wp'de çok yeniyim bir sorum var !

Kodla Büyü

**melike**

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
önce ücretsiz sonra da localhostta denedim ama çözemedim..bir temayı beğeniyorum, kendi wordpressime kuruyorum ama aynı şekilde görünmüyor..bileşenler, menüler kısmından ayar yapmaya çalışıyorum ama olmuyor..mutlaka php mi bilmek lazım, yani işin kod kısmına mı müdahale etmeliyiz?

Bazı temalar kod ile düzenleniyor. Fakat birçok tema direkt olarak kurulduğunda ; olması gerektiği gibi görünür. Özellikle sitenizin içeriğini falan oluşturmalısınız ki tema da sanki içerik varmışçasına birşeyleri ekranda gösterebilsin. Aksi takdirde beğendiğiniz tema beğenildiği gibi görüntü vermeyebilir. Eğer ben içeriği oluşturdum ama hala tema olması gerektiği gibi görünmüyor diyorsanız ; önce temanın örneğine ya da indirdiğiniz sayfadaki temayla ilgili ayarlara ve son olarak da her tema her wordpress de zaten çalışmaz. wordpress versiyonlarına göre temalar da geliştirilir.Buna özellikle dikkat etmelisiniz. Kolay gelsin.

Demek istediğinizi tam anlamadım? Ama şöyle diyeyim: ilk önce admin panelden tema kısmından yüklediğiniz temayı aktif etmelisiniz.( temayı ftp'den wp-content/themes içine atmanız gerekir) Temayı yükledim ama açılmıyor diyorsanız tema özel bileşenler istiyor olabilir veya lisanslı olduğu için açılmıyor olabilir...Yani sorunu tam belirtmeden tahmin yapmak zor..

öncelikle teşekkür ederim..evet içerik ekleyince baazı şeyleri halledebildim ama yine de bazı yapamadığım şeyler var
mesela temanın orjinalinde üst kısımda bir drop down menü var ama benimkinde görünmüyor
tema ayarlarında bununla ilgili bir bilgi de bulamadım, editör kısmında kodları görebiliyoruz ya oradan mı düzelteceğiz diye sormuştum..
tema da şu bu arada:
http://wp.templatepanic.com/?themedemo=Brownsville

modüller tam yüklenememiş veya eksik modül olabilir. Bir de tema yönetimi varsa orayı kurcalayın derim.

Hocam kullanacağınız tema siz içerik ekledikçe netleşmeye başlayacaktır. Yoksa demolarındaki gibi direk yüklenmez.

Bahsettiğiniz sorun kodlarla ya da tema ile ilgili bir sorun değil. Wordpress'te Sayfaları ekledikten sonra bu sayfaların kullandığınız Temada menü olarak görünmesi için Yönetici panelinde Görünüm > Menüler bölümünden menülere eklemeniz gerekiyor... Resimlerle açıklamaya çalıştım... 8)

Ekli dosyalar

• menu03.png
    menu03.png
    404 KB · Görüntüleme: 1,298
  • menu02.png
    menu02.png
    130.5 KB · Görüntüleme: 1,298
  • menu01.png
    menu01.png
    406 KB · Görüntüleme: 1,298
Tarik_Turan, mazaka2012, djbecho, muratbdg ve emrahgunes hocam hepinize çok ama çok teşekkür ederim..
emrahgunes hocam resimler için ayrıca teşekkürler, evet menüye eklemiştim de o menüleri sürüklemek gerekiyomuş bunu sizin screenshotlardan anladım :)
yalnız menünün orjinalinde de mi problem var, sub drop down menüye bi türlü tıklayamadım, niye ola ki?

Yine ben :roll:
Arkadaşlar bu sefer de tema yükledim ama temadaki bir sorundan dolayı açılmıyor anasayfam
ftp'den o temayı sildim ama yine açılmıyor :/
ne yapmalıyım ?

siteadı.com/wp-login.php
siteye admin giriş yapıp normal bir tema seçin...

**melike**' Alıntı:
Yine ben :roll:
Arkadaşlar bu sefer de tema yükledim ama temadaki bir sorundan dolayı açılmıyor anasayfam
ftp'den o temayı sildim ama yine açılmıyor :/
ne yapmalıyım ?

hocam temayı nerden indirdiniz. download linkini göremedim.

Çok teşekkürler @tenten hocam sağolun :)
@gladyatör hocam sorunu bu temada yaşamadım yalnız, başka bi tema ama o kadar çok tema denemesi yaptım ki hangisi ben bile unuttum :))

**melike**' Alıntı:
@gladyatör hocam sorunu bu temada yaşamadım yalnız, başka bi tema ama o kadar çok tema denemesi yaptım ki hangisi ben bile unuttum :))

Sorunu çözdünüz mü hocam ?
Anasayfanın açılmaması tema sürümü uyumsuzluğundan kaynaklanabilir. Temayı silmiş olsanız bile wp-admin'den farklı bir tema seçmeniz gerekir.

djbecho' Alıntı:
**melike**' Alıntı:

Sorunu çözdünüz mü hocam ?
Anasayfanın açılmaması tema sürümü uyumsuzluğundan kaynaklanabilir. Temayı silmiş olsanız bile wp-admin'den farklı bir tema seçmeniz gerekir.

çözmüştüm galiba hocam, zaten o temayı da kaldırdım sonra :)
o akar çok şey yaptım ki ben bile unuttum ne yaptığımı :?

Geri