www.nazillisoft.com sitem yayında.

Kodla Büyü

emrahsahan

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar pandemi döneminde yaptığım yazılımlar için web sitesi açtım.

www.nazillisoft.com

Sorumluluk sınav programı için graf algoritmasını kullandım. Öğrencilerin gireceği sınavlar programda çakışmıyor. Özellikle fazla öğrenci derslerden sorumlu ise karmaşık olan bir sınav programını çözmüş oluyorsunuz.

Kelebek sınav sisteminde ise 4 farklı gruplama ile random şekilde yerleştirme yapıyor.

Programları için PDF raporlama desteği de var.
Programlar için Youtube videoları çektim tabi ilk video deneyimim :)

Kendi çapımızda bi şeyler yaptık. Eleştiri ve yorumlarınızı yazarsanız sevinirim.

Kendi sitesine entegre ettiği basit bir iletişim formu daha şık durmaz mı?
Yazar kendisi cevaplamış bunu. Web sitesi buradaki asıl ürün değil, sitede link verilen yazılımlar asıl ürün. Dolayısıyla en kolay yoldan ürünlerini tanıtmış. Sizin dediğiniz gibi bir formu hazırlamak için veritabanı kullanılacak, sql kullanılacak, backend ile güvenlik kontrolü yapılacak vs vs. Neredeyse reklamı yapılan ürünler kadar kapsamlı bir iş.

Elinize sağlık, program güzel olmuş.

Gördüğüm birkaç eksik var. Siz güncelledikçe daha da kullanışlı olacaktır.

Dağıtım ile ilgili ayarlar yok.
Örneğin Kız-Erkek yan yana oturmasın. / Aynı sınıf düzeyi yan yana oturmasın. / Boş sıra-sandalye kalmasın. / Aynı sınıf düzeyi arka arkaya da gelmesin. / Erkek öğrenciler en ön sıraya gelsin. vb.
Bazı öğrencilerin sabit salona alımı yok. Salonlara öğretmen atamasını göremedim.

C# veya VB.Net ile yaptığınızı sanıyorum. Yeni veri eklenince (öğrenci ekleme) binding source'in update/refresh'i otomatik yapsanız daha iyi olur bence.

İyi çalışmalar hocam.

emeğinize sağlık hocam, fikir ve deneyimlerle desteklemek gerekir sizin gibi arkadaşları...

Elinize sağlık, program güzel olmuş.

Gördüğüm birkaç eksik var. Siz güncelledikçe daha da kullanışlı olacaktır.

Dağıtım ile ilgili ayarlar yok.
Örneğin Kız-Erkek yan yana oturmasın. / Aynı sınıf düzeyi yan yana oturmasın. / Boş sıra-sandalye kalmasın. / Aynı sınıf düzeyi arka arkaya da gelmesin. / Erkek öğrenciler en ön sıraya gelsin. vb.
Bazı öğrencilerin sabit salona alımı yok. Salonlara öğretmen atamasını göremedim.

C# veya VB.Net ile yaptığınızı sanıyorum. Yeni veri eklenince (öğrenci ekleme) binding source'in update/refresh'i otomatik yapsanız daha iyi olur bence.

İyi çalışmalar hocam.

Hocam 4 farklı grup seçeneği var. Bu gruplara istediğiniz sınıfları ekleyebilirsiniz. Aynı gruptaki öğrenciler yan yana gelmiyor. Ders saatinde olacağı için öğretmen görevlendirme yapmadım. Kız Erkek konusunda haklısınız. Onu güncellemede düşüneyim. Teşekkür ederim.

Geri