Word'te Az Bilinen Teknikler...

Kodla Büyü
Teşekkürler hocam. Çok faydalı olmuş. Ben de bir bildiğimi paylaşayım. Bir metin sonradan tabloya çevrilmek istenirse, farklı sütunlarda olmasını istediğiniz kelimeler arasına tab tuşu atabilir, sonra tüm metni seçip ekle->tablo->tablo ekle komutunu verebilirsiniz. (Tablonun bir alt satırında yer almasını istediğiniz bilgiler için de enter tuşuna basılacak.)

çok faydalı bir paylaşım teşekkürler. özellikle =rand( ) olayını bilmiyordum. :+1:

teşekkürler yeni bilgiler için
bende bir ekleme yapayım çok sık kullandığım tümünü kapat özelliği dosya menüsüne shift tuşu ile birlikte basarsanız tümünü kapat ve tümünü kaydet gelir açık olan ne kadar word belgesi varsa kaydedebilir ya da kapatabilirsiniz.
bir de shift+F3 ile seçtiğiniz bir yazıyı küçük Büyük yada sadece cümle ilk kelime baş harfleri büyük şeklinde değiştirebilirsiniz.

teşekkürler hocam. özellikle bu =rand() olayı harika. aceba elinizde bunun gibi başka komutlar varmıydı hocam

Çok güzel paylaşımlar bunların excel için olanları da var mı? Az önce rezil oldum ya müdür yardımcısı bana excelde satır aralığını nasıl ayarlayabilirim diye sordu yapamadım:( nasıl yapılacağını da henüz bulamadım. Wordde olduğu gibi satır aralığı ayarlama olayı excelde yok mu?

3-Özellikle kurslarda word'ü anlatmak için uzun uzadıya karışık yazılar yazarız.. Bunun yerine satır başına =rand(4) komutu yazıp enter'a basın, word kendiliğinden 4 paragraf rastgele yazı atacaktır.

Bunu bilmiyordum... :+1:

arwen' Alıntı:
en sonyaptığımı zişlemin tekrarı için f4 tuşu yeterli (excelde çok işe yarıyor)

Bu da iyiymiş :+1:

Teşekkürler bilmediklerimizi öğrenmiş olduk. Lakin şu rand komutunu kendi bilgisayarımda çalıştıramadım. Başka bilgisayarda oldu ama kendi bilgisayarımda olmadı. İkisinde de 2007 yüklü. Nedenki acep.

Çok teşekkür ederiz hocam... Güzel özellikler... Her gün yeni birşeyler öğreniyor insan...

3-Özellikle kurslarda word'ü anlatmak için uzun uzadıya karışık yazılar yazarız.. Bunun yerine satır başına =rand(4) komutu yazıp enter'a basın, word kendiliğinden 4 paragraf rastgele yazı atacaktır.

4-Bir sayfa yarım kaldığında yeni sayfaya geçmek için kesinlikle enter tuşlarına basarak yeni sayfaya geçmeyin...yazı bittiğinde ctrl+enter tuşuna basın öyle yeni sayfaya geçin.
:wink:
teşekkürler

Geri