www.meb.gov.tr yeni yüzüyle yayında...

Kodla Büyü
Bende beğenmeyenlerdenim, yani eksik birşeyler var, birazda sıkıntı geldi, sayfayı çok uzatmamaya çalışmışlar çok faydalı olmamış bence...

bana da ilk anda joomla site izlenimi verdi. çok profesyonel durmuyor ama kötü de değil.

Bir şey değiştirdiğiniz zaman daha iyisi olmalı. Ben gerek kullanım açısından gerek estetik açıdan bir gelişme göremedim. Bir çoğumuzun okul sitesi çok daha kullanışlıdır eminim.

Okul web sayfası kurallarında mavi renk ağırlıklı olması isteniyordu bundan önce.. demek ki bundan sonraki yazı da kırmızı ağırlıklı diye gelecek :++: Bence çalışmalara başlayalım :D

Görsel tasarım berbat diyebilirim, koyu kırmızı olan üst kısımda siyah açılır menü kullanmak ne kadar doğru... İçeriğe gelince kargacık burgacık bir web sitesi olmuş ne nerede belli değil... Bakanlığın değil Bakanın sitesi olmuş bence... 8)

Zizu_' Alıntı:
netame' Alıntı:
Bana vasat geldi.. 10 üstünden 5

Vasat mı. Hocam göz var nizam var. Nasıl inceliyorsunuz siteyi.
Bence anasayfası gayet başarılı bir çalışma olmuş. :+1:

Hocam eklediğim ekran görüntüsünü bir incele göz var nizam var derken neye göre dediğini anlayamadım ... işaretlediğim yerlerden ne demek istediğimi anlayabileceğini düşünüyorum imzandaki sitelere bakınca ... Böyle güzel tasarımlar yapan birinin bu siteyi beğenmesine anlam veremedim ... Hadi senin hatırına 10 üzerinden 6 olsun :)

Ekli dosyalar

• meb2.JPG
    meb2.JPG
    118.3 KB · Görüntüleme: 654
İlk izlenim tekelleştirilmiş olması bence, resimde sadece bakanın fotoğrafı var. Hocamın da dediği gibi ne nerde belli değil, kargacık burgacık olmuş :-1:

halukk' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
netame' Alıntı:

Hocam eklediğim ekran görüntüsünü bir incele göz var nizam var derken neye göre dediğini anlayamadım ... işaretlediğim yerlerden ne demek istediğimi anlayabileceğini düşünüyorum imzandaki sitelere bakınca ... Böyle güzel tasarımlar yapan birinin bu siteyi beğenmesine anlam veremedim ... Hadi senin hatırına 10 üzerinden 6 olsun :)

hocamız kinaye yapmış sanırım, dimi Zizu_ hocam
uptosomething.gif

halukk' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
netame' Alıntı:

Hocam belirli eksikler olabilir. Belirli bir süreçten sonra bu eksiklikler de giderilir.
Gösterdiğiniz noktalara gelince çoğu kullanıcının farketmediği hatalar. Ama tabi ki hata.
Ben genel olarak eskisine kıyasla yorumladım.
Fakat tasarım olarak bana anasayfası sade ve güzel geldi.
Bence eski siteyle karşılaştırılmaz bile.

Ha puan için saol bu arada ;) Öğretmenler günü hatırına yaptın heralde

Zizu_' Alıntı:
netame' Alıntı:

kinaye yapmadığınıza göre benim gözümü nizamımı karıştırmasanız iyiymiş, sizcesi size bizcesi bize :wink: bir de azarlamış Allah ım ya :mrgreen:

Öncelikle WEB 2.0 gibi olmaya çalışılmış ama;

1. Koyu gradient kırmızıyla banner ile siyah menü aşırı eksi bir durum
2. Menünün "Bakan" ile başlaması? (ben yorum yapmayacağım yorum sizin..)
3. Açılır menüler ile arka fonların karşıtlığındaki sıkıntılar. Menüyü açmak istemiyor insan o nasıl bir gri tonu üzerine beyazdır.
4. marjin sorunları (Menü ile site içeriğindeki noktasal eşitlik sorunları
5. Menü içeriklerinde sonda yer alan sürekli tümü ifadeleri
6. CSS problemleri ( Dolaştığınızda içeriklerdeki font farklılıkları. Times New Roman font kullanımı. yani kopyala yapıştır...)

daha da artar gider .... sanırım yeterli

Bence facia olmuş. İçerik ulaşımı konusunda oldukca sıkıntılı WEB 2.0 ile gelen en büyük kolaylık içerik ulaşımındaki kolaylıktır. Katledilmiş...

netame' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
netame' Alıntı:

kinaye yapmadığınıza göre benim gözümü nizamımı karıştırmasanız iyiymiş, sizcesi size bizcesi bize :wink: bir de azarlamış Allah ım ya :mrgreen:
Hocam aklına geldikçe mi yazıyorsun,ne yapıyorsun anlamadım.
Isıtıp ısıtıp konuya farklı birşeyler yazıyosun.
Ne azarlayacam, her kelimeyi didik didik edip cevap vermenize gerek yok bence. Tamam uzatmayalım, yanlış yazmışım, yanlış görmüşüm kusuruma bakma sen.

Zizu_' Alıntı:
netame' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
netame' Alıntı:

Hocam aklına geldikçe mi yazıyorsun,ne yapıyorsun anlamadım.
Isıtıp ısıtıp konuya farklı birşeyler yazıyosun.
Ne azarlayacam, her kelimeyi didik didik edip cevap vermenize gerek yok bence. Tamam uzatmayalım, yanlış yazmışım, yanlış görmüşüm kusuruma bakma sen.

keyfim istedikçe yazarım genelde, ben de uzatmıyorum özrünüzü kabul ettim :wink:

Geri