winzip te kaydedilmeyen veriyi kurtarmak

Kodla Büyü

ozkaan

Aktif Üye
Sevgil arkadaşlar.
Winzip içinde excell dosyaysında bazı değişikler yapıp kaydedttim ancak. winzip ten çıkarken yanlışlıkla dosyaları güncelemeden kapattım . çektiğim emekler boşa gitti çünkü winzip içindeki dosya ilk hali gibi idi. acaba yaptığım çalışmayı kurtarma imkanım vermı. varsa 5 saatimi kurtaracam:D

not : ozkanseyrek@hotmail adresine mail yada msn ile irtibat kurabilirsiniz.

anladıgım kadarıyla siz arşivdeki dosyayı deiştirmişiniz kaydetmişiniz sonra dosyayı kapattıktan sonra tekrar actıgınızda yaptıgınız değişiklikler kaydedilmemiş oldugumunu görmüşünüz. eger bu anladıgım dogruysa siz muhtemelen kaydettikten sonra arşiv dosyasını güncellemeyi unutmuşunuz yada güncelleştirilmesin demişinizdir.

yani şöyle siz sıkışmış bir dosyayı acmadan üzerindei şlem yapar ve onu kaydederseniz size o zipli dosyayı kullanan bir uygulamanın oldugunu ve o uygulama kapatıldıktan sonra kaydedilecegi mesajını veriri. burda problem yok ancak siz dosyayı kapattıktan sonra karşınıza arşiv dosyasını güncellemek istiyormusunuz seçeneği gelir bu soruya evet demediğiniz takdirde geri dönüşüm olacagını sanmıyorum.

ancak şunu deneyebilirsiniz(bir ihtimal tabi bu) sıkışmış dosyayı tekrar aynı şekilde açtıgınızda excel in pencere menüsündedaha önce açılan belgeler görünür orda aradgıgınız belgenini olma ihtimali var.

bunun haricinde bence Yapacak Bişey Yok...
geçmiş olsun.

aslında zipli dosyaları açınca temp klasörüne geçici olarak atıyor belgeyi. Orada saklanmış olabilir dosya. Temp te arama yaptırsaydınız keşke. Bende de daha önce bu dikkatsizlik olmuştu. Tempten çekmiştim dosyayı.

Geri