windows yükleme ölçütlerini karşılayan bir sistem bulamıyor

Kodla Büyü

edaysu

Aktif Üye
okuldaki bilgisayara daha önceden almış olduğum image atmayı denedim her seferinde BOOTMGr hatası verdi bu sorunla ilgili herşeyi denedim çözüm olmadı vista cd ile yeniden formatlayıp sistem kurmak istediğimde ise sürekli
"windows yükleme ölçütlerini karşılayan bir sistem bulamıyor " şeklinde hata veriyor bölümleri sildim biçimlendirdim tek bölüm haline getirdim bir kaç farklı cd ile denedim aldığım image'da sorunmu var mı diye başka bilgisayar denedim ama cdlerde falan hiçbir sorun yok. hala "windows yükleme ölçütlerini karşılayan bir sistem bulamıyor "bu sorunun çözümü ile ilgili yardım edebilecek varmıdır acaba

hepsini yaptım hocam tüm parçalrı tek tek denedim. bios görüyor harddiski ondada yok sorun ama hala aynı uyarıyı alıyorum

bu konuda yardım edebilecek kimse yokmu başka bilgisayar taktım harddiski 2cil disk gösterp orda kurdum sistemi ama ondada hata verdi üstelik o kasanında siteminide çökertti harddiskmi öldü acaba

hocam çalışan bir pc den harddiski söküp hata veren bilgisayara takın ikincil olarak. ve harddisk klonlama yapın. belki bu işe yarar(yine de pek ümitli değilim maalesef)

hocam bilgisayarlar ilk geldiğindeki partition değerleri neyse o hale getir...üstteki mesajında kendi ağzınla demişsin tek parça haline getirdim diye.....bilgisayarlar ilk geldiğinde c sürücüsü kaç gb ayrılmış d sürücüsü kaç gb ayrılmış...bunları öğrenebilirsen(yalnız farazi değil tam değer yazman gerekecek ör: c sürücün 10 gb ise 10240 gibi birşey gireceksin. ) dos ortamında fdisk komutuyla sürücüleri parantez içindeki gibi tam değerler olacak şekilde oluştur. ondan sonra imajı geri çek sorunun düzelecektir.

Geri