Word Sayfa Ekle

Kodla Büyü

aybr

Seçkin Üye
Seçkin Üye
İyi Akşamlar Arkadaşlar. Proje Ödevi için iki sayfa kapak, içindekiler (2 sayfa), tablolar (1 sayfa), önsöz sonra Giriş sayfsı diye devam ediyor.
1-ilk iki sayfada numara olmayacak
2-Sonraki sayfalar romen rakamı ile ortalı olacak.
3- Bölüm 1 ilk sayfasında numara olamayacak.

İki kapak kesmeler ile ayırıp yaptım. Sonra yine kesmeler ile Romen rakamları sayfa altında olacak şekilde yaptım. yine kesmeler ile sayfa sağ üstte olacak şekilde numaralandırdım. Ancak en sonki işlem sonrasında romen rakamı hem sayfa altı ortada hem sayfa üstü sağ üstte iki tane sayfa numarası oluyor. Bu numralandırmayı nasıl halledebilirm?

Hocam anladığım kadarıyla bu şekilde istiyorsunuz. Eğer bu şekilde ise nasıl yapıldığını anlatayım. Ekteki dosyayı inceleyiniz.

Ekli dosyalar

• KAPAK.rar
    13.4 KB · Görüntüleme: 21
Hocam anladığım kadarıyla bu şekilde istiyorsunuz. Eğer bu şekilde ise nasıl yapıldığını anlatayım. Ekteki dosyayı inceleyiniz.

Evet hocam. Bu şekilde ben yaptım. Fark şu Giriş sayfasında başlayan numaralandırma sağ üstte olacak. Ve Giriş sayfasında 1 olmayacak sonraki sayfa 2den başlayacak.

Ben dediğim gibi yapınca romen rakamları hem sayfa ortasında hem sağ üstte oluyor yani romen rakamları iki sayfa numarası oluyor.

Hocam Giriş sayfasına geldiğinizde alt veya üst bilgiye giriş yaptığınızda Tasarım bölümünde "öncekine bağla" seçeneği işaretli olmayacak. Diğerlerini yağtığınızı varsayıyorum.

Yine aynı yerde "ilk sayfada farklı" işaretlerseniz giriş sayfasını numaralandırmaz. Olmazsa dosyanızı gönderin özelden halletmeye çalışayım.

Geri