Wordpress Anasayfa Ekran Kayması

Kodla Büyü

blade_dnzl

Site Gezgini
Merhaba hocalarım Wordpess ile bir site tasarladım ve anasayfada slider eklentisi ve siteorigin sayfa yapıcı kullanmıştım giriş yaparak sitede gezinirken sıkıntı yok fakat cıkış yapınca yani normal kişiler gibi siteyi açınca anasayfadaki slider ve duyuruların olduğu ekran kayıyor bunun sebebi ne olabilir giriş yapınca herşey normal eklentiler ve tema güncellenmeyeli 1 sene oldu bununla alakası olabilrmi şimdiden teşekkürler

1. dediğiniz gibi tema ve eklenti güncellemesi sorunu olabilir

2. kullandığınız eklentilerde, siteye eklediğiniz resimlere ve diğer verilere sabit ölçüler ve değerler girmeyin, hepsini responsive ve kendisine verilen alanın tamamını kullanacak şekilde ayarlayın.

3. kullandığınız fotoğrafların aspect ratio oranları (4:3, 16:9 vs.) mutlaka, çözünürlük değerleri ise mümkünse aynı olsun

4. giriş yapınca farklı çıkış yapınca farklı şeyler görüyorsanız, üye yetkileri ile ilgili kullanmakta olduğunuz bir eklenti conflict yapabilir.

5. daha disiplinli bir alan dışına taşmayacak slider eklemek için siteorigin yerleşim yapıcı içerisinde çalışın.

6. test için kullanmakta olduğunuz web tarayıcının sürümü eski olabilir

7. son olarak dns ayarlarınızı resetleyin, tarayıcı ön belleğini resetleyin: belki düzeltmiş olmanıza rağmen ön bellekler nedeniyle yaptığınız düzeltmeler görünmüyor olabilir.

Hocam teşekkür ederim verdiğiniiz bilgiler için ,bunları denedim fakat olmadı ,şöyle bir sorum var sitemde 1300 abone eklenmiş otomatik olarak ve ben eklemedim hiç birini acaba virüs bulaşmış olma ihtimali olabilir mi o yapar mı www.incevder.org site bu hocam

Merhaba. Cache eklentisi kullanıyorsanız hatanın sebebi bu olabilir. Giriş yapılmış kullanıcılarda cache eklentileri ayarlar bölümünden devre dışı bırakıldığından siz sitedeki css ve javascript dosyalarının bozulmasını farketmezsiniz. Giriş yapmamış kullanıcılarda ise css ve javascript dosyaları küçültme sırasında boşluklar silindiğinden bu tür hatalar ile karşılaşabilirsiniz. Eğer kullanıyorsanız cache eklentisindeki css ve javascriptküçültme ayarını kaldırırsanız sorun çözülür.

WpfastCache kullanıyorum eklentiyi kaldırmak işe yarar mı veya başka bir eklenti kullansam mı sorun bumudur dersiniz

spam abonelik için recaptcha 2 kullanın, güvenliği için de en azından loginizer

Geri