun. Bu ticari bir çözüm olmuş, ama ben nihayetinde okulda kullanacağım. Ücret vermeden yada düşük bir ücretle bu işin altından nasıl kalkacağım, fikri olan varsa yazsın. Teşekkürler.

Monitör çoklayıcı bir hub alacaksın. 1 girişe birden fazla çıkış alırsın. Adaptörle güç alması gerekiyor. Bu kadar basit. Client sistem mistem karmaşık bişeye gerek yok.

xtasy' Alıntı:
Monitör çoklayıcı bir hub alacaksın. 1 girişe birden fazla çıkış alırsın. Adaptörle güç alması gerekiyor. Bu kadar basit. Client sistem mistem karmaşık bişeye gerek yok.
...
monitör çoklayıcı kullanırsanız birbirinin aynısı 4-5-10 monitör görürsünüz. istenilen bu değil...

kizas' Alıntı:
hemenyardım arkadaşım sorumu doğru anlamış ve bir link atmış sağolsun. Bu ticari bir çözüm olmuş, ama ben nihayetinde okulda kullanacağım. Ücret vermeden yada düşük bir ücretle bu işin altından nasıl kalkacağım, fikri olan varsa yazsın. Teşekkürler.
..
hocam istediğinizi tam olarak anlatamadınız bence. sizin ilk mesajınızda bahsettiğiniz şey ile Ncomputing olayı aynı şey değildir. Ama aradığınız şey Ncomputing olayı ise bunun ücretsiz bir çözümü yoktur.

Alternatifim ne olur diyorsanız. Elinizde PC ler varsa UZAK MASAÜSTÜ BAĞLANTISI yoluyla ağdaki istediğiniz bilgisayara bağlanabilirsiniz.

arkadaşlar ilginize teşekkürler. Sorumu şöyle açmak istiyorum: Projeksiyona bağlı bir bilgisayar ekranında word'ü açıp yazı yazarken aynı anda arka planda bir sunu programı çalıştırıp bu sunuyuda projeksiyona aktarmamız mümkün mü? Perdede word ile ilgili herhangi bir görüntü olmayacak sadece sunu olacak.

kizas' Alıntı:
1 kasaya 5 monitör bağlayabilir miyiz gibi bir kasıtla sordum bu soruyu. İlginize teşekkürler...ana bilgisayar ve buna bağlı monitör ve klavyelerle birden fazla kişinin aynı bilgisayarı kullanabilmesinden- çoklu kullanıcılı gibi- bahsediyorum..

kizas' Alıntı:
arkadaşlar ilginize teşekkürler. Sorumu şöyle açmak istiyorum: Projeksiyona bağlı bir bilgisayar ekranında word'ü açıp yazı yazarken aynı anda arka planda bir sunu programı çalıştırıp bu sunuyuda projeksiyona aktarmamız mümkün mü? Perdede word ile ilgili herhangi bir görüntü olmayacak sadece sunu olacak.

Sayın kizas bu iki isteğiniz birbirinden çok farklı şeyler. İlki için zaten link vermiştim. O işin basit ve ekonomik bir yolu varsa bile ben bilmiyorum. İkinci isteğiniz ise oldukça basit bir iş. Sadece çift çıkışlı bir ekran kartı ile isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

hemenyardim' Alıntı:
kizas' Alıntı:

Sayın kizas bu iki isteğiniz birbirinden çok farklı şeyler. İlki için zaten link vermiştim. O işin basit ve ekonomik bir yolu varsa bile ben bilmiyorum. İkinci isteğiniz ise oldukça basit bir iş. Sadece çift çıkışlı bir ekran kartı ile isteğinizi gerçekleştirebilirsiniz.

hemenyardım arkadaşımın da dediği gibi. çift çıkışı olan ekran kartları işinizi görecektir. Böyle bir kartta ekranı bölerek işlem yapabilirsiniz.
..
Örnek 1 DSub 1DVI çıkışı olan ekan kartı.
ibm-thinkpad-t42-vga-card.jpg

MS den bilgi
http://windows.microsoft.com/tr-TR/wind ... e-monitors

Geri